cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
07.09.2015Справа № 910/9538/14
За заявою Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва
про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 910/9538/14
за позовом Державного Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості
до Державного підприємства "Науково-технічний центр "Вуглеінновація"
про стягнення 8 998, 93 грн.
Суддя Бондарчук В.В.
Представники:
від заявника: Шадура А.М.;
від позивача:не з'явились;
від відповідача: не з'явились.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
Державний Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості звернувся до господарського суду міста Києва з позовною заявою до Державного підприємства "Науково-технічний центр "Вуглеінновація" про стягнення 8 998, 93 грн.
Рішенням господарського суду міста Києва від 25.05.2014 (суддя Зеленіна Н.І.) у справі № 910/9538/14 позовні вимоги задоволено у повному обсязі. Стягнуто з Державного підприємства "Науково-технічний центр "Вуглеінновація" (03680, м. Київ, пров. Приладний, 2-А; код ЄДРПОУ 37770008) на користь Державного Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості (86108, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Лихачова, 60; код ЄДРПОУ 00174088) 8 998 (вісім тисяч дев'ятсот дев'яносто вісім) грн. 93 коп. заборгованості та 1 827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп. судового збору.
14.07.2014 на виконання рішення господарського суду міста Києва від 25.05.2014 видано наказ.
20.08.2015 через загальний відділ діловодства представник Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва подав заяву про заміну сторони виконавчого провадження № 910/9538/14, в якій просить суд замінити сторону виконавчого провадження по справі № 910/9538/14 з управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова на управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва.
За резолюцією заступника голови господарського суду міста Києва від 20.08.2015 заяву передано для розгляду судді Бондарчук В.В.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 21.08.2015 заяву Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 910/9538/14 призначено до розгляду у судовому засіданні на 07.09.2015 за участю представників сторін.
У даному судовому засіданні представник Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва надав клопотання про залишення заяви без розгляду та просив його задовольнити.
Отже, розглянувши заяву Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 910/9538/14, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши положення чинного законодавства України, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 910/9538/14, з огляду на наступне.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 25 ГПК України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав і обов'язків сторони у справі до іншої особи у зв'язку з вибуттям особи зі складу спірного матеріального правовідношення.
Відповідно до положень п. 1.4. постанови Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», Господарським процесуальним кодексом України передбачено процесуальне правонаступництво у зв'язку зі заміною кредитора або боржника у зобов'язанні (статті відповідно 512 і 520 Цивільного кодексу України). У разі заміни кредитора в зобов'язанні не в повному обсязі (у подільному зобов'язанні; в разі передачі новому кредитору права на стягнення неустойки окремо від передачі прав вимоги за основним зобов'язанням тощо) новий кредитор є правонаступником первісного кредитора лише в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу відповідних прав якщо інше не встановлено договором або за законом (стаття 514 Цивільного кодексу України). Процесуальне правонаступництво допускається на будь-якій стадії судового процесу і здійснюється господарським судом без виклику сторін у справі, якщо їх явка не зумовлена необхідністю з'ясування судом тих чи інших обставин.
Згідно ст. 512 Цивільного кодексу України, кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою, зокрема, внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Статтею 514 Цивільного кодексу України визначено, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
У відповідності до ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження - завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цьогозакону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно ч. 1 ст. 7 Закону України «Про виконавче провадження», учасниками виконавчого провадження є державний виконавець, сторони, представники сторін, прокурор, експерти, спеціалісти, перекладачі, суб'єкти оціночної діяльності - суб'єкти господарювання.
Сторонами у виконавчому провадженні, відповідно до ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження», є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.
При цьому, статтею 8 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Таким чином, враховуючи те, що заявником не надано суду доказів на підтвердження викладених у заяві про заміну сторони виконавчого провадження доводів та приймаючи до уваги клопотання заявника про залишення даної заяви без розгляду, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні заяви Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 910/9538/14.
Керуючись ст. ст. 25, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 910/9538/14 відмовити.
Суддя Бондарчук В.В.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2015 |
Оприлюднено | 16.09.2015 |
Номер документу | 50193850 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондарчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні