Рішення
від 01.10.2009 по справі 5020-4/055
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД М. СЕВАСТОПОЛЯ

5020-4/055

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

Іменем України

РІШЕННЯ

"01" жовтня 2009 р. справа № 5020-4/055

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Санаторій Ялтинський  

(АР Крим, м.Ялта, вул. Свердлова, 32)

до Регіонального відділення Фонду державного майна України в Автономній республіці Крим та місті Севастополі    

(99008, місто Севастополь, майдан Повсталих, 6)

За участю у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:

1. Міністерства оборони України (м.Київ, Повітрофлотський пр.6 )

2. Державне підприємство Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський» (98603, АР Крим, м.Ялта, вул. Свердлова, 32)    

про спонукання до укладення договору оренди

Суддя Погребняк О.С.

Представники сторін:

позивача - Морозова В.О., представник, довіреність № 2 від 16.07.2009;

відповідача -  Сазонов О.В., представник, довіреність б/н від 27.01.2009;  

третьої особи (ДП Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський») - Шаптала О.С., директор, паспорт серії ЕЕ 150595 від 08.12.1999:

третьої особи (Міністерства оборони України) –не з'явився,

 

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Санаторій «Ялтинський» звернулось до господарського суду м.Севастополя з позовом до Регіонального відділення Фонду державного майна України в Автономній республіці Крим та місті Севастополі про зобов'язання останнього прийняти рішення про проведення повної інвентаризації майна цілісного майнового комплексу Державного підприємства Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський», створити комісію по оцінці та провести оцінку майна цілісного майнового комплексу Державного підприємства Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський», а також зобов'язати відповідача на підставі матеріалів інвентаризації та оцінки майна цілісного майнового комплексу Державного підприємства Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський»укласти з товариством з обмеженою відповідальністю «Санаторій «Ялтинський»договір оренди цілісного майнового комплексу державного нерухомого майна - Державного підприємства Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський».

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до вимог пункту 2 статті 7 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»за наявності ініціативи щодо оренди цілісного майнового комплексу орендодавець у триденний термін повинен повідомити про це трудовий колектив підприємства, його структурного підрозділу, щодо майна якого подано заяву про оренду.  

Позивач зазначає, що  07 травня 2009 Регіональне відділення ФДМУ в АР Крим та м.Севастополі повідомило Трудовий  колектив ДП МОУ «Центральний військовий санаторій «Ялтинський»щодо отриманої заяви про укладання договору оренди ЦМК, 08 травня 2009 року ДП МОУ «Центральний військовий санаторій «Ялтинський»повідомило відповідача про прийняття рішення про надання згоди ТОВ «Санаторій «Ялтинський»на укладання договору оренди ЦМК ДП МОУ «Центральний військовий санаторій «Ялтинський», збоку Регіонального відділення ФДМУ в АР Крим та м.Севастополі мали місце дії з приводу надсилання на адресу Міністерства оборони України, як органу, уповноваженому управляти майном, копії матеріалів щодо погодження умов укладення договору оренди цілісного майнового комплексу.

Позивач посилається на те, що на момент звернення до суду не було отримано від Орендодавця (Регіонального відділення ФДМУ в АР Крим та м. Севастополі) відповіді щодо рішення про укладання з ТОВ «Санаторій «Ялтинський»договору оренди державного майна - ЦМК ДП МОУ «Центральний військовий санаторій «Ялтинський», що на думку ТОВ «Санаторій «Ялтинський»суперечить положенням статті 9 Закону України «Про оренду державного і комунального майна».

На думку позивача неодержання відповіді у встановлений термін від Відповідача на укладання договору оренди цілісного майнового комплексу Державного підприємства Міністерства обороні України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський», є по суті відмовою РВ ФДМ України в АРК та м. Севастополі в укладанні договору оренди, що порушує права та інтереси ТОВ «Санаторій «Ялтинський».

Ухвалою суду від 14.07.2009 позовну заяву прийнято до розгляду та порушено провадження по справі.

В процесі розгляду справи позивач уточнив позовні вимоги та просив суд зобов'язати відповідача укласти з товариством з обмеженою відповідальністю «Санаторій «Ялтинський»договір оренди цілісного майнового комплексу державного нерухомого майна - Державного підприємства Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський».

Представник відповідача у судовому засіданні з доводами позовних вимог не погодився, надав відзив на позов, в якому просив у задоволенні позову відмовити. Відповідач у відзиві зазначив, що ним були виконані вимоги Закону України «Про оренду державного і комунального майна», однак 25.05.2009 Міністерство оборони повідомило Регіональне відділення Фонду державного майна України в АР Крим та місті Севастополі, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2009 № 317 «Про затвердження Порядку надання Кабінетом Міністрів України згоди на передачу в оренду цілісних майнових комплексів державних підприємств», при опрацюванні зазначеного питання необхідно провести ряд заходів щодо підготовки проекту рішення Кабінету Міністрів України стосовно надання згоди на передачу в оренду майнового комплексу для подальшого погодження з Мінекономіки, Мінфіном та Фондом державного майна.     

Представник третьої особи - Державного підприємства Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський», у судовому засіданні надав пояснення по суті спору, в яких з позовними вимогами погодився та просив суд їх задовольнити.

Представникам сторін та третій особі у судових засіданнях були роз'яснені їх процесуальні права і обов'язки, передбачені статтею 22 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представників сторін, третьої особи суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та необхідність їх задоволення у повному обсязі виходячи з наступного, -

17.02.2009 виконавчим комітетом Ялтинської міської ради проведено державну реєстрацію юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Санаторій «Ялтинський»(ідентифікаційний код 36398575) (а.с.38).

Відповідно до  Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Санаторій «Ялтинський», товариство створено членами трудового колективу Державного підприємства Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський (а.с.25-36)       

05.05.2009 Товариство з обмеженою відповідальністю «Санаторій «Ялтинський»направило на адресу Регіонального відділення Фонду державного майна України в АР Крим та місті Севастополі заяву про розгляд пакету документів і укладення з ТОВ «Санаторій «Ялтинський»договору оренди державного нерухомого майна –цілісного майнового комплексу Державного підприємства Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський»для здійснення господарської діяльності з надання санаторно-курортних і готельних послуг, строком на 25 років (а.с.16).     

Пунктом 2 статті 7 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», встановлено, що за наявності ініціативи щодо оренди цілісного майнового комплексу орендодавець у триденний термін повинен повідомити про це трудовий колектив підприємства, його структурного підрозділу, щодо майна якого подано заяву про оренду.

07.05.2009 на вих. № 11-03-01503 Регіональне відділення ФДМУ в АР Крим та

м. Севастополі повідомило Трудовий колектив ДП МОУ «Центральний військовий

санаторій «Ялтинський»щодо отриманої заяви про укладання договору оренди ЦМК (а.с.22).

08.05.2009 на вих. № 135 ДП МОУ «Центральний військовий санаторій

«Ялтинський»повідомило Регіональне відділення ФДМУ в АР Крим та м. Севастополі

про прийняття рішення про надання згоди ТОВ «Санаторій «Ялтинський»на укладання

договору оренди ЦМК ДП МОУ «Центральний військовий санаторій «Ялтинський»(а.с.23).

Відповідно до частини 2 статті 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», у разі надходження до орендодавця заяви про оренду цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу, нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), орендодавець у п'ятиденний строк після дати реєстрації заяви надсилає копії матеріалів органу, уповноваженому управляти відповідним майном.

Судом встановлено, що 07.05.2009 вих. № 07-03/01502 Регіональне відділення ФДМУ в АР Крим та м. Севастополі надіслало на адресу Міністерства оборони України, як органу, уповноваженому управляти майном ДП МОУ «Центральний військовий санаторій «Ялтинський», копії матеріалів щодо погодження умов та укладання договору оренди ЦМК (а.с.49).

25.05.2009 вих. № 220/2184 Міністерство оборони України повідомило Регіональне відділення ФДМУ в АР Крим та м. Севастополі, що згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2009 № 317 «Про затвердження Порядку надання Кабінетом міністрів України згоди на передачу в оренду цілісних майнових комплексів державних підприємств», при опрацюванні зазначеного питання необхідно провести ряд заходів щодо підготовки проекту рішення Кабінету Міністрів України стосовно надання згоди на передачу в оренду майнового комплексу, для подальшого погодження з Мінекономіки, Мінфіном та Фондом державного майна. Після опрацювання даного питання зазначеним порядком буде поінформовано окремим листом. (а.с.50).

На момент розгляду справи ТОВ «Санаторій «Ялтинський»не отримало відповідь від Орендодавця (Регіонального відділення ФДМУ в АР Крим та м. Севастополі) щодо рішення про укладання з ТОВ «Санаторій «Ялтинський»договору оренди державного майна - ЦМК ДП МОУ «Центральний військовий санаторій «Ялтинський», розміщене за адресою: АР Крим, м. Ялта, вул. Свердлова, 32, чи у відмові укласти договір оренди.

Надаючи оцінку діям відповідача на предмет їх відповідності вимогам чинного законодавства, суд вважає, що спеціальним законом, який встановлює процедуру та порядок укладання договорів оренди державного майна є Закон України «Про оренду державного та комунального майна», а інші підзаконні нормативні акти не можуть змінювати цей закон чи встановлювати інший порядок укладання договорів оренди державного майна.

Частина 4 статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" передбачає, що у передачі в оренду об'єктів може бути відмовлено, якщо:

було прийнято рішення про приватизацію або перед приватизаційну підготовку цих об'єктів;

об'єкт включено до переліку підприємств, що потребують залучення іноземних інвестицій згідно з  рішенням  Кабінету Міністрів України чи місцевих органів влади;

орган Антимонопольного комітету України не дає згоди з підстав, перелічених у абзацах другому-четвертому частини другої цієї статті;

орган, уповноважений управляти майном, не дає згоди на виділення структурного підрозділу підприємства;

з інших підстав, передбачених законами;

орендодавець, зазначений в абзаці другому та третьому статті 5 цього Закону, прийняв рішення про укладення договору оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією.

В даному випадку, наведені вище підстави для відмови в укладенні договору оренди відсутні.

Частиною 4 статті 8 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»також передбачено, що створене членами трудового колективу господарське товариство має переважне перед іншими фізичними та юридичними особами право на укладення договору оренди майна того підприємства, структурного підрозділу, де створене це товариство.

В той же час, відповідно до частини 3 статті 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», орган, уповноважений управляти державним майном, розглядає подані йому матеріали й протягом 15 календарних днів після їхнього одержання направляє орендодавцеві висновки про умови договору оренди або про відмову в укладанні договору оренди. Якщо орендодавець не одержав у встановлений строк висновків органа, уповноваженого управляти державним майном, згоди, відмови або пропозиції від органу, уповноваженого управляти відповідним майном, укласти договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією, укладання договору оренди вважається з цім органом погодженим.

Аналогічне положення міститься в пункті 9 Роз'яснень президії Вищого арбітражного суду України від 25.05.2000 № 02-5/237 «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

Згідно вимог п. 8 ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", у разі відмови в укладенні договору оренди, а також неодержання відповіді у встановлений термін заінтересовані особи мають право звернутися за захистом своїх інтересів до суду, арбітражного суду.

Згідно зі статтею 179 Господарського кодексу України, укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта  господарювання у  випадках,  передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Суд вважає, що відсутність відповіді Регіонального відділення ФДМУ в АР Крим та м. Севастополі на заяву ТОВ «Санаторій «Ялтинський»щодо укладення договору оренди державного майна - ЦМК ДП МОУ «Центральний військовий санаторій «Ялтинський», не відповідає вимогам законної і суперечить абзацу 7 частини 4 статті 9 Закону України «Про оренду державного й комунального майна», яка не містить положень про відмову в укладанні договору оренди, якщо орган, уповноважений управляти державним майном, не надав відповіді у встановлений термін.

Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України, у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки можуть виникати з рішення суду.

Статтею 16 Цивільного кодексу України встановлено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. При цьому, способом захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, в тому числі, примусове виконання обов'язку в натурі та установлення господарських правовідносин.

Пунктом 4.3 Роз'яснень президії Вищого арбітражного суду України від 25.05.2000 № 02-5/237 «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про оренду державного та комунального майна»встановлено, що у разі відмови в укладанні договору оренди майна з підстав, не передбачених абзацом сьомим частини четвертої статті 9 Закону, а також неодержання відповіді у встановлений термін заінтересована особа має право звернутися до господарського суду із заявою про спонукання компетентного органу (підприємства) укласти договір оренди (частина восьма статті 9 Закону).

Наведені вище обставини свідчать про обґрунтованість позовних вимог.

Суд вважає за необхідне звернути увагу на той факт, що згідно Методики оцінки об'єктів оренди, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.1995 № 629, здійснюється оцінка майна державних підприємств та організацій, підприємств, заснованих на майні, яке належить АР Крим або перебуває у комунальній власності, що передається в оренду, в тому числі цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць).

Оцінка об'єктів оренди проводиться з метою визначення вартості таких об'єктів згідно з положеннями (національними стандартами) оцінки майна та цією Методикою з урахуванням положень (стандартів) бухгалтерського обліку для відображення її в договорі оренди та використання під час розрахунку орендної плати.

Згідно з пунктом 5 Методики оцінки об'єктів оренди, оцінка цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу проводиться комісією, що утворюється органом, визначеним в абзацах другому і третьому статті 5 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", на підставі складеного на дату проведення оцінки передавального балансу, в якому відображені результати незалежної оцінки основних засобів, довгострокових біологічних активів, інших необоротних матеріальних активів, нематеріальних активів та оборотних матеріальних засобів (запасів).

Згідно з пунктом 7 Методики оцінки об'єктів оренди, інвентаризація проводиться відповідно до Положення про інвентаризацію майна державних підприємств, що приватизуються, а також майна державних підприємств та організацій, яке передається в оренду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.1993 № 158, та положень (стандартів) бухгалтерського обліку.

Відповідно до пункту 2 Положення про інвентаризацію майна державних підприємств, що приватизуються, а також майна державних підприємств та організацій, яке передається в оренду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 1993 р. N 158, інвентаризація майна державних підприємств, що приватизуються (корпоратизуються), а також майна державних підприємств та організацій, яке передається в оренду (повертається після закінчення строку дії договору оренди або його розірвання), проводиться за рішенням державних органів приватизації (під час корпоратизації - органів, уповноважених управляти державним майном) чи орендодавців.

Так, ухвалою господарського суду м.Севастополя від 28.07.2009 відповідач, в порядку підготовки справи до розгляду, а також з метою всебічного і повного розгляду обставин справи, був зобов'язаний прийняти рішення про проведення повної інвентаризації майна цілісного майнового комплексу Державного підприємства Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський», створити комісію по оцінці та провести оцінку майна цілісного майнового комплексу Державного підприємства Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський», матеріали повної інвентаризації надати суду.

У судовому засіданні 01.10.2009 представником Регіонального відділення Фонду державного майна України в АР Крим та місті Севастополі було представлено суду Протокол № 2 засідання комісії по оцінці державного майна - цілісного майнового комплексу Державного підприємства Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський», Акт оцінки цілісного майнового комплексу підприємства, що передається в оренду, Висновок про вартість майна.

Наведені вище обставини свідчать про виконання сторонами дій, які передують укладенню договору оренді цілісного майнового комплексу Державного підприємства Міністерства обороні України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський», що являються підставою для задоволення позовних вимог та зобов'язання відповідача укласти договір оренди цілісного майнового комплексу державного нерухомого майна - Державного підприємства Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський».

Відповідно до статті 187 Господарського кодексу України, спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Відповідно до частини 3 статті 49 Господарського процесуального кодексу України, державне мито, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений,  стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених вимог, якщо відповідач не звільнений від сплати державного мита.

Керуючись статтями 49, 82-85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, суд –

ВИРІШИВ:

1.    Позов задовольнити.

2. Зобов'язати Регіональне відділення Фонду державного майна України в Автономній республіці Крим та місті Севастополі (99008, місто Севастополь, майдан Повсталих, 6) укласти з товариством з обмеженою відповідальністю «Санаторій «Ялтинський» (АР Крим, м.Ялта, вул. Свєрдлова, 32, код ЄДРПОУ 36398575) договір оренди цілісного майнового комплексу - Державного підприємства Міністерства оборони України «Центральний військовий санаторій «Ялтинський»(АР Крим, м.Ялта, вул. Свєрдлова, 32) в наступній редакції:

ДОГОВІР ОРЕНДИ

цілісного майнового комплексу державного підприємства

місто Севастополь                                                                                      « »


2009 року    

Ми, що нижче підписалися, Регіональне відділення Фонду державного майна Украї ни в АР Крим та м. Севастополі, ЄДРПОУ 20677058, місцезнаходження якого: м. Севасто поль, мн. Повсталих, 6 (далі - Орендодавець) в особі начальника Федоренко Сергія Володими ровича, що діє на підставі Положення, затвердженого постановою Кабінету Мініст рів України від 15 червня 1994 р. № 412, з одного боку, та Товариство з обмеженою відпові дальністю "Санаторій Ялтинський" (надалі - Орендар) в особі Генерального директора Шаптала Олександра Сергійовича, що діє на підставі Статуту, з іншого боку, уклали цей Договір про наведене нижче:

1. Предмет Договору

1.1.          Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування цілісний майновий комплекс Державного підприємства Міністерства оборони України "Центральний військовий санаторій "Ялтинський" (надалі - Підприємство), склад і вартість якого визначено відповідно до акта оцінки, протоколу про результати інвентаризації та передавального (розподільчого) балансу Підприємства, складеного за станом на 31.07.2009 р., вартість якого становить 17 512 600 грн., у тому числі: основні фонди за залишковою вартістю 16 722 000 грн.

Майно передається в оренду з метою здійснення діяльності по наданню санаторно-курортних та готельних послуг.

1.2.          Згідно п. 13  Методики оцінки об'єктів оренді, затвердженою ПКМ України № 629 від 10.08.1995 року, в зв'язку з відсутністю цінних паперів, сума залишку коштів у касі та на розрахункових рахунках у банках передається орендареві для погашення кредиторської заборгованості підприємства без укладення договору кредиту.

1.3.          Оборотні матеріальні засоби в сумі - 3 300 грн. Орендар викуповує на підставі договору купівлі-продажу, що укладається одночасно з підписанням цього Договору.

1.4.          Цей Договір є підставою для виникнення у разі приватизації підприємства пріоритетних прав Орендаря на довгострокову оренду земельної(их) ділянки(нок), на якій (яких) розмі щене Підприємство, з наступним викупом цієї ділянки відповідно до законодавства.

1.5.          Після укладення цього Договору Орендар приєднує до свого майна Підприємство в установленому порядку.

1.6.          Орендар виступає правонаступником усіх прав та обов'язків реорганізованого Підприємства.

1.7.          Майно Підприємства враховується окремо від іншого майна Орендаря, на окремому балансі з зазначенням того, що це майно є орендованим.

    2. Умови передачі та повернення орендованого майна Підприємства

2.1.          Орендар вступає у строкове платне користування Підприємством у термін, указаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього Договору та акта приймання-передачі Підприємства.

2.2.          Передача Підприємства в оренду не тягне за собою виникнення уОрендаря права

власності на це майно.

Власником Підприємства залишається держава, а Орендар користується ним протягом строку оренди.

2.3.          Передача Підприємства в оренду здійснюється за вартістю, визначеною в акті оцін ки, складеному за Методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

2.4.          Вартість майна Підприємства, яке Орендар повертає Орендодавцю (або юридичній особі, яку вкаже Орендодавець), визначається на підставі передавального балансу Підприємства та акта оцінки, складеного за даними інвентаризації на момент припинення дії цього Договору, звіреного з актом приймання-передачі Підприємства в оренду.

Орендар повертає Підприємство Орендодавцю (або юридичній особі, вказаній Орендо давцем) у порядку, визначеному чинним законодавством України та цим Договором.

Підприємство вважається поверненим Орендодавцю з моменту підписання сторонами акта приймання-передачі.

2.5. Передача Підприємства в оренду здійснюється з дотриманням прав кредиторів та за ставоутримувачів Підприємства.

3. Орендна плата

3.1.          Орендна плата визначена на підставі Методики розрахунку орендної плати, затвердженої Кабінетом Міністрів України, і становить без ПДВ за перший місяць оренди –липень 2009 року 84 078 грн. (місяць, рік)

Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України.

3.2.          Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орен дної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць.

3.3.          100% Орендної плати перераховується до державного бюджету, щомісяця не пізні ше 12 числа місяця, наступного за звітним за наступними реквізитами:

100% в державний бюджет України, Одержувач: Держбюджет м. Севастополь. ЕДРПОУ          , р/р          в банку ГУДІУ в м. Севастополі, МФО          , призначення платежу: код 22080300 - орендна плата за          (період),

3.4.          Розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із сторін у разі зміни методики її розрахунку, змін централізованих цін і тарифів та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.

3.5.          Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету, відповідно до чинного законодавства України, з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості, з урахуванням індексації, за кожний день прострочення, включаючи день оплати.

3.6.          Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до бюджету, підлягає в установленому порядку поверненню Орендарю або заліку в рахунок наступних платежів.

3.7.          Зобов'язання Орендаря щодо сплати орендної плати забезпечуються у вигляді авансової оплати в розмірі не менше ніж орендна плата за перший місяць оренди.

4. Використання амортизаційних відрахувань

4.1.          Амортизаційні відрахування на орендоване майно Підприємства залишаються в розпорядженні Орендаря і використовуються для відновлення основних фондів.

4.2.          Поліпшення орендованого майна Підприємства, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань, є власністю держави.

5. Обов'язки Орендаря

Орендар зобов'язується:

5.1.          Використовувати орендоване майно Підприємства відповідно до його призначення та умов цього Договору.

5.2.          Своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату до державного бюджету.

5.3.          Забезпечити збереження орендованого майна Підприємства, запобігати його пошкодженню і псуванню, здійснювати заходи протипожежної безпеки.

5.4.          Своєчасно здійснювати капітальний, поточний та інші види ремонтів орендованого майна Підприємства.

5.5.          Протягом місяця після укладення цього Договору застрахувати орендоване майно

Підприємства на суму не меншу за його балансову вартість, яка вказана в договорі оренді, на користь Орендодавця, в порядку, визначеному чинним законодавством і надати Орендодавцю копії страхового полісу і платіжного доручення. Постійно поновлювати договір страхування таким чином, щоб увесь строк оренди Майно було застрахованим.

5.6. Щомісяця, до 12 числа, надавати Орендодавцеві інформацію про перерахування орендної плати (копію платіжного доручення з відміткою банку, що обслуговує Орендаря).

5.7. У разі припинення або розірвання Договору повернути Орендодавцеві або підприємству, вказаному Орендодавцем, орендоване майно Підприємства, у належному стані, не гіршого на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати Орендодавцеві збитки у разі погіршення стану або втрати (повної або його частини) орендованого майна Підприємства з вини Орендаря.

5.8.          Нести відповідальність за дотримання правил експлуатації інженерних мереж, пожежної безпеки і санітарії в приміщеннях згідно із законодавством.

5.9.          У разі зміни рахунку, назви підприємства, телефону, юридичної адреси повідомляти Орендодавця у тижневий строк.

6. Права Орендаря

                                                           Орендар має право:

6.1.          Самостійно визначати і здійснювати напрями господарської діяльності Підприємства в межах, визначених статутом Орендаря.

6.2.          За згодою Орендодавця продавати, обмінювати, позичати, іншим чином розпоряджатися матеріальними цінностями, які входять до складу орендованого майна Підприємства, здавати їх в суборенду і передавати свої права та обов'язки за цим Договором щодо цих цінностей іншій особі за умови, що це не спричинить зміни вартості Підприємства і не порушує інших положень цього Договору.

Матеріальні цінності і кошти, отримані від цих операцій, є власністю Орендодавця і направляються на відтворення основних фондів Підприємства.

6.3.          З дозволу Орендодавця вносити зміни до складу орендованого майна Підприємства, здійснювати його реконструкцію, технічне переозброєння та інші поліпшення, що зумовлюють підвищення його вартості.

6.4.          У встановленому порядку з дозволу Орендодавця списувати орендоване майно Підприємства.

6.5.          Самостійно розподіляти доходи, створювати спеціальні фонди (розвитку виробництва, соціально-культурних заходів тощо).

6.6.          Орендар має право розпоряджатися або іншим чином передавати третім особам належні йому право оренди та інші права (повністю чи в певній частині), які випливають з цього договору, тільки за попередньою згодою Орендодавця, якщо інше не передбачено цим Договором або чинним законодавством України.

7. Обов'язки Орендодавця

Орендодавець зобов'язується:

7.1.          Передати Орендарю в оренду цілісний майновий комплекс згідно з цим Договором за актом приймання-передачі майна, який підписується одночасно з цим Договором.

7.2.          Продати Орендарю інші матеріальні цінності на суму 3 300 грн.

7.3.          Не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися орендованим майном Підприємства на умовах цього Договору.

7.4.          У випадку реорганізації Орендаря до припинення чинності цього Договору, переук ласти цей Договір на таких самих умовах з одним із правонаступників, якщо останній згоден стати Орендарем.

8. Права Орендодавця

Орендодавець має право:

8.1. Контролювати наявність, стан, напрями та ефективність використання державного майна, переданого в оренду за Договором. 8.2. Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання в разі погіршення стану орендованого майна Підприємства внаслідок невиконання або ненале жного виконання умов цього Договору.

9. Відповідальність і вирішення спорів за Договором

9.1.          Орендодавець не відповідає за зобов'язаннями Орендаря. Орендар не відповідає за зобов'язаннями Орендодавця, якщо інше не передбачено цим Договором.

9.2.          За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором Сторони

несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

9.3.          Спори і суперечки, які виникають з цього Договору або у зв'язку з ним, не вирішені шляхом переговорів, вирішуються в судовому порядку.

10. Строк чинності, умови зміни та припинення Договору

10.1.          Цей Договір укладено строком на 25 років, що діє з "          "          2009 р. до "31" грудня _ 2034 р. включно.

10.2.          Умови цього Договору зберігають силу протягом всього терміну цього Договору,  в тому числі у випадках, коли після його укладення законодавством встановлено правила, що погіршують становище Орендаря, а в частині зобов'язань Орендаря щодо орендної плати - до виконання зобов'язань.

10.3.          Зміни і доповнення або розірвання цього Договору допускаються за взаємною згодою сторін. Зміни та доповнення, що пропонуються внести, розглядаються протягом одного місяця з дати їх подання до розгляду іншій стороні.

10.4.          За ініціативою однієї із сторін цей Договір може бути розірвано рішенням господарського суду у випадках, передбачених чинним законодавством.

10.5.          У разі припинення або розірвання Договору поліпшення орендованого майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів, які можна відокремити від орендованого майна, не завдаючи йому шкоди, визнаються власністю Орендаря, а невідокремлювані поліпшення - вла сністю Орендодавця. Питання компенсації Орендодавцем збільшення вартості орендованого майна в результаті зазначених невідокремлюваних поліпшень вирішується відповідно до умов цього Договору та чинного законодавства.

10.6.          У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну цього Договору після закінчення строку його чинності протягом одного місяця, Договір підлягає продовженню на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені цим Договором, з урахуванням змін у законодавстві на дату продовження цього Договору.

10.7.          Чинність цього Договору припиняється внаслідок:

-          закінчення строку, на який його було укладено;

-          приватизації Підприємства за участю Орендаря;

-          загибелі Підприємства;

-          достроково за взаємною згодою Сторін або за рішенням господарського суду;

-          банкрутства Орендаря та в інших випадках, прямо передбачених чинним законодавст вом України.

10.8.          Взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим Договором, регулюються чинним за конодавством України.

10.9.          Цей Договір укладено в 2-х (двох) примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу, по одному примірнику для Орендодавця і Орендаря.

11. Платіжні та поштові реквізити сторін:

Орендодавець

Регіональне відділення Фонду державного Майна України в АР Крим та м. Севастополі

99008, м. Севастополь, майдан Повсталих, 6, ЄДРПОУ 20677058, р/р 35228007000006 у Ленінському ВДК м. Севастополя, МФО 824509

Орендар

Товариство з обмеженою відповідальністю "Санаторій Ялтинський"

98603, м. Ялта, вул. Свердлова, 32, ЄДРПОУ 36398575, р/р 26001300000919 у АКБ «Форум»г. Севастополь, МФО 384931, ЕГРПОУ 08334083

12. Додатки

Додатки до цього Договору є його невід'ємною і складовою частиною. До Договору додаються:

12.1.          Розрахунок орендної плати;

12.2.          Акт оцінки вартості майна, що передається в оренду;

12.3.          Акт приймання-передачі орендованого майна;

12.4.          Договір купівлі-продажу оборотних матеріальних засобів від "          "          2009 р.;

Регіональне відділення Фонду                                Товариство з обмеженою

майна України в АР Крим та                                  відповідальністю «Санаторій  

м.Севастополі                                                             «Ялтинський»

3. Стягнути з Регіонального відділення Фонду державного майна України і Автономній республіці Крим та місті Севастополі (99008, місто Севастополь, майдан Повсталих, 6) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Санаторій Ялтинський (АР Крим, м.Ялта, вул. Свердлова, 32, ідентифікаційний код 36398575) витрати по сплаті державного мита в сумі 85,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 315,00 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Суддя                                                         підпис                                                      О.С. Погребняк

Рішення оформлено відповідно

до вимог статті 84 Господарського

процесуального кодексу України

і підписано 06.10.2009.

РОЗСИЛКА:

1. ТОВ “Санаторій “Ялтинський”

(АРК, місто Ялта, вулиця Свердлова, 32)

2. РВ фонду державного майна України в Автономної Республіки Крим та м. Севастополі

(99008, місто Севастополь, майдан Повсталих, 6)

3. Міністерство оборони України (місто Київ, Повітрофлотський пр. 6),

4. ДП МОУ “Центральний військовий санаторій “Ялтинський”

(98603, АРК, місто Ялта, вулиця Свердлова, 32),

5. Справа

СудГосподарський суд м. Севастополя
Дата ухвалення рішення01.10.2009
Оприлюднено20.10.2009
Номер документу5033746
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5020-4/055

Рішення від 01.10.2009

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Погребняк О.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні