Рішення
від 08.10.2009 по справі 5/123-40
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

5/123-40

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 РІШЕННЯ          

                          

 "08" жовтня 2009 р.                Справа № 5/123-40

за позовом Волинського природоохоронного  міжрайонного прокурора в інтересах  Управління з контролю за використанням та охороною земель  у Волинській області

          до державного підприємства „Любомльське  лісове господарство”

          про стягнення 6 982грн.69 коп.  

          

          Представники сторін:

позивача: Ліщук В.І., довір. від 28.09.09р. № 1090-1.28

від відповідача: Моісеєнко О.М., довір. від 28.09.09р.

В судовому засідання взяла участь помічник природоохоронного прокурора Лебедюк Т.В.

В судовому засіданні 28.09.09р. оголошувалась перерва до 08.10.09р. для надання позивачем та прокурором доказів про місцерозташування земельної ділянки та її правовий режим.

Суть спору:  Волинський природоохоронний  прокурор просить стягнути з державного підприємства «Любомльське лісове господарство» на користь Управління з контролю за використанням та охороною земель  у Волинській області 6 982грн.69коп.  заподіяної державі шкоди внаслідок самовільного зайняття відповідачем земельної ділянки сільськогосподарського призначення для посадки лісових культур.

Відповідач проти позову заперечує, мотивуючи наступним:

- заліснення земельної ділянки проведено на площі 2 га, а не 9,5 га, як зазначено в акті перевірки;

- жодної шкоди державі від заліснення не завдано, оскільки лісові культури насаджувались на земельній ділянці, яка непридатна для ведення сільськогосподарських робіт, що підтверджено рішенням Згоранської сільської ради від 24.01.06р.;

- самовільне, на думку прокурора зайняття земельної ділянки, яка фактично не використовується майже 18 років, не призвело до заподіяння шкоди, оскільки заліснення деградованих і малопродуктивних земель є основним заходом Програми охорони родючості грунтів Волинської області на 2004-2015 роки з наступними змінами та доповненнями.

          Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та прокурора суд встановив наступне:

Перевіркою, проведеною 02.04.08р. Волинською природоохоронною міжрайонною прокуратурою зз залученням спеціалістів управління з контролю за використанням та охороною земель у Волинській області з питань дотримання вимог земельного  законодавства ДП „Любомльське лісове господарство” встановлено самовільне зайняття  відповідачем земельної ділянки площею 9,5 га на території Згоранської сільської ради Любомльського району.

          Факт самовільного зайняття відповідачем земельної ділянки під заліснення (без зазначення площі заліснення) підтверджується також постановою Любомльського районного суду Волинської області  від 04.08.08р. по справі за позовом Моісеєнка О.М. до управління земельних ресурсів у Любомльському районі про оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення по даному правопорушенню.

Як на правову підставу заявлення позову про відшкодування шкоди прокурор та позивач посилаються на ч. 1 ст. 1166 ЦК  України, а визначення розміру шкоди - на Методику  визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу затв. постановою Кабінету міністрів України №963 від 25.07.07р. (далі- Методика від 25.07.07р. №963).

Частиною 1 ст. 1166 ЦК України передбачено, що майнова шкода,  завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю  особистим  немайновим правам фізичної або юридичної особи,  а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Зазначеною нормою встановлено наявність таких елементів складу цивільного правопорушення як протиправність дій, заподіяння шкоди та причинний зв'язок між протиправною поведінкою та заподіяною шкодою.

Як вбачається із рішення Згоранської сільської ради від 24.01.06р. №27/16 відповідачу погоджувалась передача земельної ділянки під заліснення площею 20га, яка непридатна для ведення сільськогосподарських робіт.

Довідкою Згоранської сільської ради від 25.04.08р. №617 підтверджено, що заліснена земельна ділянка в урочищі «Кротиха» не використовується біля 15 років і частково заліснена самосівом.

Методика від 25.07.07р. №963 спрямована на визначення розміру заподіяної шкоди, що розраховується виходячи із середньорічного доходу, який можна було б отримати від використання самовільно зайнятої землі за цільовим призначенням.

Враховуючи, що заліснена відповідачем земельна ділянка на момент перевірки не використовувалась за цільовим призначенням біля 15 років, є непридатною для ведення сільськогосподарських робіт , що підтверджується Згоранською сільською радою, суд приходить до висновку, що в даному випадку відсутній такий елемент правопорушення як заподіяння державі шкоди, а тому позов задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст.1166 Цивільного кодексу України, ст.ст. 44, 49,82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

                                                            в и р і ш и в :

          

В позові відмовити.

Суддя                                                                                        В.Л.Слупко

 

                               Суддя                                                    

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення08.10.2009
Оприлюднено20.10.2009
Номер документу5034024
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5/123-40

Рішення від 08.10.2009

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слупко В.Л.

Судовий наказ від 26.11.2007

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слупко В.Л.

Рішення від 17.10.2007

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слупко В.Л.

Ухвала від 10.10.2007

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слупко В.Л.

Ухвала від 21.09.2007

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слупко В.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні