Рішення
від 04.06.2015 по справі 481/648/15-ц
НОВОБУЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 481/648/15-ц

Провадж.№ 2/481/320/2015

Р І Ш Е Н Н Я

іменем У К Р А Ї Н И

04.06.2015 року Новобузький районний суд Миколаївської області в складі головуючої судді Уманської О.В., при секретарі Кузьміній Н.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Новий Буг Миколаївської області цивільну справу позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини,-

Встановив:

Позивач ОСОБА_1 звернулася із заявою до суду в якій просить постановити рішення, яким стягувати з відповідача ОСОБА_2 на її користь, аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку ( доходу), але не менше, ніж 30% прожиткового мінімуму доходів громадян для дитини відповідного віку на утримання малолітньої дитини: дочки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Свої вимоги позивачка мотивує тим, що з відповідачем по справі, 09 жовтня 2010 року вони зареєстрували шлюб. У них народилась донька ОСОБА_3. Наразі вони з відповідачем хоча і проживають за однією адресою, однак відповідач не надає коштів на матеріальне утримання дитини, яка знаходяться на її повному забезпеченні. Просить стягувати з відповідача аліменти на утримання малолітньої дочки, щомісячно, до повноліття дитини.

В судове засіданні позивачка не з'явилась, однак напередодні направила заяву, в якій вказала, що в судове засідання з'явитися не може, просить справу слухати без її присутності, свій позов підтримує та просить його задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, також направив напередодні заяву, в якій вказав, що позовні вимоги визнає, не заперечує проти їх задоволення. Справу просив слухати без його участі.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі (позивача, відповідача), фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Розгляд справи проводиться в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно принципу диспозитивності цивільного судочинства / ст. 11 ЦПК України/ суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до норм ЦПК, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Обов'язок доказування і подання доказів процесуальним Законом / ст.60 ЦПК/, покладено на сторони.

Згідно ст.ст.10, 60 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень

Судом встановлено, що 09.10.2010 року сторони зареєстрували шлюб у відділі реєстрації актів цивільного стану Новобузького районного управління юстиції Миколаївської області про, що в Книзі реєстрації шлюбів зроблено запис за № 108, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії 1-ФП № 067141 ( а.с.5).

Як вбачається з свідоцтва про народження серії 1-ФП № 142981 ( а.с.6) у позивачки сторін по справі від спільного життя, 24.05.2011 року народилася донька ОСОБА_3.

Як встановлено в судовому засіданні, на утримані позивачки ОСОБА_1 яка проживає в по вул.Осипенко, буд.№ 01 в с.Жовтневе, Новобузького району, Миколаївської області знаходиться дитина: дочка - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується Актом депутата міської ради від 27.03.2015 року (а.с.7)

При розгляді справи встановлено, що домовленості між батьками про утримання дитини не досягнуто. Дитина знаходиться на утриманні позивачки, відповідач грошової допомоги на її утримання не надає. Позивачка бажає отримувати аліменти в примусовому порядку.

Відповідно до положень ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, способи виконання обов'язку утримувати дітей визначаються за домовленістю між ними.

За приписами ч. 3 ст. 181 СК України та ст.182 СК України аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька і виплачуються щомісячно. Законом встановлено абсолютний обов'язок батьків щодо утримання дітей, який не залежить від матеріального стану одного з них.

Даних про наявність обставин, які відповідно до приписів ст. 188 СК України є підставою для звільнення від сплати аліментів, матеріали справи не містять

Разом з тим, суд вважає за необхідне роз'яснити , що згідно ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них. А також, відповідно до вимог ст.186 СК України платник аліментів може звернутися з заявою до органу опіки та піклування щодо цільового витрачання аліментів.

Згідно ст. 185 СК України, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Розмір таких витрат визначається за рішенням суду з урахуванням обставин, що мають істотне значення. Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

В силу ст. 88 ЦПК України, з відповідача підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 243 грн. 60 коп., оскільки позивачка звільнена від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 180, ч.3 ст.181, ст. ст.185, 186, 188, 191, 192 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, ч.2 ст.197, 209, 212, 213 - 215, 224-226 ЦПК України, суд, -

Вирішив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити повністю.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_5, зареєстрований по вул..Херсонська, буд.№ 64, м.Новий Буг, Миколаївської області, Україна, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрованої та проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_5, Україна, аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_7, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з 14.05.2015 року і до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_5, зареєстрований по вул..Херсонська, буд.№ 64, м.Новий Буг, Миколаївської області, Україна, судовий збір на користь держави в сумі 243 грн. 60 коп.( двісті сорок три гривні 60 коп.).

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Новобузький районний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня проголошення, а особи які брали участь, але не були присутні при оголошенні рішення - протягом десяти днів з дня його отримання.

Головуюча по справі суддя

СудНовобузький районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення04.06.2015
Оприлюднено22.09.2015
Номер документу50412099
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —481/648/15-ц

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Новобузький районний суд Миколаївської області

Уманська О. В.

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Новобузький районний суд Миколаївської області

Уманська О. В.

Ухвала від 18.05.2015

Цивільне

Новобузький районний суд Миколаївської області

Уманська О. В.

Рішення від 04.06.2015

Цивільне

Новобузький районний суд Миколаївської області

Уманська О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні