Справа № 481/815/15-к
Провадж.№ 1-кс/481/77/2015
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.06.2015 року Слідчий суддя Новобузького районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого СВ Новобузького РВ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ Новобузького РВ УМВС України в Миколаївській області капітана міліції ОСОБА_3 , яка здійснює повноваження в кримінальному провадженні, внесеного 11.02.2015 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015150270000107 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України,
про призначення проведення позапланової виїзної ревізії,-
Встановила:
В клопотанні слідчого про призначення проведення позапланової виїзної ревізії вказано, що 10.02.2015 року до Новобузького РВ УМВС України в Миколаївській області надійшов рапорт від ст..о/у ДСБЕЗ Новобузького РВ УМВС майора міліції ОСОБА_4 про те, що під час перевірки законності використання бюджетних коштів, а саме виплати заробітної плати працівникам комунального закладу «Новобузька дитяча школа мистецтв» встановлено факт того, що ОСОБА_5 перебуваючи на посаді викладача з духовних інструментів протягом вересня-грудня 2014 року незаконно отримав заробітну плату в сумі близько 3000 грн. за проведення індивідуальних занять з учнями Софіївської філії.
За фактом вчинення вказаного кримінального правопорушення було розпочате кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.02.2015 року за № 12015150270000107 за ч.1 ст.191 КК України.
Під час проведення опитування ОСОБА_5 , встановлено, що в комунальному закладі «Новобузька дитяча школа мистецтв» ОСОБА_5 працює на протязі 4 років на посаді викладача духових інструментів. З 01.09.2012 року почав викладати в Софіївській філії ДШМ духові інструменти в учнів Софіївської ЗОШ. Заняття проводилися з учнями з 12:30 до 18:30 години кожної середи. ОСОБА_5 займався із 4 учнями.
З червня по вересень 2014 року у дітей були канікули, тому заняття не проводилися. У вересні 2014 року він не проводив заняття з даними учнями у зв`язку з тим , що батьки дітей попросили перенести заняття із їхніми дітьми з листопада 2014 року на березневі канікули 2015 року, так як у приміщенні дому культури в с.Софіївка Новобузького району було холодно та діти часто хворіли. На дану пропозицію він погодився та поставив т.в.о. директора КЗ «Новобузька дитяча школа мистецтв» ОСОБА_6 до відома. Після чого ОСОБА_6 винесла наказ про перенесення занять з учнями КЗ Софіївської філії на березневі канікули.
Згідно виписки з довідки від 11.12.2014 «Про перевірку нарахування заробітної плати педагогічним працівникам комунального закладу Новобузької дитячої школи мистецтв у 2014 році» встановлено, що в ході проведення вибіркового опитування батьків, дітей які навчаються в дитячій школі мистецтв, виявлені факти припису дітей у класи.Батьки письмово підтвердили, що учні Софіївської філії з класу духових інструментів, викладачем яких згідно наказу директора школи є ОСОБА_5 , з 1 вересня 2014 року у школі не навчаються. В результаті викладач ОСОБА_5 незаконно отримав у вересні, жовтні та листопаді заробітну плату за 72 години на загальну суму 1768,59 грн. Враховуючи вирахування з заробітної плати до обов`язкових державних фондів загальний обсяг незаконних виплат складає 2410,59 грн.
З метою повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування, за вказаним кримінальним провадженням необхідно провести ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Новобузька дитяча школа мистецтв» щодо законності нарахування та отримання працівниками комунального закладу «Дитяча школа мистецтв» заробітної плати, надбавок, премій, доплат, у зв`язку з цим слідчий просив надати дозвіл Державній фінансовій інспекції у Миколаївській області у період з 15.06.2015 року по 25.06.2015 року провести позапланову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності КЗ «Новобузька дитяча школа мистецтв» з питань нарахування та виплати заробітної плати, премій, надбавок, інших доплат педагогічним працівникам вказаного закладу за 2014 рік.
Вислухавши доводи слідчого та перевіривши матеріали клопотання приходжу такого висновку.
Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015150270000107, копія довідки фінансового управління Новобузької районної державної адміністрації про перевірку нарахування заробітної плати педагогічним працівникам КЗ «Новобузька дитяча школа мистецтв», свідчать про встановлення слідчим подій, що мають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що 10.02.2015 року до Новобузького РВ УМВС України в Миколаївській області надійшов рапорт від ст..о/у ДСБЕЗ Новобузького РВ УМВС майора міліції ОСОБА_4 про те, що під час перевірки законності використання бюджетних коштів, а саме виплати заробітної плати працівникам комунального закладу «Новобузька дитяча школа мистецтв» встановлено факт того, що ОСОБА_5 перебуваючи на посаді викладача з духовних інструментів протягом вересня-грудня 2014 року незаконно отримав заробітну плату в сумі близько 3000 грн. за проведення індивідуальних занять з учнями Софіївської філії.
З метою повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування, за вказаним кримінальним провадженням виникла необхідність провести позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Новобузька дитяча школа мистецтв» щодо законності нарахування та отримання працівниками комунального закладу «Дитяча школа мистецтв» заробітної плати, надбавок, премій, доплат за 2014 рік..
Відповідно до ст..93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади,органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК.
Згідно п.5 ч.5 ст.. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Згідно ч.7 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланові виїзні ревізії суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч.8 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п`ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Таким чином, матеріали кримінального провадження та доводи слідчого містять достатні підстави вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, та з метою повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування необхідно провести ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Новобузька дитяча школа мистецтв» щодо законності нарахування та отримання працівниками комунального закладу «Дитяча школа мистецтв» заробітної плати, надбавок, премій, доплат за 2014 рік.
На підставі наведеного, керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» , ст.ст. 93,110, 369 КПК України, -
Ухвалила::
Клопотання слідчого СВ РВ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_3 про призначення проведення позапланової виїзної ревізії задовольнити.
Для забезпечення розслідування під час кримінального провадження № 12015150270000107 дозволити Державній фінансовій інспекції у Миколаївській області провести позапланову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Комунального закладу «Новобузька дитяча школа мистецтв» (адреса: 55600, Миколаївська область, м.Новий Буг, вул. Леніна, 61 ЄДРПУО 03023639) з питань нарахування та виплати заробітної плати, премій, надбавок, інших доплат педагогічним працівникам вказаного закладу за 2014 рік.
Проведення позапланової ревізії встановити у період з 15.06.2015 по 25.06.2015 року
Орієнтовний перелік питань, що підлягають перевірці:
дотримання вимог законодавства посадовими особами закладу під час здійснення фінансово-господарської діяльності;
збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів;
правильність визначення потреби в бюджетних коштах;
ефективне використання бюджетних коштів та коштів районного бюджету, стан і достовірність бухгалтерського обліку і фінансової звітності щодо таких коштів за 2014 рік;
дослідження питання щодо правильності здійснення нарахування та виплати заробітної плати працівникам закладу за період 2014 року, а також інші питання, що виникають під час проведення перевірки.
Ухвала в апеляційному порядку не оскаржується.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Новобузький районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 50412161 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Новобузький районний суд Миколаївської області
Уманська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні