Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"08" вересня 2015 р. Справа № 820/8404/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бадюкова Ю.В., розглянувши в приміщенні суду в м. Харкові в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за позовом Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області до Приватного підприємства "Бесстрой" про надання дозволу на погашення боргу за рахунок майна ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Основ'янська об'єднана державна податкова інспекція м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства "Бесстрой" , в якому просить суд, надати дозвіл на погашення податкового боргу у сумі 2040,00 грн. з податку на прибуток приватних підприємств за рахунок майна ПП "Бесстрой".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач, ПП "Бесстрой" є платником податку та має податковий борг по сплаті податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 2040,00 грн. Контролюючим органом надсилалася боржнику податкова вимога. Проте, у встановлені податковим законодавством строки підприємство не сплатило суму узгодженого податкового зобов'язання в повному обсязі, внаслідок чого виникла заборгованість перед бюджетом в розмірі 2040,0 грн., що є підставою для стягнення податкового боргу у судовому порядку.
Представник позивача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, до суду надав заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідач в судове засідання, не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином за його податковою адресою, але поштове відправлення було повернуто до суду із довідкою поштового відділення ф .20, причин неприбуття відповідач не повідомив, письмових заперечень щодо поданого позову до суду не надав.
Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд вважає, що перешкод для розгляду справи немає, а саме: відсутня потреба заслухати свідка чи експерта; особи, які беруть участь у справі, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, а тому справу слід розглянути за наявними в ній матеріалами в порядку письмового провадження з огляду на ч. 6 ст. 128 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом із матеріалів справи встановлено, що відповідач, ПП "Бесстрой" зареєстрований як юридична особа та взято на податковий облік в Основ'янській ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області.
Суд зазначає, що відповідно до ч.1 ст. 138 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
З огляду на зміст наведеної норми процесуального права та зважаючи на те, що вимогами заявленого позову є надання дозволу на погашення податкового боргу, предметом доказування у даній справі є обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон пов'язує можливість надання дозволу на погашення податкового боргу у судовому порядку, встановлення факту сплати податкового боргу у добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту, тощо.
При цьому, питання правомірності нарахування податкового зобов'язання та виникнення податкового боргу не може бути предметом доказування у межах даного позову.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Положеннями п.п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України передбачено податковим обов'язком визнається обов'язок платника податків обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Пунктом 49.1 статті 49 ПК України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно до п. 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Підпунктом 57.1. статті 57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Матеріалами справи підтверджено, що контролюючим органом 29.10.14 р. було проведено камеральну перевірку податкової звітності ПП "Бесстрой" з податку на прибуток за 2-4 кв. 2011 р., 2013 р. та встановлено що платником податків порушено терміни подання податкової декларації з податку на прибуток приватних підприємств, про що складено відповідний Акт перевірки від 29.10.14 р., на підставі якого у відношенні відповідача винесено податкове повідомлення - рішення від 29.10.14 р. №0005701502 з податку на прибуток приватних підприємств на суму 1020 грн. (за штрафними фінансовими санкціями), яке того ж дня було отримано уповноваженим представником відповідача, про що свідчить підпис на корінці повідомлення.
З матеріалів справи вбачається, що контролюючим органом 12.05.2015 р. було проведено камеральну перевірку податкової звітності підприємства з податку на прибуток за 2014 р. та встановлено що платником податків порушено термін подання податкової декларації (граничний строк подання 02.03.15) з податку на прибуток приватних підприємств, про що складено відповідний Акт перевірки від 12.05.2015 р., на підставі якого у відношенні відповідача винесено податкове повідомлення - рішення від 12.05.15 р. №0006211502 з податку на прибуток приватних підприємств на суму 1020 грн., яке того ж дня було отримано уповноваженим представником відповідача, про що свідчить підпис на корінці повідомлення.
Як встановлено судом, у строк, встановлений законодавством, вищезазначені податкові повідомлення-рішення відповідачем у адміністративному та судовому порядку оскаржені не були, не є скасованими, а тому зазначена в них сума є узгодженою.
Таким чином, доказів здійснення платежу по сплаті податкових зобов'язань або доказів оскарження вищезазначених податкових повідомлень-рішень у порядку, передбаченому законодавством України, сторонами до суду не надано, а судом самостійно при виконанні приписів ст. 11 КАС України не встановлено.
Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Підпунктом 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України зазначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Судом встановлено, що податковим органом відповідачу було надіслано податкову вимогу від 06.07.2009 р. № 2/681 на суму 661,28 грн. (штрафна санкція), яка у судовому чи адміністративному порядку не оскаржена, та є узгодженою.
Відповідно до п.87.2. ст. 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з п.88.1. ст. 87 ПК України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Приписами пункту 89.1 статті 89 Податкового кодексу України визначено, що право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
З урахуванням положень п.89.2 цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому (п.89.2 статті 89 Податкового кодексу України).
Згідно з пунктом 89.3 статті 89 Податкового кодексу України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.
Судом встановлено, що позивачем було здійснено опис майна у податкову заставу платника податків - відповідача про що свідчить копія акта опису майна № 239 від 12.08.2015 р.
Як вбачається з наданого позивачем до суду листа за підписом в.о. начальника Основ'янській ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області та довідки контролюючого органу у ПП «Бесстрой» відсутні відкриті в банківських установах розрахункові рахунки, реєстратори розрахункових операцій за відповідачем також не обліковуються.
Відповідно до підпункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (пункт 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Зі змісту наведених норм слідує, що достатньою умовою для звернення до суду, за яких можливе надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, - є відсутність на розрахункових рахунках такого платника грошових коштів, а так само і відкритих розрахункових рахунків та реєстраторів розрахункових операцій.
На підставі вищевикладеного, у зв'язку із несплатою відповідачем суми податкового боргу, наявністю активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також з огляду на те, банківські рахунки у платника податків та готівкові кошти відсутні задля погашення суми податкового боргу, що нівелює наступне вжиття податковим органом заходів стягнення коштів з рахунків платника податків, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Основ'янській ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області до ПП "Бесстрой" про надання дозволу на погашення податкового боргу у розмірі 2040,00 грн. за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, є обґрунтованими.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, заперечень проти позову до суду не надав.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги Основ'янської ОДПІ підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 160, 161, 162, 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області до Приватного підприємства "Бесстрой" про надання дозволу на погашення боргу за рахунок майна - задовольнити в повному обсязі.
Надати Основ'янській об'єднаній державній податковій інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області (вул. Б. Хмельницького, 17, м. Харків, 61001, код 39858581) дозвіл на погашення податкового боргу у сумі 2040 (дві тисячі сорок) грн. 00 коп. з податку на прибуток приватних підприємств за рахунок майна приватного підприємства "Бесстрой" (код ЄДРПОУ 32438074, адреса: 61003, м. Харків, просп. Московський, 2/2, кв. 5).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бадюков Ю.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2015 |
Оприлюднено | 21.09.2015 |
Номер документу | 50424100 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Бадюков Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні