Справа № 2-а-9036/10/2270
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2011 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області до Кам'янець-Подільської міської поліклініки № 1 про стягнення штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з контролю за цінами в Хмельницькій області звернулась в суд з позовом до Кам'янець-Подільської міської поліклініки № 1 про стягнення штрафних санкцій. Позовні вимоги вмотивовані тим, що державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області проведено перевірку додержання відповідачем державної дисципліни цін про що складено акт перевірки №485 від 02.08.10 р. Перевіркою встановлено, що з 01.08.09 р. по 20.07.10 р. відповідач необґрунтовано отримував виручку внаслідок порушення порядку формування цін на окремі медичні послуги. Позивачем прийнято рішення № 140 від 06.08.10 р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в сумі 18911,28 грн.
На підставі вищенаведеного позивач просить суд стягнути з Кам'янець-Подільської міської поліклініки № 1 в дохід Державного бюджету України економічні санкції.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач в судове засідання не з'явився вдруге, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення слухання справи або про розгляд справи за його відсутності суду не подав, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області проведено перевірку додержання відповідачем державної дисципліни цін про що складено акт перевірки №485 від 02.08.10 р. Перевіркою встановлено, що з 01.08.09 р. по 20.07.10 р. відповідач порушував вимоги розпорядження Хмельницької облдержадміністрації від 08.11.2001 р. № 408/2001-р. «Про виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 року №1548», постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.1998 року №1602 «Про послуги з охорони здоров'я, операції з надання яких закладами охорони здоров'я, які мають спеціальний дозвіл на надання таких послуг, звільняються від обкладення податком на додану вартість» та листа Мінекономіки України від 13.09.1996 року №27-22/87 "Про округлення цін і тарифів".
На підставі вказаного акту позивачем прийнято рішення № 140 від 06.08.10 р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в сумі 18911,28грн.
Правомірність винесеного рішення встановлено постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 20 січня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24 травня 2011 року у справі за позовом Кам'янець-Подільської міської поліклініки № 1 до Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення.
Згідно з ч. ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення»вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем правомірно (на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України) та в межах компетенції накладені штрафні (фінансові) санкції, які відповідачем не сплачені.
На підставі ст.ст. 7,8, 9, 11, 71, 86, 99, 158, 159, 161, 162, 163, 167, КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області до Кам'янець-Подільської міської поліклініки № 1 задовольнити.
Стягнути з Кам'янець-Подільської міської поліклініки № 1 (код 26381844) на користь Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області економічні санкції у сумі 18911 (вісімнадцять тисяч дев'ятсот одинадцять) грн. 28 коп.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2011 |
Оприлюднено | 22.09.2015 |
Номер документу | 50424471 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Михайлов О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні