Рішення
від 30.09.2010 по справі 5/938
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

----------------------------------------

* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, ' 481-620

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "30" вересня 2010 р.Справа № 5/938

Господарський суд Житомирської області у складі:

Головуючого судді

судді Брагіної Я.В.

судді

за участю представників сторін

від позивача : ОСОБА_1 - дов.№362/1 від 15.07.10.

від відповідача : не з'явився

Розглянув справу за позовом Коростенського комунального виробничо-господарського підприємства (м.Коростень Житомирська область)

до Приватного підприємства "Охоронне підприємство "Барс" (м. Коростень)

про стягнення 6567,09 грн.

Розгляд спору продовжено за клопотанням сторони на підставі ст.69 ГПК України.

Позивач звернувся до господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з відповідача на свою користь заборгованості по орендній платі в сумі 6567,09 грн., з яких 4126,26 грн. - основний борг, 1430,22 грн. пеня та 1010,61 грн. неустойка.

Представник позивача у судовому засіданні надав заяву про зменшення позовних вимог за №114 від 29.09.10., згідно якої просить суд зменшити розмір позовних вимог на 2440,83 грн. та стягнути з відповідача борг в сумі 4126,26 грн. Позов підтримав з урахування заяви про зменшення позовних вимог. Просив суд закінчувати розгляд справи за наявними в справі матеріалами.

З врахуванням вимог ст.22 ГПК України суд приходить до висновку про прийняття до розгляду вказаної вище заяви представника позивача за №114 від 29.09.10. про зменшення позовних вимог та розглядати справу в межах зменшення позовних вимог.

Представник відповідача в засідання суду не з'явився.

Ухвали господарського суду Житомирської області направлялись на юридичну адресу відповідача, зазначену в позовній заяві, а саме: Житомирська область, м. Коростень, вул. Грушевського, 23.

У п.11 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.07. №01-8/123 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році" зазначено, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому, відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.

У разі, коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно із законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу. У даній справі позивач у позовній заяві вказав адресу відповідача: Житомирська область, м. Коростень, вул. Грушевського, 23. На цю адресу господарським судом направлялись всі поштові відправлення, інші адреси господарському суду не повідомлялися.

Таким чином, справа розглядається за наявними в ній матеріалами у відповідності до ст.75 ГПК України.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

01.11.08. між Коростенським комунальним виробничо-господарським підприємством (орендодавець, позивач) та Приватним підприємством "Охоронне підприємство "Барс" (орендар, відповідач) укладено договір оренди нежитлового приміщення (а.с.11-16), згідно якого орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування частину нежитлового приміщення, яке є власністю орендодавця, загальною площею 31,5 кв.м. та знаходиться за адресою: м. Коростень, вул. Грушевського, 23.

З врахуванням п.3.2. договору оренди приміщення, яке орендується, повинно бути передане орендодавцем та прийняте орендарем протягом п'яти робочих днів з моменту підписання даного договору.

Приміщення, котре орендується, вважається переданим в оренду з моменту підписання акту прийняття-передачі (п. 3.3. договору).

Відповідно до п. 3.5. договору повернення орендодавцю приміщення, що орендується, вважається поверненим з моменту підписання сторонами акта приймання-передачі. Підписання акту здійснюється комісією, яка складається з представників двох сторін.

У п.4.1. договору сторони визначили, що термін оренди становить з 01.11.08. до 31.10.09. з моменту прийняття приміщення, яке орендується, за актом прийому-передачі.

Пунктом 5.1 зазначеного договору сторони погодили, що за місяць користування орендованим приміщенням відповідач зобов'язаний сплачувати орендну плату в розмірі 864,28 грн.

Крім того, 30.11.09. між сторонами укладено додатковий договір оренди того ж нежитлового приміщення (а.с.29), відповідно до умов якого загальна площа орендованого об'єкта становить 11,3 кв.м., а орендна плата за місяць - 357,64 грн. (п.2 додаткового договору). Всі інші умови договору оренди від 01.11.08. залишаються незмінними (п.4 додаткового договору).

За змістом п 5.4. договору орендна плата нараховується до 10 числа поточного місяця та сплачується орендарем в безготівковому порядку на розрахунковий рахунок орендодавця не пізніше 20 числа поточного місяця.

На виконання умов договору оренди від 01.11.08. орендодавець передав, а орендар прийняв у строкове платне користування частину нежитлового приміщення, яке знаходиться в м. Коростень, вул. Грушевського, 23. та є невід'ємною частиною договору, що підтверджується актом приймання-передачі від 01.11.08. (а.с.31-32).

Згідно п.7.2. договору оренди від 01.11.08. орендар зобов'язаний на протязі одного місяця укладання договору оренди укласти договори про надання комунальних послуг (електро-, водо-, газо-, теплопостачання), послуг зв'язку. Але відповідач не виконав свого зобов'язання і договори на комунальні послуги не уклав ні з орендодавцев, ні безпосередньо із підприємствами надання послуг. Враховуючи вищевикладене, позивач змушений був вносити до виставлених рахунків і суму витрачених відповідачем комунальних послуг (рахунок №511 від 25.06.10 на суму 606,73 грн. та рахунок №506 від 31.05.10. на суму 566,48 грн. (а.с.53)).

Крім того, відповідач свої зобов'язання за даним договором не виконав і в частині розрахунків, а саме вносив платежі за оренду приміщення не в повному розмірі, в результаті чого утворився борг перед позивачем у сумі 5053,05 грн. станом на 01.05.10.

Позивачем відповідачу рекомендаційним листом надсилалась претензія з вимогою сплатити існуючу заборгованість по орендній платі (а.с. 42-43). Проте, зазначену вимогу відповідач залишив без відповіді.

Однак, суму боргу відповідач визнав повністю, що підтверджується актами звірки взаємних розрахунків станом на 01.05.10. (а.с. 35) та станом на 02.08.10. (а.с. 113).

Відповідач вніс плату за оренду приміщення на загальну суму 2100 грн., що підтверджується банківською випискою від 12.05.10. на суму 1000 грн. (а.с. 56) та прибутковими касовими ордерама від 27.05.10. на суму 100 грн. (а.с. 59) та від 02.06.10. на суму 1000 грн.(а.с.57).

Отже, станом на 01.07.10. у відповідача перед позивачем існує борг по сплаті орендних платежів в сумі 4126,26 грн.

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ст. 509 ЦК України).

Господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку (ст.173 ГК України).

Відповідно до ч.1 ст.283 ГК України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом (ч.6 ст.283 ГК України).

Згідно ст.759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ч.1 ст.762 ЦК України).

Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525, 526 ЦК України).

Це положення кореспондується зі ст.193 ГК України, згідно якої об'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідач позов щодо підстав та предмету не спростував, в актах звірки взаєморозрахунків борг визнав.

Таким чином, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог щодо стягнення заборгованості з орендної плати в сумі 4126,26 грн., оскільки вони є обгрунтованими, заявленими у відповідності до вимог чинного законодавства та такими, що підтверджуються належними доказами, які є в матеріалах справи.

Витрати по сплаті державного мита та на інформаційно-технічного забезпечення судового процесу покладаються на відповідача, оскільки він спонукав позивача звернутись з позовом до суду.

Керуючись ст.ст.22, 33, 34, 43, 44, 49, ст.ст.82-85 ГПК України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного підприємства "Охоронне підприємство "Барс" (Житомирська області, м. Коростень, вул. Грушевського, 23, код ЄДРПОУ 33013671)

на користь Коростенського комунального виробничо-господарського підприємства (Житомирська область, м. Коростень, вул. Грушевського, 23, код ЄДРПОУ 03364889):

- 4126,26 грн. - боргу;

- 102,00 грн. - витрат, пов'язаних зі сплатою державного мита;

- 236,00 грн. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання мотивованого рішення, оформленого відповідно до ст.84 ГПК України.

СуддяОСОБА_2

Дата підписання рішення: "04" жовтня 2010 р.

Віддрукувати:

1 - в справу

2 - позивачу (рек. з повід. про вруч.)

3 - відповідачу (рек. з повід. про вруч.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення30.09.2010
Оприлюднено22.09.2015
Номер документу50448635
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5/938

Рішення від 30.09.2010

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Брагіна Я.В.

Ухвала від 19.07.2010

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Брагіна Я.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні