Вирок
від 16.09.2015 по справі 743/1193/15-к
РІПКИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 743/1193/15-к

Провадження №1-кп/743/98/15

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2015 року

Ріпкинський районний суд Чернігівської області у складі: головуючого - суддіОСОБА_1 ,при секретаріОСОБА_2 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт. Ріпки кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12015270220000349 від 17.08.2015 року відносно

неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Бихольцохівка Ріпкинського району Чернігівської області, громадянина України, паспорт серії НОМЕР_1 , з базовою загальною середньою освітою, учня Замглайського АПТУ, не одруженого, військовозобов`язаного, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , такого що не має судимостей,

раніше судимого:

за ст. 185 ч. 2 КК України,

за участю сторін кримінального провадження:

- старшого прокурора прокуратури Ріпкинського району ОСОБА_4 ,

- представника потерпілого ТОВ «ЗОРЯ» ОСОБА_5 ,

- неповнолітнього обвинуваченого ОСОБА_6 , його

законного представника ОСОБА_7 та захисника ОСОБА_8 ,

в присутності представника кримінальної міліції у справах дітей Ріпкинського РВ УМВС України в Чернігівській області ОСОБА_9 ,

представника служби у справах неповнолітніх Ріпкинської

районної державної адміністрації Чернігівської області

ОСОБА_10 ,

ВСТАНОВИВ:

24 квітня 2015 р., близько 01 год. 00 хв., неповнолітній ОСОБА_11 за попередньою змовою групою осіб з 2 особами обвинувальний акт в окремому кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12015270220000166 від 5 травня 2015 р. відносно, яких перебуває у Ріпкинському районному суді Чернігівської області (далі по тексту особи обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно яких перебуває у суді першої інстанції), кожен перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, знаходячись в с.Малий Листвен Ріпкинського району Чернігівської області, діючи з корисливих мотивів та з єдиним умислом, шляхом вільного доступу, з будівельного майданчику зерноочисного комплексу, розташованого за адресою: с. Малий Листвен Ріпкинського району Чернігівської області, вул.Колгоспна, 9, який є власністю ТОВ «ЗОРЯ», таємно викрали 5 чавунних труб, довжиною 3 метри, діаметром 160 мм., загальною вартістю 2600 грн.. Одна з осіб обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно якого перебуває у суді першої інстанції, перебуваючи поблизу зерноочисного комплексу, розташованого за адресою: с. Малий Листвен Ріпкинського району Чернігівської області, вул.Колгоспна, 9, який є власністю ТОВ «ЗОРЯ», виходячи за межі домовленості з ОСОБА_12 та з іншою особою обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно якого перебуває у суді першої інстанції, діючи з корисливих мотивів та з відповідним умислом, шляхом вільного доступу, таємно викрала (особа) будівельну тачку, вартістю 700 грн., спричинивши ТОВ «ЗОРЯ» в особі директора ОСОБА_13 майнову шкоду на загальну суму 3 300 грн. 00 коп..

Таким чином, своїми діями, які виразились у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненому за попередньою змовою групою осіб ОСОБА_11 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст.185 КК України.

27 серпня 2015 року між представником потерпілого ТОВ «ЗОРЯ» ОСОБА_14 та підозрюваним, на той час, неповнолітнім ОСОБА_12 , в присутності законного представника ОСОБА_7 та захисника ОСОБА_8 , укладена угода про примирення відповідно до вимог ст.471 КПК України.

Підписана сторонами угода, разом із обвинувальним актом, надійшла до Ріпкинського районного суду Чернігівської області 8 вересня 2015 р..

Згідно даної угоди представник потерпілого ТОВ «ЗОРЯ» ОСОБА_13 та підозрюваний, на той час, неповнолітній ОСОБА_11 дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій останнього за ч. 2 ст.185 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, а саме: наявність обставин, що пом`якшують покарання: щирого каяття, активного сприяння розкриттю кримінального правопорушення, вчинення кримінального правопорушення неповнолітнім, наявність обставини, що обтяжує покарання, а саме вчинення кримінального правопорушення в стані алкогольного сп`яніння, наявність позитивної характеристики за місцем проживання, те, що останній раніше судимий.

Сторони узгодили, що при затвердженні угоди:

- неповнолітньому ОСОБА_15 буде призначене покарання по ч. 2 ст. 185 КК України у виді 2 років позбавлення волі, зі звільненням, на підставі ст. 75 КК України, від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком в 1 рік 6 місяців, з покладенням обов`язків, передбачених ст. 76 КК України, а саме: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання; періодично з`являтися для реєстрації в кримінальновиконавчій інспекції;

- шкода внаслідок вчинення кримінального правопорушення обвинуваченим - неповнолітнім ОСОБА_12 в розмірі 1100 грн. підлягає відшкодуванню протягом року, з дня затвердження угоди про примирення.

Розглядаючи питання про затвердження угоди про примирення, суд виходить з наступного.

Згідно п.1 ч.3 ст.314 КПК України, при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.

Відповідно п. 1 ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим.

Згідно ч. 3 ст. 469 КПК України угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Судом встановлено в підготовчому судовому засіданні, що неповнолітній ОСОБА_11 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, яке згідно ст.12 КК України, є злочином середньої тяжкості.

В підготовчому засіданні обвинувачений - неповнолітній ОСОБА_11 , в присутності законного представника ОСОБА_7 та захисника ОСОБА_8 , визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, вважав за можливе затвердити дану угоду та надав згоду на призначення узгодженого, сторонами угоди про примирення, виду та міри покарання.

В підготовчому засіданні представник потерпілого ТОВ «ЗОРЯ» ОСОБА_13 вважав за можливе затвердити дану угоду та надав згоду на призначення неповнолітньому ОСОБА_16 узгодженої, сторонами угод про примирення, виду та міри покарання.

В підготовчому засіданні встановлено, що:

- обвинувачений неповнолітній ОСОБА_11 цілком розуміє права визначені п. 1 ч. 5 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені п. 1 ч.1 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом;

- представник потерпілого ТОВ «ЗОРЯ» ОСОБА_13 цілком розуміє наслідки укладення та затвердження даної угоди, визначені п. 2 ч. 1 ст. 473 КПК України.

В підготовчому засіданні старший прокурор прокуратури Ріпкинського району ОСОБА_17 , законний представник ОСОБА_7 та захисник ОСОБА_18 висловились про доцільність затвердження угоди про примирення від 27 серпня 2015 року між представником потерпілого ТОВ «ЗОРЯ» ОСОБА_14 та підозрюваним, на той час, неповнолітнім ОСОБА_12 , як такої, що відповідає вимогам закону.

В порядку ст. 496 КПК України, про доцільність звільнення обвинуваченого неповнолітнього ОСОБА_6 від відбування покарання з випробуванням, на підставі угоди про примирення та на підставі ст.ст. 75, 104 КК України висловились представники кримінальної міліції у справах дітей Ріпкинського РВ УМВС України в Чернігівській області ОСОБА_19 та служби у справах неповнолітніх Ріпкинської районної державної адміністрації Чернігівської області ОСОБА_20 ..

Суд звертає увагу на те, що в угоді про примирення від 27 серпня 2015 року між представником потерпілого ТОВ «ЗОРЯ» ОСОБА_14 та підозрюваним, на той час, неповнолітнім ОСОБА_12 , сторони, при затвердженні покарання та при звільненні останнього від відбування покарання з випробуванням, керувались виключно ст. 75 КК України.

Хоча, в даному випадку, при звільненні неповнолітнього обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням слід керуватись не тільки ст.75 КК України, як загальною нормою, а й ст. 104 КК України, як спеціальною нормою.

В той же час, відсутність в угоді про примирення посилання на ст. 104 КК України не є підставою для відмови в затвердженні даної угоди на цій підставі.

Виходячи з правового аналізу п.10 ч.1 ст.56, ст. 127, ч. 7 ст. 128, ст.ст. 471, 476 КПК України, ст.ст. 15, 16, 22, 1166 ЦК України, суд вважає, що представник потерпілого ТОВ «ЗОРЯ» ОСОБА_13 , укладаючи угоду про примирення з підозрюваним, на той час, неповнолітнім ОСОБА_12 , розпорядився своїм правом на відшкодування завданої шкоди злочином у добровільному порядку шляхом відображення певних обов`язків останнього по її відшкодуванню у змісті угоди.

Враховуючи наведене, суд приходить до переконання, що умови угоди про примирення від 27 серпня 2015 року між представником потерпілого ТОВ «ЗОРЯ» ОСОБА_14 та підозрюваним, на той час, неповнолітнім ОСОБА_12 :

- відповідає загальним вимогам КПК України та КК України та спеціальним нормам щодо особливостей кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх та щодо розгляду кримінальних проваджень щодо неповнолітніх;

- відповідає інтересам суспільства;

- не порушує права, свободи та інтереси сторін та інших осіб.

- укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угодах;

- виконання угоди обвинуваченим є можливим.

Відповідно до вимог ст. 475 КПК України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду та призначає узгоджену сторонами міру покарання.

Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди від 27 серпня 2015 року між представником потерпілого ТОВ «ЗОРЯ» ОСОБА_14 та підозрюваним, на той час, неповнолітнім ОСОБА_12 і призначення останньому узгодженого сторонами виду та міри покарання у виді 2 років позбавлення волі, зі звільненням, на підставі ст.ст. 75, 104 КК України, від відбування покарання з випробуванням строком на 1 рік 6 місяців.

Крім того, у відповідності до ст. 76 КК України судом на неповнолітнього ОСОБА_6 покладаються наступні обов`язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання; періодично з`являтися для реєстрації в кримінальновиконавчій інспекції.

Запобіжний захід відносно неповнолітнього ОСОБА_6 не обирався, підстави для його обрання відсутні.

Цивільний позов в виділеному кримінальному провадженні не заявлявся, в ньому відсутні процесуальні витрати та речові докази.

Керуючись ст. ст. 314, 370, 371, 373, 374, 475, 484, 488, 490, 494, 496 КПК України, суд,

З А С У Д И В :

Затвердити угоду про примирення від 27 серпня 2015 року між представником потерпілого ТОВ «ЗОРЯ» ОСОБА_21 та підозрюваним, на той час, неповнолітнім ОСОБА_22 , у кримінальному провадженні № 12015270220000349.

ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, призначивши узгоджене покарання у виді 2 років позбавлення волі, зі звільненням останнього, на підставі ст.ст. 75, 104 КК України, від відбування призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку в 1 рік 6 місяців не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки.

У відповідності до ст. 76 КК України судом на ОСОБА_3 покладаються наступні обов`язки:

- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;

- повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання;

- періодично з`являтися для реєстрації в кримінальновиконавчій інспекції.

Запобіжний захід до ОСОБА_3 не застосовувався, підстави для його застосування відсутні.

Цивільний позов в виділеному кримінальному провадженні не заявлявся, в ньому відсутні процесуальні витрати та речові докази.

Вирок може бути оскаржений, з підстав, передбачених статтею 394 КПК України до апеляційного суду Чернігівської області через Ріпкинський районний суд Чернігівської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з моменту його проголошення.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому, його законному представнику, представнику потерпілого та прокурору.

Суддя ОСОБА_1

СудРіпкинський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення16.09.2015
Оприлюднено21.03.2023
Номер документу50452166
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —743/1193/15-к

Ухвала від 21.03.2017

Кримінальне

Ріпкинський районний суд Чернігівської області

Сташків В. Б.

Ухвала від 21.03.2017

Кримінальне

Ріпкинський районний суд Чернігівської області

Сташків В. Б.

Вирок від 16.09.2015

Кримінальне

Ріпкинський районний суд Чернігівської області

Сташків В. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні