cpg1251 номер провадження справи 10/118/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.09.2015 Справа № 908/4716/15
до відповідача : Відділу освіти Василівської районної державної адміністрації Запорізької області (71601, Запорізька область, м. Василівка, вул. Чекістів, буд 6)
про стягнення 22 942 грн. 00 коп.
Суддя: Алейникова Т.Г.
Представники сторін:
від позивача - Мельникова Т. В., на підставі наказу № 1 від 14.06.2006 р.;
від відповідача - Хрептова Н.В., довіреність № 01-27/1043 від 11.09.2015 р.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглядається позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Горизонт-Плюс", Запорізька область, м. Василівка до Відділу освіти Василівської районної державної адміністрації Запорізької області, м. Василівка про стягнення заборгованості в сумі 22 942 грн. 00 коп. за договором № 11/11/13 на розробку проектно-кошторисної документації.
Відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України № 30 від 26.11.2010р., протоколом автоматичного розподілу справи між суддями від 27.08.2015 р., справу 908/4716/15 передано на розгляд судді Алейниковій Т.Г.
Ухвалою господарського суду від 28.08.2015 р. порушено провадження у справі № 908/4716/15. Справі присвоєно номер провадження № 10/118/15, її розгляд призначено на 14.09.2015 р.
Ухвали суду були направлені на адреси сторін, в установленому законом порядку та в строк.
Згідно ст. 22 ГПК України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їх процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Згідно ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Докази додаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Згідно зі ст. 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
За клопотанням представників сторін судовий процес ведеться без застосування засобів технічної фіксації судового процесу.
Відповідач в судовому засіданні 14.09.2015 р. проти позову не заперечував та надав до суду письмові обґрунтування несплати вартості заборгованості.
Представник позивача 14.09.2015 р. підтримав вимоги викладені в позовній заяві.
У судовому засіданні 14.09.2015 р., розгляд справи був закінчений, в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд
ВСТАНОВИВ:
Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Горизонт-Плюс» та Відділом освіти, Молоді та спорту Василівської районної державної адміністрації було укладено договір від 02.12.2013р. за № 11/11/13 на розробку проектно - кошторисної документації. Відповідно до п.1 розпорядженням голови районної державної адміністрації за № 123 від 17.03.2014 року перейменовано відділ освіти, молоді та спорту Василівської районної державної адміністрації Запорізької області у відділ освіти Василівської районної державної адміністрації Запорізької області.
Згідно пункту 1.1 договору позивач ( «підрядник» за договором) зобов'язався розробити проектно - кошторисну документацію «Реконструкція Орлянської ЗОШ І ступеню під дошкільний заклад по вул. Шкільній 119, с. Орлянське Василівського району Запорізької області. І черга»
Відповідно до пункту 2.1 договору загальна вартість робіт за Договором згідно протоколу погодження договірної ціни, який є невід'ємною частиною даного Договору, складає 22 942, 00 грн.(двадцять дві тисячі дев'ятсот сорок дві грн.) без ПДВ.
Оплата за виконання робіт згідно п. 2.2 договору здійснюється за безготівковим рахунком на розрахунковий рахунок Підрядника у термін 7 робочих днів з моменту підписання акту здачі-приймання виконаних робіт.
Позивач згідно вимог договору надав відповідачеві послугу з виконання проектно - кошторисної документації« реконструкція Орлянської ЗОШ І ступеню під дошкільний заклад по вул. Шкільній № 119, с. Орлянське Василівського району Запорізької області. І черга» ,що підтверджується Актом № 1 надання послуг від 25.12.2013 р., який підписаний відповідачем і скріплений його печаткою, але відповідач станом на час подання позову до суду не оплатив названі послуги в розмірі 22 942, 00 грн (Двадцять дві тисячі дев'ятсот сорок дві грн.). Наявність заборгованості визнано відповідачем, що підтверджується актом звірки взаємних розрахунків між Товариством з обмеженою відповідальністю «Горизонт-Плюс» і відділом освіти Василівської районної державної адміністрації Запорізької області від 11 серпня 2015 року, відповідно до якого сальдо на користь позивача станом на 11.08.2015 р. складає 22942, 00 (двадцять дві тисячі дев'ятсот сорок дві) грн. 00 коп. який підписано відповідачем і скріплено його печаткою, копія якого додається до позовної заяви.
Даний договір набирає чинності з моменту підписання його сторонами і діє до 31 грудня 2013 року., а в частині зобов'язань до повного виконання їх сторонами по договору (п. 10.3 договору).
Відповідно до ч. 1 ст.193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання-відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Положеннями частини 1 статті 901 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Проте, всупереч згаданих приписів закону, положень укладеного між сторонами договору, відповідач в повному обсязі не виконав своїх зобов'язань щодо оплати за виконану послугу Позивачем, в зв'язку з чим за ним рахується заборгованість в розмірі 22 942, 00грн.
Статтею 599 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином. Таким чином, позивач змушений був звернутися до суду за захистом своїх інтересів щодо отримання суми боргу згідно договору укладеними між сторонами.
Відповідач в судовому засіданні 14.09.2015 р. проти позову не заперечував та надав до суду письмові обґрунтування несплати вартості заборгованості. В своєму відзиві відповідач зазначає, що віщевказані роботи з розробки проектно-кошторисної документації позивачем було надано в повному обсязі.
З метою виконання зобов'язання щодо сплати робіт з розробки проектно-кошторисної документації, у відповідності з п. 2.4. Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 02.03.2012 р. № 309, розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати прийняття ними до виконання бюджетного фінансового зобов'язання, якшо інше не передбачено бюджетним зобов'язанням, але не пізніше останнього робочого дня місяця, подають до відповідного органу Казначейства Реєстр фінансових зобов'язань на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях, а також оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та бюджетного фінансового зобов'язання.
Дані, дії відповідачем було виконано, але в зв'язку з відсутністю фінансування - не було виконано.
Відповідач звертає увагу суду на те, що він визнає позовні вимоги в повному обсязі, але в зв'язку з відсутністю фінансування у бюджеті - не взмозі їх виконати.
Враховуючи вищевикладене, вивчивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України договори та інші правочини відносяться до підстав виникнення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до ст. 173 Господарського Кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформації тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управлена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до статті 216 Господарського кодексу України за невиконання або неналежне виконання господарських зобов'язань чи порушення правил здійснення господарської діяльності учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність.
Відповідно до статті 229 ГК України, учасник господарських відносин у разі порушення ним грошового зобов'язання не звільняється від відповідальності через неможливість виконання і зобов'язаний відшкодувати збитки, завдані невиконанням зобов'язання.
Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтею 525 ЦК України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння заміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
За змістом ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно зі сі. 175 ГК України - майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управлена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
За ст. 202 ЦК України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до ст. 224 ГК України «Учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено».
У порушення зазначених норм закону та умов укладеного Договору № 11/11/13 на розробку проектно-кошторисної документації, відповідач зобов'язання за вказаним Договором належним чином не виконав, а саме не сплатив необхідні кошти для погашення заборгованості в розмірі 22 942 грн. 00 коп.
Наведені докази і доводи свідчать про те, що відповідач Відділ освіти Василівської районної державної адміністрації Запорізької області, м. Василівка в односторонньому порядку протиправно відмовився від виконання взятих на себе зобов'язань за умовами укладеного Договору № 11/11/13 на розробку проектно-кошторисної документації і не бажає добровільно сплачувати борг.
Факт порушення відповідачем умов Договору № 11/11/13 на розробку проектно-кошторисної документації в на виконання проектних робіт від 30.12.2013 р та додаткової угоди до нього, а також факт заборгованості за договором, підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Обставини, викладені у справі позивачем були підтверджені належними доказами.
Згідно з ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Проаналізувавши надані докази, суд задовольняє позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Горизонт-Плюс", Запорізька область, м. Василівка до Відділу освіти Василівської районної державної адміністрації Запорізької області, м. Василівка про стягнення заборгованості в сумі 22 942 грн. 00 коп. за договором № 11/11/13 на розробку проектно-кошторисної документації.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подасться до суду; ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлюється 2 % від ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.
Відповідно до ч. 3 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір в розмірі 1 827, 00 грн. покладається повністю на відповідача, внаслідок неправильних дій якого виник спір у суді.
Керуючись ст. ст. 22, 44, 49, 82, 84, ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Горизонт-Плюс", Запорізька область, м. Василівка до Відділу освіти Василівської районної державної адміністрації Запорізької області, м. Василівка задовольнити.
Стягнути з відділу освіти Василівської районної державної адміністрації Запорізької області (71601, Запорізька область., м. Василівка, вул. Чекістів, 6, код ЄДРПОУ- 02136175) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Горизонт-Плюс» (71600, Запорізька область., м. Василівка, вул. Леніна, 8, код ЄДРПОУ - 3377789) - суму основного боргу у розмірі 22942 (двадцять дві тисячі дев'ятсот сорок дві) грн. 00 коп. та судові витрати у розмірі 1 827 (одна тисяча вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп.
Видати наказ.
Суддя Т.Г. Алейникова
Рішення підписане 15.09.2015 р.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2015 |
Оприлюднено | 18.09.2015 |
Номер документу | 50455522 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Алейникова Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні