справа № 2-н-1258/11
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
N2-н-1258/11
УХВАЛА
«26» грудня 2011 року м.Бровари Київської області
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Василишин В.О., розглянувши заяву публічного акціонерного товариства «Київоблгаз» до ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення заборгованості по оплаті послуг за газопостачання,
встановив:
Ухвалою судді Броварського міськрайонного суду Київської області від 09 грудня 2011 року заява публічного акціонерного товариства «Київоблгаз» була залишена без руху у зв'язку із тим, щовона не відповідала вимогам статей 96, 98 ЦПК України, крім того заявнику було відмовлено у задсшЬленні клопотання публічного акціонерного товариства «Київоблгаз» про звільнення від сплати судового зврру.
Стаття 96 ЦПК України визначає, що судовий наказ може бути видано, якщо: 1) заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати; 2) заявлено вимогу про компенсацію витрат на проведення розшуку відповідача, боржника, дитини або транспортних засобів боржника; 3) заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості; 4) заявлено вимогу про присудження аліментів на дитину в розмірі тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов'язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших зацікавлених осіб; 5) заявлено вимогу про повернення вартості товару неналежної якості, якщо є рішення суду,-яке набрало законної сили, про встановлення факту продажу товару неналежної якості, ухвалене на користь невизначеного кола споживачів.
За змістом ст.98 ЦПК України заява про видачу судового наказу подається в суд у письмовій формі. У заяві повинно бути зазначено: 1) найменування суду, в який подається заява; 2) ім'я (найменування) заявника та боржника, а також ім'я (найменування) представника заявника, якщо заява подається представником, їхнє місце проживання або місцезнаходження; 3) вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; 5) перелік документів, що додаються до заяви. Заява підписується заявником або його представником і подається з її копіями та копіями доданих до неї документів відповідно до кількості боржників. До заяви, яка подається представником заявника, повинно бути додано документ, що підтверджує його повноваження. До заяви про видачу судового наказу додаються документи, що підтверджують сплату судового збору. До неналежно оформленої заяви застосовуються положення статті 121 цього Кодексу.
До заяви не додана квитанція про сплату судового збору, відповідно до Закону України «Про судовий збір» № 3674-УІ від 08 липня 2011 року, який набрав чинності 01 листопада 2011 року, за подання заяви про видачу судового наказу складає 50 відсотків ставки, що визначається з оспорюваної суми у разі звернення до суду з позовом у порядку позовного провадження, але не менше 94 грн. 10 коп.
Судовий збір сплачується за такими реквізитами: отримувач коштів - м.Бровари, код отримувача - 23571923, банк отримувача - ГУ ДКУ у Київській області, МФО 821018, рахунок отримувача 31215206700005, код класифікації доходів бюджету 22030001. ^
Також до заяви про видачу судового наказу заявник надав клопотання про звільнення його від сплати судових витрат, посилаючись на скрутне фінансове становище товариства на даний час.
Згідно із ч.ч. 1, 3 ст.82 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати.
Разом із тим, як вбачається з наданих до заяви матеріалів, заявник не надав суду жодного доказу, який підтверджує його скрутне матеріальне становище, у зв'язку з чим у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору відмовлено.
Крім того, судовий наказ є виконавчим документом й має відповідати вимогам ст.18 Закону України «Про виконавче провадження», згідно з яким виконавчий документ повинен містити індивідуальний ідентифікаційний номер боржника.
Всупереч вимогам цієї статті заявник не зазначив індивідуальний ідентифікаційний номер боржника.
На усунення недоліків заявнику встановлено строк до 19 грудня 2011 року.
Згідно з поштовим повідомленням ухвалу від 09 грудня 2011 року публічне акціонерне товариство «Київоблгаз» одержало 20 грудня 2011 року.
З урахуванням часу отримання ухвали й при відсутності клопотання про продовження строку на усунення недоліків судом очікувалося надходження від заявника відповідних заяв та звернень понад встановлений строк з урахуванням необхідного часу на усунення недоліків та часу на поштові відправлення. Однак станом на 26 грудня 2011 року недоліки в оформленні заяви не були усунуті.
Згідно із ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у-статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір чи не оплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені стаї^ми 119 і 120 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, а також оплатить витрати на інформаційно-тех1ічне забезпечення розгляду справи, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до щуду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Зс огляду на викладене приходжу до висновку про необхідність заяву публічного акціонерного товариства «Київоблгаз» у зв'язку із не усуненням у встановлений строк нею недоліків в її оформленні.
На підставі викладеного та керуючись ст. 121 ЦПК України,
ухвалив:
Заяву публічного акціонерного товариства «Київоблгаз» до ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення заборгованості по оплаті послуг за газопостачання вважати неподаною й повернути заявнику.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що сщали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Суддя
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
ОСОБА_2
1
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2011 |
Оприлюднено | 25.09.2015 |
Номер документу | 50551074 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Василишин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні