Справа № 640/16071/15-к н/п 1-кс/640/6593/15
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" вересня 2015 р. м.Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участі прокурора - ОСОБА_3 ,
слідчого - ОСОБА_4 ,
представника власника майна ТОВ «Восток-Автотранс» - ОСОБА_5 ,
розглянувши в судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання слідчого 3-го відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області капітана юстиції ОСОБА_6 про арешт майна по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22015220000000205 від 15.05.2015, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, -
встановив :
До Київського районного суду м. Харкова 15.09.2015 надійшло вказане клопотання, погоджене з прокурором, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, прокурором відділу прокуратури Харківської області молодшим радником юстиції ОСОБА_3 , про накладення арешту на вилучені під час проведення огляду місця події на окремій ділянці руху транспортних засобів в МАПП «Гоптівка», що належать ТОВ «Восток-Автотранс» (вул. Глінки, буд. 70 А, м. Свердловськ, Луганська обл., код. ЄДРПОУ - 35562269), предмети, а саме: технічний паспорт серії САК номеру НОМЕР_1 на пасажирський автобус «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 , виданий на ім`я ТОВ «Восток-Автотранс»; маршрутний лист пасажира № 033616 на транспортний засіб д.н.з. НОМЕР_2 на 1 арк.; схему руху по маршруту «Гуково (РФ) Харків (Україна) на 3 арк.; акт перевірки технічного стану транспортного засобу механіком підприємства ТОВ «Восток-Автотранс» від 13.09.2015 р. на автобус «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 на 1 арк.; довідку про проведення інструктажу водіїв ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на 1 арк.; бланки підтвердження діяльності з прикріпленими до них роздруківками показань тахографа автобусу «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 , на 35 арк.; пасажирський автобус «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 , синього кольору, 2006 року випуску.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що громадянин України ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Солдатське, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , вступивши в попередню змову з невстановленими мешканцями м. Луганськ, організував регулярні пасажирські перевезення сполученням Харків - Луганськ через території Російської Федерації. Перетин транспортними засобами (автобусами) через державний кордон України відбувається в МПП "Гоптівка" (Харківська область), та "МПП" "Ізварине" (Луганська область).
Крім того, в ході досудового слідства встановлено, що громадянин України ОСОБА_10 , будучи директором ТОВ «Восток-Автотранс» (м. Свердловськ Луганська обл.), вступивши у попередню змову з водіями ОСОБА_11 та ОСОБА_7 , мешканцями м. Луганськ, організував незаконне переміщення громадян України через державний кордон України, шляхом здійснення регулярних пасажирських перевезень маршрутом Луганськ Харків, через територію Російської Федерації. Перетин транспортними засобами (автобусами) через державний кордон України відбувається в МПП "Гоптівка" (Харківська область), та "МПП" "Червонопартизанський" (Луганська область). Крім того, зазначеними особами використовуються пасажирські транспортні засоби для перевезення вантажів з тимчасово окупованих територій.
Водночас, відповідно до інформації, розміщеної на офіційному сайті Державної прикордонної служби України, пункт пропуску "Червонопартизанський" відсутній у переліку діючих на сьогодні офіційних пунктів пропуску через державний кордон України з Російською Федерацією. Таким чином, перетинання державного кордону в даному ПП суперечить ст. 3 ЗУ "Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України", та ст. 9 ЗУ "Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства" є незаконним.
14.09.2015 слідчим проведено огляд місця події на окремій ділянці руху транспортних засобів в МАПП «Гоптівка», за результатами якого було виявлено та вилучено предмети та документи, зазначені в клопотанні, що мають значення для розслідування вказаного кримінального провадження, тобто використовувалися для вчинення інкримінованих останньому злочинів та зберегли на собі сліди вчинених злочинів.
14.09.2015 по вказаному кримінальному провадженню призначено судову автотехнічну експертизу з метою встановлення справності пасажирського автобуса «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 , а також наявності у ньому систем «GPS-позиціонування», проведення якої доручено експертам ХНДІСЕ ім. М.С. Бокаріуса.
Орган досудового розслідування зазнача, що на час досудового розслідування та судового провадження на перелічені вище предмети та документи необхідно накласти арешт з метою недопущення незаконного відчуження вказаного майна та знищення. Незастосування арешту може призвести до наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, зокрема відчуження, знищення майна, яке підлягає конфіскації.
При розгляді клопотання в судовому засіданні слідчий підтримав клопотання.
В судовому засіданні представник ТОВ «Восток-Автотранс» ОСОБА_5 в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання слідчого, вказуючи, що у нього є дозвільні документи на здійснення нерегулярних пасажирських перевезень «Харків (Україна) -Гуково (РФ). До вчинення кримінального правопорушення він не має відношення, оскільки організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України, він не здійснював.
Слідчий суддя, вислухавши думку сторін кримінального провадження та дослідивши надані докази, встановив, що слідчим відділом УСБ України в Харківській області проводиться досудове слідство у кримінальному провадженні №22015220000000205 від 15.05.2015, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
Згідно протоколу огляду місця події від 14.09.2015, 14.09.2015 слідчим проведено огляд місця події на окремій ділянці руху транспортних засобів в МАПП «Гоптівка», в ході якого виявлено та вилучено технічний паспорт серії САК номеру НОМЕР_1 на пасажирський автобус «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 , виданий на ім`я ТОВ «Восток-Автотранс»; маршрутний лист пасажира № 033616 на транспортний засіб д.н.з. НОМЕР_2 на 1 арк.; схему руху по маршруту «Гуково (РФ) Харків (Україна) на 3 арк.; акт перевірки технічного стану транспортного засобу механіком підприємства ТОВ «Восток-Автотранс» від 13.09.2015 р. на автобус «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 на 1 арк.; довідку про проведення інструктажу водіїв ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на 1 арк.; бланки підтвердження діяльності з прикріпленими до них роздруківками показань тахографа автобусу «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 , на 35 арк.; пасажирський автобус «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 , синього кольору, 2006 року випуску.
Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; 4) наслідки арешту майна для інших осіб; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
За змістом чинного законодавства, зокрема, ч. 2 ст. 170 КПК України, слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом 4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Відповідно до вимог ст.ст. 214, 223 КПК України, після внесення повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчий або прокурор розпочинають досудове розслідування, виконують слідчі (розшукувані) дії спрямовані на отримання (збирання) доказів. Повідомлення про підозру, відповідно до 276 КПК України, здійснюється тільки за наявності достатніх доказів для підозри особи у вчинені кримінального правопорушення.
Тому відсутність повідомлення про підозру у кримінальному правопорушенні не позбавляє права звернутися з клопотанням про арешт майна для забезпечення доказової бази в кримінальному правопорушенні, відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України.
Згідно постанови слідчого від 14.09.2015 у даному криммільному провадженні призначена судова атотехнічна експертиза пасажирського автобуса «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 , до проведення якої залучено експертів ХНДІСЕ ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса.
Слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав до задоволення клопотання, оскільки слідчий довів наявність вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, вказані в клопотанні предмети мають значення для досудового розслідування, а також можуть доказами у кримінальному провадженні.
Зазначені у клопотанні речі відповідають критеріям, передбаченим ч.2 ст. 167 КПК України, як тимчасово вилучене майно, які можуть бути речовими доказами.
Слідчий суддя вважає розумним та співрозмірним обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст.107 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 170-173, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого 3-го відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області капітана юстиції ОСОБА_6 про арешт майна по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22015220000000205 від 15.05.2015, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України задовольнити.
Накласти арешт на вилучені під час проведення огляду місця події 14.09.2015 на окремій ділянці руху транспортних засобів в МАПП «Гоптівка», що належать ТОВ «Восток-Автотранс» (вул. Глінки, буд. 70 А, м. Свердловськ, Луганська обл., код. ЄДРПОУ - 35562269), предмети, а саме: технічний паспорт серії САК номеру НОМЕР_1 на пасажирський автобус «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 , виданий на ім`я ТОВ «Восток-Автотранс»; маршрутний лист пасажира № 033616 на транспортний засіб д.н.з. НОМЕР_2 на 1 арк.; схему руху по маршруту «Гуково (РФ) Харків (Україна) на 3 арк.; акт перевірки технічного стану транспортного засобу механіком підприємства ТОВ «Восток-Автотранс» від 13.09.2015 р. на автобус «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 на 1 арк.; довідку про проведення інструктажу водіїв ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на 1 арк.; бланки підтвердження діяльності з прикріпленими до них роздруківками показань тахографа автобусу «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 , на 35 арк.; пасажирський автобус «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 , синього кольору, 2006 року випуску, до скасування арешту майна у встановленому КПК України порядку.
Місцем зберігання арештованого майна, крім пасажирського автобусу «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 , визначити Управління СБУ в Харківській області, в порядку, визначеному Порядком зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.11.2012 №1104.
Місцем зберігання арештованого автобусу «Yutong ZK6129H» д.н.з. НОМЕР_2 , визначити ТОВ «Авто-ОВИ» (юридична адреса: м. Харків, пр. Московський, 248г/242, код ЄДРПОУ 33204786) за місцем фактичного знаходження за адресою: м. Харків, пр. 50 років СРСР, 3.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Харківської області протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Ухвала виготовлена в нарадчій кімнаті, є оригіналом.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 50574789 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Муратова С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні