Постанова
від 17.09.2015 по справі 805/3201/15-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 вересня 2015 р. Справа № 805/3201/15-а

приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2

Постановлено у нарадчій кімнаті

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Толстолуцька М.М розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного Управління Міндоходів Донецької області

до

ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ельче Україна»

про

стягнення заборгованості в розмірі 932960,11 гривень,

Державна податкова інспекція у м. Краматорську Головного Управління Міндоходів Донецької області звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ельче Україна» про стягнення податкового боргу в сумі 932960,11 гривень.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином. Просив розглянути справу порядку письмового провадження.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином.

За таких обставин суд, враховуючи вимоги частини четвертої статті 122, частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін в порядку письмового провадження.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Краматорську Головного Управління Міндоходів Донецької області звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ельче Україна» про стягнення податкового боргу в сумі 932960,11 гривень.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що за відповідачем обліковується сума заборгованості, яка виникла внаслідок нездійснення своєчасної сплати платником податків сум заборгованості з податку на додану вартість, податку на прибуток підприємства. Посилаючись на вимоги Податкового кодексу України, позивач просив суд стягнути з банківських рахунків відповідача суму заборгованості у зазначеному вище розмірі.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ельче Україна» - є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за кодом 34047717, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 5-7).

Пунктом 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.

Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Обов'язок платника податків щодо здійснення своєчасної сплати суми податкових зобов'язань встановлений підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України.

Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, порядок оскарження дій органів стягнення визначені главою 9 Податкового кодексу України. Згідно змісту зазначеного нормативно-правового акту, стягненню з платника податків підлягає наявна в платника сума податкового боргу.

Як свідчать матеріали справи, відповідачем було надано до податкової інспекції податкові декларації з податку на додану вартість:

- за грудень 2014 року від 14.02.2015 №9080695591, у якій відповідач задекларував суму податку до сплати у розмірі 519036,00 гривень;

- за січень 2015 року від 24.02.2015 №9022747357 у якій відповідач задекларував суму податку до сплати у розмірі 45713,00 гривень;

- за лютий 2015 року від 15.03.2015 №9039409692 у якій відповідач задекларував суму податку до сплати у розмірі 86102,00 гривень;

- за травень 2015 року від 22.06.2015 №9129822589, у якій відповідач задекларував суму податку до сплати у розмірі 282240,00 гривень.

З урахуванням часткового погашення за рахунок переплати у сумі 283,89 загальна сума податкового боргу з податку на додану вартість становить 932807,11 гривень.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданих ним податкових деклараціях, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Щодо податку на додану вартість такі строки встановлені статтею 203 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 203.1 цієї статті, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Пунктом 203.2 цієї статті передбачено, що платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Як встановлено судом та підтверджено зворотнім боком облікової картки платника податку, відповідач протягом зазначених строків суми податкових зобов'язань, визначені у поданій ним податковій декларації, до бюджету не сплатив.

Відповідно до пункту 95.2. статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно з пунктом 59.1. статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Реалізуючи вимоги п. 59.1 ст.59 ПК України, на юридичну адресу відповідача надіслано податкову вимогу від 09.04.2015 №1959/25 на суму 650720,11 гривень, яка була надіслана відповідачу рекомендованим листом із повідомленням про вручення та була повернута з відміткою «за закінченням терміну зберігання».

З цього періоду відповідач постійно мав несплачену податкову заборгованість, у зв'язку з чим вказана податкова вимога не втратила юридичної сили.

Також, відповідачем було надано до податкової інспекції податкові декларації з податку на прибуток підприємства за 2014 року від 11.03.2015 №9081565-48, у якій відповідач задекларував суму податку до сплати у розмірі 213,00 гривень;

З урахуванням часткового погашення за рахунок переплати у сумі 60,00 загальна сума податкового боргу з податку на прибуток становить 153,00 гривень.

Що стосується податку на прибуток, то на підставі пункту 152.9 статті 152 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для цього податку є календарний квартал.

Відповідно до підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України, податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Як підтверджено зворотнім боком облікової картки платника податку, позивач протягом зазначених строків суми податкових зобов'язань, визначених у поданих ним розрахунках, до бюджету в повному обсязі не сплатив, внаслідок чого має заборгованість з податку на прибуток (з урахуванням часткової сплати та переплати) у розмірі 153,00 гривень.

Таким чином, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно приписів частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

З огляду на зазначене, на підставі положень Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Закону України «Про систему оподаткування» та керуючись, підпунктом 20.1.28 статті 20, статтею 95 Податкового кодексу України, ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 - 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління Міндоходів Донецької області до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ельче Україна» про стягнення податкового боргу в сумі 932960,11 гривень з розрахункових рахунків у банках - задовольнити.

Стягнути з рахунків ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ельче Україна» (код ЄДРПОУ 34047717, адреса: 84301, Донецька область, м. Краматорськ, вул..Паркова,91) у банках, обслуговуючих платника податків, заборгованість з податку на прибуток у розмірі 153 (сто п'ятдесят три) гривні 00 копійок на р/р 33111318700059, код платежу 11021000, банк одержувача ГУДКСУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 37944338, МФО 834016, одержувач: Краматор. УК/м. Краматорськ.

Стягнути з рахунків ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ельче Україна» (код ЄДРПОУ 34047717, адреса: 84301, Донецька область, м. Краматорськ, вул..Паркова,91) у банках, обслуговуючих платника податків, заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 932807 (дев'ятсот тридцять дві тисячі вісімсот сім) гривень 11 копійок на р/р 331112029700059, код платежу 14010100, банк одержувача ГУДКСУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 37944338, МФО 834016, одержувач: Краматор. УК/м. Краматорськ.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті 17 вересня 2015 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Толстолуцька М.М.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.09.2015
Оприлюднено24.09.2015
Номер документу50607785
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/3201/15-а

Постанова від 17.09.2015

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Толстолуцька М.М.

Ухвала від 07.08.2015

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Толстолуцька М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні