ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2012 р. Справа № 2а/0470/2492/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участю: представника позивача представника відповідача представника прокуратури не з'явився не з'явився ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Заводського району м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську до Відкритого акціонерного товариства "Металургремонт" про стягнення податкового боргу та надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі
ВСТАНОВИВ:
16.02.2012 року Прокурор Заводського району міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить стягнути кошти, що перебувають у власності Відкритого акціонерного товариства «Металургремонт» в рахунок погашення податкового боргу по земельному податку у розмірі 96 180,22 гривень та надати дозвіл на продаж майна Відкритого акціонерного товариства «Металургремонт», яке перебуває у податковій заставі, в рахунок погашення податкового боргу по земельному податку у розмірі 96 180,22 гривень.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має податковий борг у розмірі 96 180,22 гривень; позивачем складено акт опису майна № 1 від 19.01.2012 року, яке перебувають у податковій заставі; враховуючи не сплату відповідачем суми податкового боргу та відсутність у відповідача рахунків у банківських установах позивач на підставі п.95.3 ст. 95 Податкового кодексу України просить суд надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу Відкритого акціонерного товариства «Металургремонт» у розмірі 96 180,22 гривень за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Позивач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник прокуратури у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належними чином, повідомлення про вручення поштового відправлення знаходиться у матеріалах справи.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника прокурори суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідачем подано до Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області податкові розрахунки земельного податку за 2010 та 2011 роки.
Згідно вказаних розрахунків розмір земельного податку, який визначений відповідачем самостійно та підлягає сплаті становить 50 298,41 гривня та 50 075,77 гривень відповідно.
Судом також встановлено, що відповідач не сплатив земельний податок за лютий-грудень 2010 року та за весь 2011 рік, внаслідок чого утворився податковий борг у розмірі 96 180,22 гривень.
Згідно п.54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом також встановлено, що позивачем у відповідності до норм Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» направлено відповідачу першу податкову вимогу форми «Ю1» № 1/237 від 07.04.2010 року та другу податкову вимогу форми «Ю2» № 2/346 від 26.05.2010 року, копії яких знаходяться у матеріалах справи.
У зв'язку з тим, що податковий борг відповідача не переривався, то нові податкові вимоги позивачем відповідачу не направлялись.
Таким чином, судом встановлено, що податковий борг відповідача зі сплати земельного податку становить 96 180,22 гривень.
На підставі викладеного, суд задовольняє позовну вимогу про стягнення коштів, що перебувають у власності Відкритого акціонерного товариства «Металургремонт» в рахунок погашення податкового боргу по земельному податку у розмірі 96 180,22 гривень
Щодо позовної вимоги про надання дозволу на продаж майна Відкритого акціонерного товариства «Металургремонт», яке перебуває у податковій заставі, в рахунок погашення податкового боргу по земельному податку у розмірі 96 180,22 гривень, то суд зазначає наступне.
Згідно п.87.1 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
З 01 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, яким врегульовано відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Пунктом 95.1 статті 95 ПК України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 ст.95 ПК України).
Відповідно до п.95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.95.3 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі; рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Судом також встановлено, що позивачем на підставі рішення № 6 від 10.01.2012 року про опис майна у податкову заставу складено ОСОБА_2 опису майна № 1 від 19.01.2012 року.
Податкова застава зареєстрована в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна 23.01.2012 року, що підтверджується витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, копія якого знаходяться у матеріалах справи.
Судом на підставі листа позивача № 175/29-028 від 30.01.2012 року встановлено, що у відповідача відсутні рахунки відкриті у банківських та інших кредитних установах.
Оскільки у відповідача відсутні рахунки у банківських та інших кредитних установах, то позивач не має можливості стягнути з рахунків відповідача грошові кошти, а тому позивач вправі звернутися до суду для надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
На підставі викладеного, суд вважає позовну вимогу про надання дозволу на продаж майна Відкритого акціонерного товариства «Металургремонт», яке перебуває у податковій заставі, в рахунок погашення податкового боргу по земельному податку у розмірі 96 180,22 гривень обгрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Заводського району міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області до Відкритого акціонерного товариства «Металургремонт» про стягнення податкового боргу та надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі - задовольнити повністю.
Стягнути кошти, що перебувають у власності Відкритого акціонерного товариства «Металургремонт» (код ЄДРПОУ 21874223) в рахунок погашення податкового боргу по земельному податку у розмірі 96 180,22 гривень (код платежу 13050100, одержувач ВДК в м. Дніпродзержинську, код ЄДРПОУ 24232324, назва банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, р/р 3327812700013)
Надати дозвіл на продаж майна Відкритого акціонерного товариства «Металургремонт» (код ЄДРПОУ 21874223), яке перебуває у податковій заставі, в рахунок погашення податкового боргу по земельному податку у розмірі 96 180,22 гривень.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 28 березня 2012 року
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2012 |
Оприлюднено | 24.09.2015 |
Номер документу | 50616309 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Златін Станіслав Вікторович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Златін Станіслав Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні