ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2015 р. м. Чернівці Справа № 824/1615/15-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дембіцького П.Д., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України у Глибоцькому районі Чернівецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Чагорське" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області звернулось до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЧагорськеВ» про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за відповідачем рахується заборгованості за січень - червень 2015 року щодо сплати витрат, пов'язаних з доставкою і виплатою пільгових пенсій, призначених на підставі пункту В«жВ» статті 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» колишній працівниці підприємства ОСОБА_1, та просить суд стягнути з відповідача заборгованість у сумі 5605,62 грн.
Позивач, в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити, а також надав суду клопотання про подальший розгляд справи у порядку письмового провадження.
Відповідач позовні вимоги не визнав, просив відмовити у задоволенні позову посилаючись на обставини, викладені в запереченні, та також надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
У запереченнях на позовну заяву відповідач зазначає, що ОСОБА_1 працювала у Товаристві з обмеженою відповідальністю В«ЧагорськеВ» з січня по червень 2007 року, та має право на призначення їй пільгової пенсії відповідно до пункту В«жВ» статті 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» . Тривалість стажу роботи ОСОБА_1 у відповідача складає 1 місяць 8 днів, а тому, витрати на виплату і доставку пільгових пенсій даній особі повинні відшкодовуватися пропорційно стажу роботи, тобто близько 2-ох відсотків розміру від фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, а не 100 відсотків, як вважає позивач.
Враховуючи викладене та на підставі частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, суд визнає за можливим розглянути справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши наявні у справі матеріали, всебічно та повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю В«ЧагорськеВ» є юридичною особою, ідентифікаційний код 30812896, місце знаходження: вул.Горького, 38, с.Чагор, Глибоцький район, Чернівецька область, 60412.
Згідно повідомлення №474/04 від 27 серпня 2013 року відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та з 16 березня 2000 року взятий на облік в органі Пенсійного фонду України у Глибоцькому районі.
З матеріалів справи вбачається, що у відповідача працювала ОСОБА_1 на посаді, зайнятість в якій повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Вказаній особі було призначено пенсію за віком на пільгових умовах на підставі пункту В«жВ» статті 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» .
В період з січня по червень 2015 року ОСОБА_1 управлінням Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області було виплачено пенсію, з урахуванням фактичних витрат на її виплату та доставку, на загальну суму 5605,62 грн.
Дослідивши наявні матеріали, з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно пункту В«жВ» статті 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, - незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється у порядку, визначеному Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 (далі - Інструкція № 21-1).
Пунктом 6.2 Інструкції №21-1 передбачено, що витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу XV В«Прикінцеві положенняВ» Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» . При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному обсязі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових роботах.
З протоколу про призначення пенсії №793 від 26.04.2007 року та копії трудової книжки ОСОБА_1 вбачається, що остання працювала в товаристві з обмеженою відповідальністю В«ЧагорськеВ» з 16 січня 2007 року працівником ферми (свинаркою), а тривалість стажу роботи з врахуванням пільгового обчислення складає 1 місяць 13 днів.(а.с.12).
Дослідженням листа Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі № 3599/04 від 27.05.2015 року, надісланого позивачем на адресу відповідача, судом встановлено, що Пенсійним фондом України в Глибоцькому районі було списано заборгованість у сумі 21382,64 грн. за 2013-2014 роки і нараховано до відшкодування за вказаний період 476,53 грн. Водночас представник відповідача зазначив, що представники УПФ- позивача не звертались з вимогами щодо визначення суми заборгованості та її погашення в добровільному порядку.
Таким чином, суд погоджується з доводами відповідача про те, що витрати на виплату і доставку пільгових пенсій вказаній особі повинні відшкодовуватися пропорційно до стажу роботи в товаристві з обмеженою відповідальністю В«ЧагорськеВ» .
Згідно із пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України однією із основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене та зважаючи на те, що позивачем не надано належних доказів на підтвердження правомірності нарахування зазначених у розрахунках сум у 100 відсотковому розмірі від фактичних витрат на виплату і доставку пенсій ОСОБА_1, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.
На підставі викладеного, керуючись статтями 11, 70, 86, 94, 122, 128, 158, 159, 161- 163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЧагорськеВ» про стягнення заборгованості, відмовити повністю.
У відповідності до ст.ст. 185-186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, проголошення вступної та резолютивної частини рішення, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дні отримання копії постанови.
Згідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмовити у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя П.Д. Дембіцький
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2015 |
Оприлюднено | 25.09.2015 |
Номер документу | 50640801 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Дембіцький Павло Дмитрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Дембіцький Павло Дмитрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Дембіцький Павло Дмитрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Дембіцький Павло Дмитрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Дембіцький Павло Дмитрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні