Справа № 1-55/12
Провадження № 1/1805/55/2012
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2012 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого -судді Бурда Б.В.
при секретарі -Хілько Ю.А.
з участю прокурора -Рекуненко Б.П.
захисника -ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Суми матеріали про застосування заходів медичного характеру відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, не працюючого, проживаючого у ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше судимого вироком Зарічного районного суду м. Суми від 25.06.2011 року за ч. 1 ст. 186 КК України до громадських робіт строком 240 годин.
якій обвинувачується у вчиненні суспільно-небезпечного діяння передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України , -
В С Т А Н О В И В:
22.06.2010 року близько 11:00 годин ОСОБА_2 разом з ОСОБА_3 приїхав до ЦРЛ, що знаходиться по вул. М. Вовчок 13 в м. Суми, для того щоб останній отримав консультацію хірурга за станом свого здоров'я. Знаходячись біля кабінету хірурга ЦРЛ ОСОБА_2, з метою заволодіння мобільним телефоном Нокіа 5230 ОСОБА_3, використовуючи довірливе відношення до себе з боку потерпілого, діючи повторно, в ході розмови з потерпілим, шляхом переконання та повідомлення неправдивих відомостей, попросив ОСОБА_3 дати йому свій мобільний телефон, щоб здійснити декілька дзвінків та одночасно сходити до магазину за цигарками, в дійсності не збираючись повертати мобільний телефон. ОСОБА_3, будучи впевненим в добросовісності дій ОСОБА_2, віддав йому свій мобільний телефон Нокіа 5230 та зайшов до кабінету хірурга. У такій спосіб ОСОБА_2 діючи повторно, шляхом обману та зловживання довірою ОСОБА_3, заволодів його майном на суму 1442 грн., а саме: мобільним телефоном Нокіа 5230 вартістю 1299 грн. з сім картою оператора мобільному зв'язку «МТС»вартістю 15 грн. на рахунку якої перебувало 18 грн., картою пам'яті на 4 Gb вартістю 110 грн.. З викраденим майном ОСОБА_2 з місця вчення злочину зник та розпорядився ним на власний розсуд.
Вчинення суспільно-небезпечного діяння ОСОБА_2 наведених вище обставин підтверджуються дослідженими під час судового слідства доказами.
Поясненнями потерпілого ОСОБА_3 під час проведення досудового слідства у справі з яких вбачається, що 22.06.2011 біля 10:30 він в центрі міста зустрівся з ОСОБА_2 та разом з ним поїхав до ЦРЛ, щоб отримати консультацію у лікаря хірурга. Коли їхали в маршрутному таксі, то ОСОБА_2 просив у нього кілька разів подзвонити з його мобільного телефону тому, як на його рахунку номера не було грошей. Коли приїхали до лікарні, то чекали свою чергу біля кабінеті хірурга. В той час ОСОБА_2 знову попросив у нього мобільний телефон, щоб подзвонити. Він спочатку не погоджувався й сказав, що зможе дати телефон, коли вийде від лікаря. ОСОБА_4 наполягав на тому, щоб він дав телефон, пояснюючи тим, що поки він буде перебувати в кабінеті хірурга, ОСОБА_4 сходить за пиріжкам і цигарками й знову повернеться. На вимогу ОСОБА_4 він погодився та віддав йому свій мобільний телефон, знаючи про те, що він давно знайомий, знає його місце мешкання та є мобільний телефон його матері. Після того як вій увійшов до кабінету хірурга то в кабінеті пробу близько семи хвилин. Коли вийшов від хірурга то на території лікарні він ОСОБА_4 не знайшов. В подальшому він пробував телефонувати з телефонів своїх знайомих на свій номер, але номер був вимкнений. В наступні дні з ОСОБА_4 він більше не бачився. 25.06.2011 з письмовою заявою він звернувся до міліції та дав свої письмові пояснення за даним фактом. (а.с. 31-33)
Поясненнями свідка ОСОБА_5 під час проведення досудового слідства у справі з яких вбачається, що 22.06.2011 року приблизно в першій половині дня, точного часу вона не пам'ятає, їй на мобільний телефон подзвонив ОСОБА_2 і запита де вона знаходиться. На той час вона перебувала в с. Угроїди. В розмові з ним вони домовились зустрітись в смт. Краснопілля в районі автовокзалу. При зустрічі ОСОБА_2 був зі своїм знайомим. Між собою ОСОБА_2 його називав ОСОБА_2. Крім цього ОСОБА_2 при собі мав мобільний телефон Нокіа чорного кольору. Раніше в його користуванні вона такого телефону не бачила. С того телефону ОСОБА_2 комусь дзвонив. Потім вона поцікавилась звідки у нього той телефон. ОСОБА_2 пояснив, що цей телефон він узяв у свого знайомого на ім'я ОСОБА_3, який мешкає в с. Песчане. Через деякий час після зустрічі, вона разом з ОСОБА_2 та його знайомим сіли в маршрутне таксі та поїхали в м. Суми. В маршрутному таксі ОСОБА_2 по мобільному телефону який він узяв у ОСОБА_3, слухав музику. Коли приїхали в центр міста Суми, то вона з ОСОБА_2 розсталася. Іншого їй не відомо. (а.с. 35-36)
Поясненнями свідка ОСОБА_6 під час проведення досудового слідства у справі з яких вбачається, що 23.06.2011 ранком вона перебувала у себе вдома. У той час додому до неї прийшов ОСОБА_7. Він є братом її чоловіка. 15.07.2011 він поїхав у Москву на заробітки й коли повернеться їй не відомо. Коли ОСОБА_7 зайшов до неї додому, то попросив її йому допомогти. Здати в ломбард мобільний телефон його знайомого, який очікує його на вулиці, на її паспорт, тому що його паспорт перебував у с. Жовтневе за місцем проживання. Телефон потрібно було здати, тому що його друг повинен йому гроші. На його пропозицію вона погодилася. Також ОСОБА_7 їй показав мобільний телефон, який потрібно було здавати в ломбард. То був мобільний телефон Нокіа 5230 чорного кольору із сенсорним екраном. Взявши паспорт вона разом із ОСОБА_7 вийшла на вулицю. На вулиці перебував хлопець якого вона бачила в перше, той хлопець представився ОСОБА_2. Зі слів брата, ОСОБА_2 проживає на «тепличному». Потім вони разом пішли в ломбард «Скарбниця», що знаходиться біля міні ринку по вул. Інтернаціоналістів. У ломбарді вона зайшла разом із ОСОБА_7, Іван у той час чекав її й ОСОБА_7 на вулиці. У ломбарді їй ОСОБА_7 передав мобільний телефон і на свій паспорт вона його заклала на два тижні, тобто до 03.07.2011. За телефон вона одержала 450 грн. Отримані гроші вона віддала ОСОБА_7 й на вулиці він віддав їх ОСОБА_2. Зі слів ОСОБА_2 й ОСОБА_7, вони надалі збиралися викуповувати вище зазначений мобільний телефон. Але тому що ОСОБА_7 повинен був виїхати з міста, то повинен був залишити ОСОБА_2 її мобільний телефон, щоб 03.07.2011 ОСОБА_2 зміг викупити свій телефон. 03.07.2011 вона подзвонила ОСОБА_7 й нагадала йому, що необхідно викупити мобільний телефон з ломбард, який був зданий на її паспорт. Тому що у ОСОБА_7 викупити грошей не було, то він попросив її замість нього віддати гроші в ломбард. Взявши свої гроші вона викупила той телефон. (а.с. 37-38)
Поясненнями свідка ОСОБА_8 під час проведення досудового слідства у справі з яких вбачається, що 22.06.2011 близько 17:00 їй на мобільний телефон подзвонив знайомий її сина ОСОБА_3, який розказав, що її син ОСОБА_2 взяв у нього мобільний телефон та не повернув та попросив її щоб вона передала ОСОБА_2, щоб той повернув йому мобільний телефон. (а.с. 39-40)
Поясненнями свідка ОСОБА_9 під час проведення досудового слідства у справі з яких вбачається, що в середині червня 2011, точної дати він не пам'ятає, у денний час до нього на центральний ринок м. Суми прийшов його знайомий ОСОБА_3. В розмові з ним йому стало відомо, що йому знайомі хлопці біля озера за місцем мешкання спричинили тілесні ушкодження. Під час розмови ОСОБА_3 попросив у нього мобільний телефон, щоб зателефонувати. Взявши телефон ОСОБА_3 з ним відійшов у сторону. Дзвонив він по телефону чи не дзвонив, він не бачив та як не звертав на нього увагу, тому як був зайнятий. (а.с. 41-42)
Протоколом виїмки мобільного телефону Нокіа 5230 з серійним номером ІМЕІ 355965041725008 від 22.07.2011 року (а.с. 14)
Висновком товарознавчої експертизи № 1784 від 08.07.2011 року щодо вартості викраденого майна (а.с. 26-28)
Проаналізувавши досліджені в судовому засіданні докази, суд дійшов до висновку, що вищенаведені докази об'єктивно підтверджують , що ОСОБА_2 вчинив суспільно-небезпечне діяння передбачене ч.2 ст. 190 КК України, оскільки він повторно заволодів чужим майном шляхом обману та зловживання довірою.
З висновку амбулаторної судово-психіатричної експертизи (а.с. 154-156) вбачається, що ОСОБА_2О виявляє ознаки хронічного душевного захворювання у формі шизоафективного розладу змішаного типу, не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними і в період часу , коли вчинив суспільно-небезпечне діяння передбачене ч. 2 ст. 190 КК України також не міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Сукупність наведених доказів свідчить про те, що ОСОБА_2 суспільно-небезпечне діяння вчинив в стані неосудності і відповідно з вимогами ч.2 ст.19 КК України не підлягає кримінальній відповідальності, а потребує застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричної лікарні зі звичайним наглядом.
Враховуючи характер та тяжкість захворювання ОСОБА_2, тяжкість вчиненого діяння, та з урахуванням ступеня небезпечності для себе та інших осіб, суд вважає, що у відповідності з вимогами ст.94 КК України до нього необхідно застосувати примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатрічної лікарні зі звичайним наглядом.
На підстави наведеного та керуючись ст.ст. 419-421 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Застосувати до ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 примусовий захід медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричної лікарні зі звичайним наглядом.
Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд протягом п'ятнадцяти діб з дня її винесення.
Суддя
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2012 |
Оприлюднено | 25.09.2015 |
Номер документу | 50650571 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Зарічний районний суд м.Сум
Бурда Б. В.
Кримінальне
Васильківський районний суд Дніпропетровської області
Ушакова Н. Є.
Кримінальне
Васильківський районний суд Дніпропетровської області
Ушакова Н. Є.
Кримінальне
Васильківський районний суд Дніпропетровської області
Ушакова Н. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні