ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
"24" січня 2012 р. Справа № 5019/44/12
За позовом Приватного підприємства В«Прем'єрпродукт - ЦентрВ»
до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«Арго-РВ»
про стягнення в сумі 12 306 грн. 42 коп.
суддя Павлюк І.Ю.
Представники:
від позивача - ОСОБА_2, представник (довіреність б/н від 01.12.2011р.);
від відповідача - не з'явився.
Суть спору: Позивач - Приватне підприємство В«Прем'єрпродукт - ЦентрВ» - звернувся до господарського суду з позовом до відповідача - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«Арго-РВ» про стягнення 12 217 грн. 44 коп. заборгованості по розрахунках та 88 грн. 98 коп. пені.
Позивач в судовому засідання 24.01.2012р. підтримав позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання 24.01.2012р. не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, позовні вимоги не заперечив.
Суд вбачає, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду позовної заяви без участі представника відповідача відповідно до ст. 75 ГПК України.
В результаті розгляду матеріалів справи, господарський суд
В С Т А Н О В И В:
04.01.2011р. між Приватним підприємством В«Прем'єрпродукт - ЦентрВ» (постачальник) та ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«Арго-РВ» (покупець) був укладений договір № 100 (надалі - Договір), відповідно до умов якого постачальник зобов'язався поставляти покупцю продукти харчування партіями у відповідності з письмовими заявками покупця, а покупець зобов'язався приймати товар і оплачувати його за умовами даного Договору.
Пунктами 1.3. та 1.4. Договору визначено, що загальна кількість товару за даним Договором є кількість товару, який передаватиметься від постачальника покупцю по накладних протягом дії терміну даного Договору. Сумою даного договору є сума всіх накладних, за якими передаватиметься товар від постачальника до покупця протягом дії терміну даного Договору.
У відповідності до пунктів 3.1. та 3.2. Договору постачальник зобов'язався передати товар на умовах передбачених цим Договором, а покупець зобов'язався приймати у повному обсязі кількість товару згідно заявки та оплачувати товар згідно умов даного Договору.
Згідно пунктів 6.1. - 6.5. Договору оплата здійснюється в гривнях України шляхом перерахування коштів на банківський рахунок постачальника або внесенням готівки в касу останнього. Порядок оплати: протягом 21 календарного дня з моменту поставки товару. Розрахунок вважається здійсненим з моменту надходження грошових коштів на рахунок або в касу постачальника. Зміна порядку проведення розрахунків допускається лише за додатковою письмовою угодою сторін. Сторони мають право здійснювати зарахування зустрічних вимог, що оформляється шляхом підписання сторонами додаткової угоди до даного Договору.
На виконання умов Договору, на підставі видаткових накладних та товарно-транспортних накладних, наявних у матеріалах справи, позивач поставив відповідачу товар на загальну суму 12 409 грн. 15 коп. (а.с.13-30).
Відповідач, в свою чергу, на виконання умов Договору, частково розрахувався з позивачем за поставлений товар в сумі 191 грн. 71 коп.
Таким чином, станом на час розгляду справи в суді за відповідачем перед позивачем рахується заборгованість в сумі 12 217 грн. 44 коп., що стверджується матеріалами справи.
Відповідно до пункту 9.3. Договору у випадку затримки будь-яких платежів по даному Договору покупець сплачує пеню за кожен день затримки розрахунку, у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми боргу, що діяла у період, за яких нараховується пеня.
Позивач на підставі пункту 9.3. Договору нарахував відповідачу пеню за період з 02.12.2011р. по 04.01.2012р. в розмірі 88 грн. 98 коп.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши обставини справи і давши їм оцінку, господарський суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Статтею 11 ЦК України встановлено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема є договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 509 ЦК України, - зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
У відповідності до статті 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до частини 1 статті 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно із статтею 526 Цивільного кодексу України та статтею 193 Господарського кодексу України - зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до частини 1 статті 612 Цивільного кодексу України - боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом, при цьому статтею 525 Цивільного кодексу України встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Частина 1 статті 546 ЦК України передбачає, що виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
У відповідності до пункту 3 частини 1 статті 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.
Неустойкою (штрафом, пенею), згідно ст.549 ЦК України, - є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові в разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
З огляду на вищевикладене вбачається, що вимоги позивача про стягнення з відповідача 12 217 грн. 44 коп. заборгованості та 88 грн. 98 коп. пені стверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню.
Доказів сплати боргу відповідач суду не подав.
Позов обґрунтований і підлягає задоволенню в сумі 12 306 грн. 42 коп. На відповідача покладаються витрати по сплаті судового збору на підставі частини 1 статті 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 49, 75, 81-1, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«Арго-РВ» , яке знаходиться за адресою: 33001, м. Рівне, вул. Дворецька, буд. 93, код ЄДРПОУ 31299420 на користь Приватного підприємства В«Прем'єрпродукт - ЦентрВ» , яке знаходиться за адресою: 04074, м. Київ, вул. Новозабарська, буд. 2/6, код ЄДРПОУ 36630879 - 12 217 грн. 44 коп. заборгованості по розрахунках, 88 грн. 98 коп. пені та 1 609 грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя І.Ю. Павлюк
Рішення підписане суддею "24" січня 2012 р.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2012 |
Оприлюднено | 25.09.2015 |
Номер документу | 50660755 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Павлюк І.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні