Справа № 7940/08/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2010 року 11год.40хв. м.Одеса
У залі судових засідань №8
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Харченко Ю.В.
При секретарі Ісайко Л.О.
За участю представників сторін:
Від Прокуратури: не з»явився, незважаючи на те, що належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання
Представника позивача: ОСОБА_1 за довіреністю №02/259 від 12.10.2009р.
Представника відповідача: не з»явився, незважаючи на те, що належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора Малиновського району м.Одеси в інтересах держави в особі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Малиновському районі м.Одеси до Відкритого акціонерного товариства «Пресмаш» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 125 772,00грн., -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Малиновського району м.Одеси звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Малиновському районі м.Одеси, в якому з урахуванням уточнень (вхід.№48696 від 03.12.2009р.) просить суд стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Пресмаш»суму заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 125 772,00грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність у Відкритого акціонерного товариства «Пресмаш»заборгованості у загальній сумі 125772,00грн. по сплаті страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яка рахується за відповідачем за період 1 квартал 2008 року, 9 місяців 2009р.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 25.06.2008р. було відкрито провадження у справі та запропоновано відповідачу у строк до 15.07.2007р. подати до суду письмові заперечення на позов та докази, які спростовують заявлені позовні вимоги.
Ухвалою від 15.07.2008р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду в засіданні суду на 07.10.2008р.
Відповідач -ТОВ «Пресмаш»з позовними вимогами не погоджується та вважає їх необґрунтованими з підстав, наведених у письмових запереченнях на адміністративний позов (вхід.№13800 від 24.07.2008р., №20162 від 20.10.2008р.), наголошуючи, зокрема, на тому, що згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачення коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, за перший квартал 2008 року ВАТ «Пресмаш»зобов'язано було сплатити заборгованість зі сплати страхових внесків, що пов'язано з несвоєчасною виплатою заробітної плати (рядок №33) в сумі 37 767,60грн., однак станом на 01.08.2008р. ВАТ «Пресмаш»було сплачено до Фонду за 1 квартал 2008 року 47 348грн.
Заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в сукупності та проаналізувавши вимоги чинного законодавства суд встановив наступне.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, Відкрите акціонерне товариство «Пресмаш»включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, про що свідчить наявна в матеріалах справи належним чином засвідчена копія Довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Відповідно до ст.ст.6,7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23.09.1999р. №1105-ХІV (зі змінами та доповненнями) роботодавець-власник підприємств, установ і організацій, або уповноважений ним орган та фізична особа, яка використовує найману працю є страхувальниками з обов'язкового страхування від нещасних випадків.
Згідно з п.2 ч.2 ст.45 вказаного Закону Одеське спеціальне конструкторське бюро алмазно-розточувальних та радіально-свердлильних верстатів як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Відповідно до п.3 ст.47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" страхувальник повинен сплачувати страхові внески згідно страхового тарифу у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.
Так, згідно зі ст.ст.1,2 Закону України "Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 22 лютого 2001 року №2272-III (зі змінами та доповненнями), Відкритому акціонерному товариству «Пресмаш»встановлено страховий тариф у розмірі 2,37% від фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що також вбачається з наявної в матеріалах справи копії розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 1 квартал 2008р.
Підставою для встановлення зазначеного стра хового тарифу у відповідності до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2000 року №1423 «Про затвердження Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання»є основний вид економічної діяльності Відкритого акціонерного товариства «Пресмаш»КВЕД - 29.40.3.
Відповідно до п.9 ст.47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 10 ст.47 вказаного Закону встановлено, що страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.
Так, як вбачається з матеріалів справи, зокрема, розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 1 квартал 2008 року, поданої страхувальником - Відкритим акціонерним товариством «Пресмаш»у встановленому порядку до відділення, відповідачем визначена сума заборгованості зі сплати страхових внесків, пов'язана з несвоєчасною виплатою заробітної плати у розмірі 37 767,60грн.
Судом встановлено, що станом, на 01.10.2009р. згідно розрахункової відомості за 9 місяців 2009р. заборгованість відповідача (33 рядок) становить 156 455,72грн., що відповідає заборгованості з виплати заробітної плати у сумі 6 892 322грн. В рядку «5»розрахункової відомості ВАТ «Пресмаш»зазначено заборгованість з виплати заробітної плати в сумі 1 351 703,81грн., що відповідає сумі страхових внесків у розмірі 30 683,72грн. Таким чином, різниця становить 156 455,72грн.- 30 683,72грн.=125 772грн.
Однак, вказана сума заборгованості по сплаті страхових внесків у загальному розмірі 125 772грн. Відкритим акціонерним товариством «Пресмаш»сплачена не була.
Викладене стало підставою для звернення Прокурора Малиновського району м.Одеси в інтересах держави в особі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Малиновському районі м.Одеси до Одеського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Пресмаш»заборгованості по сплаті страхових внесків у сумі 125 772грн.
Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Згідно зі ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відтак, беручи до уваги вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що уточнені позовні вимоги Прокурора Малиновського району м.Одеси в інтересах держави в особі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Малиновському районі м.Одеси обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням з Відкритого акціонерного товариства «Пресмаш»заборгованості по сплаті страхових внесків у загальній сумі сумі 125 772грн.
Керуючись ч.6 ст.71, ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Прокурора Малиновського району м.Одеси в інтересах держави в особі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Малиновському районі м.Одеси до Відкритого акціонерного товариства «Пресмаш»про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 125 772грн. задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Пресмаш»(65098, м.Одеса, вул.Стовбова, 28, код ЄДРПОУ 05749085) на користь Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Малиновському районі м.Одеси (м.Одеса, вул.Михайлівська, 25, код ЄДРПОУ 25933253, р/р 2600130011751, ВАТ «Віейбі Банк»в м.Одесі, МФО 328726) заборгованість по сплаті страхових внесків у загальному розмірі 125 772 (сто двадцять п'ять тисяч сімсот сімдесят дві)грн.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено та підписано «05»березня 2010р.
Суддя Харченко Ю.В.
05 березня 2010 року
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2010 |
Оприлюднено | 24.09.2015 |
Номер документу | 50686890 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Харченко Ю. В.
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Харченко Юлія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні