ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2015 року справа № 823/2738/15
м. Черкаси
14 год. 45 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гараня С.М.,
при секретарі - Попельнусі Ю.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Черкаського міського центру зайнятості до ДП В«НовинкаВ» про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з ДП В«НовинкаВ» на користь Черкаського міського центру зайнятості страхових внесків на загальну суму 34,77 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач в порушення обов'язку, визначеного ст. 35 ОСОБА_1 України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» щодо нараховування і сплати страхових внесків, не сплатив до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в повному обсязі та у визначені строки страхові внески за 2008 рік, у зв'язку з чим виникла недоїмка по їх сплаті за вказаний період в розмірі 34,77 грн. Оскільки заборгованість добровільно погашена не була, це спонукало позивача звернутись до суду.
Сторони належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, у судове засідання не з'явились.
Від представника позивача 16.09.2015 надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не з'явився, свого представника не направив, причини повторної неявки суду не повідомив, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений в установленому законом порядку.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, суд вирішив провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи.
Частиною 1 ст. 41 КАС України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
ДП В«НовинкаВ»зареєстроване як суб'єкт господарювання за ідентифікаційним кодом 14202121.
Матеріалами справи встановлено, що згідно поданої ДП В«НовинкаВ» до Черкаського міського центру зайнятості розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2008 рік, несплачена відповідачем сума страхових внесків за відповідний звітний період складає 34,77 грн.
Враховуючи, що підприємство не виконало покладений на нього обов'язок та не сплатило в добровільному порядку та в повному обсязі страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, це спонукало Черкаський міський центр зайнятості звернутись за їх стягненням до суду.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
Спеціальним законом, що визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття є Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000р. № 1533-ІІІ (надалі - Закон № 1533).
ОСОБА_1 № 1533, в даному випадку, вживаються в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин.
Згідно ст. 1 ОСОБА_1 № 1533, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Суб'єктами страхування на випадок безробіття у відповідності до ст. 1 даного закону визнаються застраховані особи, а у випадках, передбачених цим ОСОБА_1, також члени їх сімей та інші особи, страхувальники та страховик.
При цьому, застрахованими особами є, зокрема: наймані працівники; особи, які виконують роботи (надають послуги) згідно з цивільно-правовими договорами та інші особи, на користь яких здійснюється страхування на випадок безробіття, а страхувальниками - роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, які відповідно до цього ОСОБА_1 сплачують страхові внески. Роботодавцями, в свою чергу, вважаються власники підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання та фізичні особи, які використовують найману працю (п.п.3, 10 ст. 1 ОСОБА_1 № 1533).
Особа набуває статусу застрахованої особи з дня укладання трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, з цього дня починається сплата страхових внесків. Сплата страхових внесків припиняється з дня розірвання трудового договору (контракту) або закінчення строку дії цивільно-правового договору, що прямо передбачено ч. 2 ст. 4 ОСОБА_1 № 1533.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 35 цього ОСОБА_1, роботодавець набуває статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня реєстрації.
З огляду на викладені вище норми ОСОБА_1 № 1533, відповідач є страхувальником, в розумінні цього ОСОБА_1, та зареєстрований платником страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Уманському міському центрі зайнятості, відповідно до поданої заяви № 74 від 29.01.2001р.
Згідно ст. 35 ОСОБА_1 № 1533, роботодавець як страхувальник зобов'язаний, зокрема своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески; надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про: прийняття на роботу працівників; заробітну плату працівників, використання робочого часу тощо; сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами.
Розміри страхових внесків, у відповідності до ч. 1 ст. 19 ОСОБА_1 № 1533, установлюються на календарний рік:
для роботодавця - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включає витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до ОСОБА_1 України «Про оплату праці», виплату доходу (прибутку) фізичним особам за виконання робіт (послуг) за договорами цивільно-правового характеру, які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб;
для найманих працівників - у відсотках до сум оплати праці, грошового забезпечення військовослужбовців, які включають основну і додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати (у тому числі в натуральній формі), які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб;
для осіб, зазначених у частинах третій і четвертій статті 6 цього ОСОБА_1, - у відсотках до сум оподатковуваного доходу (прибутку);
для страхувальників, які здійснюють виплату винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) згідно з цивільно-правовими угодами - у відсотках до сум оподатковуваного доходу (прибутку)
Відповідно до ч. 3 ст. 17 ОСОБА_1 № 1533, роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць, одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). Страхові внески, сплачені в іноземній валюті, підлягають перерахуванню на рахунок Фонду у валюті України за офіційним курсом Національного банку України на день сплати страхових внесків. У разі нестачі у роботодавців коштів на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться у пропорційних сумах. У разі незабезпечення банківськими установами перерахування страхових внесків до Фонду одночасно з видачею коштів на виплату заробітної плати ці банківські установи сплачують за рахунок власних коштів до Фонду суму несплачених страхових внесків. Якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені статтею 38 цього ОСОБА_1.
Частиною 1 ст. 38 ОСОБА_1 № 1533 передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені, та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства (п. 9.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000р. за № 339).
Суд зазначає, що згідно п. 3 Прикінцевих положень ОСОБА_1 України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, які здійснюються органами державної служби зайнятості відповідно до цього закону, починаючи з 2013 року покладаються на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику зайнятості населення та трудової міграції та його територіальні органи, яким в даному випадку виступає позивач.
Таким чином, приймаючи до уваги, що відповідач не виконав покладений на нього обов'язок та не сплатив в добровільному порядку в повному обсязі страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в розмірі 34,77 грн., то суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ДП «Новинка» (ідентифікаційний код - 14202121) на користь Черкаського міського центру зайнятості заборгованість зі сплати страхових внесків в розмірі 34 (тридцять чотири) грн. 77 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. У разі застосування судом частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя С.М. Гарань
Повний текст постанови виготовлений 17.09.2015
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2015 |
Оприлюднено | 24.09.2015 |
Номер документу | 50687736 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
С.М. Гарань
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні