Ухвала
від 11.01.2011 по справі 10/б-1290
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"11" січня 2011 р.Справа № 10/Б-1290 УХВАЛА

Господарський суд Тернопільської області у складі

судді Півторака М.Є.

Розглянув матеріали справи

За заявою кредитора: Управління Пенсійного фонду України в Збаразькому районі м. Збараж, вул. Грушевського,3 Тернопільської області

До боржника: Асоціації селянських господарств "Колос" с. Вищі Луб'янки, Збаразького району Тернопільської області

За участю представників:

Кредитора: ОСОБА_1 - головного спеціаліста юрисконсульта УПФ в Збаразькому районі, довіреність № 1506/04 від 16.09.10 р.

Боржника: не прибув.

Збаразької ДПІ: ОСОБА_2- державного податкового інспектора, довіреність № 10-014/7544 від 26.10.10 р.

Представнику кредитора роз'яснено процесуальні права та обов'язки відповідно до статті 22 Господарського процесуального кодексу України.

Суть справи: Кредитор -Управління Пенсійного фонду в Збаразькому районі м. Збараж Тернопільської області звернулося до господарського суду з заявою № 3598/04 від 24.12. 2010 року про порушення справи про банкрутство Асоціації селянських господарств "Колос" с. Вищі Луб'янки, Збаразького району Тернопільської області , в порядку статті 52 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом В« , стверджуючи, що останнє неспроможне погасити заборгованість по штрафній санкції в сумі 169,90 грн.; припиненням господарської діяльності, неподанням звітності до ДПІ більше року.

Ухвалою господарського суду від 04 січня 2011 року порушено провадження у справі №10/Б-1290 та проведення судового засідання призначено о 15 годин 45 хвилин 11 січня 2011 року.

Боржник не надав суду заперечень щодо заявлених грошових вимог кредитора, його представник не прибув у судове засідання, хоча про судове слухання був повідомлений відповідно до статті 64 ГПК України, а тому суд розглядає заяву за наявними в ній документами.

Представники кредитора в судовому засіданні заявлені вимоги підтримали повністю.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора суд встановив наступне :

Боржник у справі -Асоціація селянських господарств "Колос" місцезнаходження органів управління якого с. Вищі Луб'янки, Збаразького району Тернопільської області є юридичною особою, яке зареєстроване у встановленому законом порядку Збаразькою районною державною адміністрацією 16.09.96 року і включене до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код 04540035, що підтверджується Довідкою Тернопільського обласного Управління статистики № 22-114 від 16.09.1996 року.

Статтею 52 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом В« встановлено, що у разі, якщо громадянин -підприємець або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак , що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язання.

Господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.

Згідно частини 1 зазначеної статті заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана незалежно від розміру вимог до боржника та строку виконання зобов'язань кредитором.

Окрім того, для порушення справи про банкрутство, зокрема, відсутнього боржника, необхідно, щоб вимоги заявника мали безспірний характер.

Такої ж правової позиції дотримується і Вищий господарський суд України, зокрема, у своїй постанові №44/119-б від 21 вересня 2010 року.

Так, відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство безспірними вимогами кредиторів є вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунку боржника.

Як зазначається у поданій заяві боржник у справі Асоціація селянських господарств "Колос" с. Вищі Луб'янки, Збаразького району Тернопільської області станом на 01 вересня 2010 року заборгувало перед Управління Пенсійного фонду України в Збаразькому районі - 169,90 грн. боргу по штрафних санкціях, в підтвердження чого надав суду рішення №1 про застосування фінансових санкцій від 10 січня 2005 року, корінець вимоги від 04.03.2009 року.

Статтею 1 Закону про банкрутство визначено вичерпне коло зобов'язань , які не включаються до складу грошових зобов'язань , а саме : неустойка ( штраф , пеня ) , визначена на дату подання заяви до господарського суду .

Отже , сума неустойки ( пені , штрафу ) не може належати до складу грошових вимог ініціюючого кредитора та відповідно впливати на порушення справи про банкрутство боржника .

Як зазначає заявник у поданій до господарського суду заяві заборгованість Асоціації селянських господарств " Колос " становить лише штрафна санкція в сумі 169,90 грн. , що не може бути включено до грошового зобов'язання згідно приписів статті 1 Закону .

Окрім того , ініціюючий Кредитор не надав суду доказів порушення Відділом ДВС Збаразького районного управління юстиції виконавчого провадження по виконанню вимоги УПФ в Збаразькому районі від 04.03.2009 року .

З огляду на зазначене суд вважає , що грошові вимоги Управління Пенсійного фонду України в Збаразькому районі не є безспірними.

Відповідно до статті 5 Закону про банкрутство провадження у справі регулюється законом України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом В« , ГПК України та іншими законодавчими актами. Таким чином, разом з положеннями Закону господарський суд у справі про банкрутство має право застосовувати норми ГПК України, які передбачають, зокрема, припинення провадження у справі.

Враховуючи, зазначене суд вважає за необхідне провадження у справі № 10/Б-1290 -припинити в порядку статті 80 п. 1-1 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 7,11,52 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом В« , ст.ст. 2,12,22,32,38,43,64,65,81,86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

У Х В А Л И В:

1.Провадження у справі № 10/Б-1290 -припинити.

2.Визнати таким, що втратив чинність пункт 3 ухвали господарського суду від 04 січня 2011 року про введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.

3.Ухвалу направити сторонам по справі , Відділу ДВС Збаразького районного управління юстиції, м. Збараж; ; Державному Реєстратору Збаразької районної державної адміністрації, м. Збараж; Сектору з питань банкрутства в Тернопільській області, м. Тернопіль вул. Київська, 3а.

Суддя М.Є. Півторак

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення11.01.2011
Оприлюднено25.09.2015
Номер документу50693479
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —10/б-1290

Ухвала від 04.01.2011

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

Ухвала від 11.01.2011

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні