Ухвала
від 09.08.2012 по справі 15/б-471
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"09" серпня 2012 р.Справа № 15/Б-471 УХВАЛА

Господарський суд Тернопільської області

У складі судді Півторака М.Є.

За участю секретаря судового засідання Клим Т.П.

Розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за заявою кредитора : Приватного підприємства В« Науково-виробниче об'єднання В« Енергоощадні технології В» , м. Тернопіль, вул. Живова, 6/22,

До боржника : ОСОБА_1 акціонерного товариства „ Хоростківський комбінат хлібопродуктів В» , вул. Незалежності, 1, м. Хоростків Гусятинського району Тернопільської області( м. Копичинці вул. Залізнична ,60 Гусятинського району Тернопільської області )

За участю представників:

Кредитора : ОСОБА_2 - представника , довіреність від 12.08.2011 року ;.

Боржника: ОСОБА_3 - ліквідатора банкрута , постанова суду від 09.11.201 року

Суть справи: 12 червня 2012 року ліквідатор боржника ОСОБА_1 акціонерного товариства „ Хоростківський комбінат хлібопродуктів В» , вул. Незалежності, 1, м. Хоростків Гусятинського району Тернопільської області ОСОБА_3 звернувся до господарського суду з клопотанням про затвердження угоди , укладеної 07 червня 2012 року між Приватним підприємством В« Науково-виробниче об'єднання В«Енергоощадні технології В» , м. Тернопіль, вул. Живова, 6/22 та боржником . Посилається на приписи статей 11,32 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " . Зазначає , що угода відповідає вимогам статей 35-39 вказаного Закону .

Ухвалою господарського суду від12.06.2012 року призначено судове засідання о годині 18 липня 2012 року для розгляду заяви по суті .

В порядку статті 77 ГПК України в судовому засіданні оголошувалася перерва до 10 год. 03.08.2012 року ; 09 год. 45 хв. 09.08.2012 року; 09 год. 45 хвилин 09 серпня 2012 року .

У судових засіданнях ліквідатор ОСОБА_3 підтримав клопотання про затвердження угоди .

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора , ліквідатора банкрута ОСОБА_3 суд встановив наступне:

Постановою господарського суду Тернопільської області від 09 листопада 2011 року боржника: Відкрите акціонерне товариство "Хоростківський комбінат хлібопродуктів " м. Копичинці вул. Залізнична ,60, ідентифікаційний код 00956170 - визнано банкрутом ; призначено його ліквідатором ОСОБА_3 , жителя ІНФОРМАЦІЯ_1 , Ліцензія АВ № 347260 від 25.10.2007 року , видана Державним департаментом з питань ; відкрито ліквідаційну процедуру банкрута Відкрите акціонерне товариство " Хоростківський комбінат хлібопродуктів " м. Копичинці вул. Залізнична ,60, ідентифікаційний код 00956170.

Статтею 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"(далі Закон) визначено повноваження ліквідатора і якими, зокрема, є: здійснення інвентаризації та оцінки майна банкрута згідно з законодавством; реалізація майна банкрута для задоволення вимог кредиторів включених до реєстру вимог кредиторів у порядку передбаченому цим Законом.

До ліквідаційної маси банкрута включаються усі види майнових активів (майно та майнові права), які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури (стаття 26 Закону).

Під час здійснення ліквідаційної процедури було проведено інвентаризацію майна ВАТ згідно якого в ліквідаційну масу включено майно яке обліковувалося за товариством , а саме цілісний майновий комплекс ( інвентарний опис № 1 від 31.01.2012 року ) , що знаходиться за адресою м. Копичинці вул. Залізнична ,60 Гусятинського району Тернопільської області , ринкова вартість якого становить 252000 грн.

Згідно статті 30 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор розпочинає продаж майна банкрута на відкритих торгах , якщо комітетом кредиторів не встановлено інший порядок продажу майна банкрута .

Ліквідатор забезпечує через засоби масової інформації оповіщення про порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна. Порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна погоджуються з комітетом кредиторів. При цьому продаж майна підприємств-банкрутів, заснованих на державній власності, здійснюється з урахуванням вимог Закону України "Про приватизацію державного майна" ( 2163-12 ) та інших нормативно-правових актів з питань приватизації ( частина друга статті 30 Закону ) .

Ліквідатор ОСОБА_3 у судовому засіданні пояснив , що комітет кредиторів прийняв рішення про продаж майна ВАТ " Хоростківський комбінат хлібопродуктів " на відкритих торгах , про що було опубліковано оголошення в західно-регіональному друкованому виданні : газеті " РІА " № 6 від 08.02.2012 року ; № 7 від 15.02.2012 року ; № 8 від 22.02.2012 року ; № 9 від 29.02.2012 року .

19 травня 2012 року комітет кредиторів ВАТ " Хоростківський КХП " прийняв рішення , яким затвердив висновок про вартість цілісного майнового комплексу ВАТ , згідно інвентарного опису № 1 від 31.01.2012 року , яке розташоване за адресою вул. Залізнична ,60 в м. Копичинці суб'єктом оціночної діяльності Товариством з обмеженою відповідальністю " Орієнтир-Рефлорма " , яке діє на підставі Статуту та Сертифікату суб'єкта оціночної діяльності № 11620/11 від 07.04.2011 року , виданого Фондом державного майна України, що ринкова вартість об'єкту оцінки : цілісного майнового комплексу ВАТ " Хоростківський комбінат хлібопродуктів " становить 252000 грн. ; арбітражному керуючому до 30.05.2012 року підготувати угоду про передачу майнових активів боржника ( цілісного майнового комплексу ) ВАТ " Хоростківський КХП , акт приймання та передачі майнових активів ВАТ кредитору : приватному підприємству Науково-виробниче об'єднання " Енергоощадні технології " м. Тернопіль в рахунок погашення грошових зобов'язань .

Як зазначено у Протоколі №5 від 19.05.2012 року засідання комітету кредиторів ВАТ підставою прийняття такого рішення було відсутність заяв потенційних покупців щодо придбання майна банкрута .

Рішення комітету кредиторів ВАТ " Хоростківстький комбінат хлібопродуктів відповідає приписам статті 30 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " , не оспорювалося ні кредитором , ні боржником .

З поданих документів вбачається , що 07 червня 2012 року між ВАТ " Хоростківський комбінат хлібопродуктів " м. Копичинці та ПП НВО " Енергоощадні технології " м. Тернопіль було укладено угоду , згідно якої кредитор погоджується на передачу йому цілісного майнового комплексу ВАТ " Хоростківський комбінат хлібопродуктів " згідно інвентаризаційного опису № 1 від 31.01.2012 року , який розташований в м. Копичинці вул. Залізнична ,60 Гусятинського району Тернопільської області , що підлягає відчуженню ( ринкова вартість об'єкта 252000 грн. ) в рахунок погашення його кредиторських вимог ( пункт 3.1. Угоди ).

Вказана Угода від 07 червня 2012 року підписана повноважними представниками сторін та скріплена відтисками мокрої печатки .

Відповідно до статті 11 Цивільного Кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є зокрема договори та інші правочини, інші юридичні факти.

Так, в силу ч. 7 статті 179 ГК України, господарські договори укладаються за правилами, встановленими ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених ГК України, іншими нормативно - правовими актами щодо окремих видів договорів.

Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків (ст. 626 ЦК України).

Аналогічні вимоги визначає стаття 638 ЦК України.

Укладеною Угодою від 07 червня 2012 року сторони встановили взаємні права та обов'язки, а саме : ВАТ " Хоростківський КХП " передає , а ПП НВО " Енергоощадні технології " м. Тернопіль приймає в рахунок погашення грошових зобов'язань майно банкрута : цілісний майновий комплекс ВАТ , що знаходиться за адресою м. Копичинці вул. Залізнична ,60 ринковою вартістю 252000 грн..

Відповідно до ст. 173-175 Господарського кодексу України від 16.01.2003р. (далі ГК України), ст. 509 Цивільного кодексу України (далі ЦК України), господарське зобов'язання (зобов'язання), виникає між суб'єктами господарювання, в силу якого один суб'єкт зобов'язаний вчинити певну дію на користь іншого суб'єкта , а інший суб'єкт вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Такі зобов'язання регулюються нормами ЦК України з урахуванням особливостей ГК України.

Підставою для виникнення таких зобов'язань, згідно ст. 11 ЦК України, 174 ГК України, є договори та інші правочини.

Загальні вимоги, додержання яких є необхідними для чинності правочину, передбачені ст.ст. 202, 203, 205, 206 ЦК України, відповідно до яких, правочин - є дія особи, яка має необхідний обсяг цивільної дієздатності, вчиненна у формі встановленій законом на виконання договору та спрямована на реальне набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків до яких застосовуються загальні положення про зобов'язання та про договори.

Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору (ч.ч.2,3 ст. 180 ГК України).

Відповідно до статті 180 ГК України зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договору даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Отже, між сторонами виникли взаємні зобов'язання, пов'язані із погашенням кредиторської заборгованості ВАТ " Хоростківський КХП " перед приватним підприємством НВО " Енергоощадні технології " м. Тернопіль .

07 червня 2012 року між сторонами ( банкрутом та кредитором ) підписано Акт приймання - передачі матеріальних цінностей , у якому зазначено , що сторони на виконання рішення зборів кредиторів ( протокол № 5 від 19 травня 2012 року ) та угоди від 07.06.2012 року провели приймання - передачу матеріальних цінностей цілісного майнового комплексу ВАТ " Хоростківський комбінат хлібопродуктів " , що знаходиться за адресою м. Копичинці вул. Заводська ,60 Гусятинського району на загальну суму 252000 грн.

Статтею 4-1 ГПК України передбачено, що господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченого цим Кодексом.

Крім того, вони розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України В« Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом В« .

Учасниками провадження у справі про банкрутство, згідно зі ст. 1 Закону, є сторони, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство, Фонд державного майна України, державний орган з питань банкрутства, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа акціонерів або учасників товариств з обмеженою чи додатковою відповідальністю.

У справі про банкрутство господарським судом розглядаються лише ті вимоги, розгляд яких регламентований Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Такої ж правової позиції дотримується і Вищий господарський суд України у своїй постанові від 28.07.2010 року у справі № dd_005064.

Законом про банкрутство передбачено розгляд у справі про банкрутство заяв кредиторів тільки по грошових зобов'язаннях. Розгляд інших вимог здійснюється в позовному провадженні.

Таким чином , Закон України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " не надає господарському суду повноважень щодо затвердження угод , укладених на реалізацію майна банкрута в ліквідаційній процедурі , за виключенням затвердження мирової угоди , укладеної між комітетом кредиторів та банкрутом .

Відповідно до статті 4 Закону України В« Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом В« мирова угода відноситься до судових процедур, що застосовуються до боржника у справі про банкрутство.

Статтями 35-38 вищезазначеного Закону встановлено умови щодо укладання мирової угоди та набрання нею чинності .

Виходячи зі змісту ст.ст. 1,4,35 Закону мирова угода у справі про банкрутство одночасно є і цивільно-правовою угодою ( правочином ), і судовою процедурою у справі про банкрутство.

Відповідно до статей 3,627 Цивільного кодексу України однією з загальних засад цивільного законодавства є свобода договору та відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними, зокрема, у визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту , вимог розумності та справедливості.

Подана до суду Угода , укладена 07 червня 2012 року не відповідає вимогам статей 35-38 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " .

З огляду на наведене, господарський суд відхиляє вимогу ВАТ " Хоростківський КХП " та Приватного підприємства В« Науково-виробниче об'єднання В« Енергоощадні технології В» , м. Тернопіль про затвердження угоди в порядку п. 5 статті 39 Закону України „ Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом В» , як безпідставно заявленої .

На підставі наведеного , керуючись статтями 43,86 Господарського процесуального кодексу України , статтями 35-39 Закону України В« Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом В« господарський суд,-

У Х В А Л И В:

1.Відхилити вимоги ліквідатора банкрута ОСОБА_3 , м. Підгайці та Приватного підприємства В« Науково-виробниче об'єднання В« Енергоощадні технології В» , м. Тернопіль про затвердження угоди , укладеної 07 червня 2012 року між Приватним підприємством В« Науково-виробниче об'єднання В«Енергоощадні технології В» , м. Тернопіль, вул. Живова, 6/22 та ВАТ " Хоростківський комбінат хлібопродуктів " м. Хоростків .

2.Ухвалу направити сторонам по справі , та ліквідатору банкрута ОСОБА_3 В.І. м. Підгайці вул. Вузька .

3.Повна ухвала складена та підписана 17 серпня 2012 року.

Суддя М.Є. Півторак

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення09.08.2012
Оприлюднено24.09.2015
Номер документу50694873
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15/б-471

Ухвала від 12.09.2012

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

Ухвала від 09.08.2012

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

Ухвала від 22.03.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

Ухвала від 04.03.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

Ухвала від 12.06.2012

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

Ухвала від 22.03.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

Ухвала від 25.11.2011

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

Ухвала від 26.10.2011

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

Ухвала від 26.08.2011

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

Ухвала від 10.08.2011

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні