Ухвала
від 21.03.2014 по справі 319/254/14-ц
КУЙБИШЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

КУЙБИШЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 319/254/14-ц

Номер провадження 2/319/94/2014

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 березня 2014 року смт Куйбишеве

Суддя Куйбишевського районного суду Запорізької області Горбачов Ю.М.., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_2 до селянського фермерського господарства " Світоч", треті особи Відділ державного земельного агенства у Куйбишевському районі Запорізької області, реєстраційна служба Куйбишевського районного управління юстиції Запорізької області про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом в інтересах малолітнього ОСОБА_2, в якому просить визнати недійсним договір оренди земельної ділянки від 27 січня 2004 року, укладений між ОСОБА_3 та СФГ " Світоч" та зареєстрований в Куйбишевському РВ ЗРФДП " Центр ДЗК при Держкомземі України" 14.09.2004 року за № 36, а також скасувати державну реєстрацію права оренди вказаної земельної ділянки.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог статті 119-120 ЦПК України.

Згідно з ч.2 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину.

Відповідно до положень статті 10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частиною 1 статті 11 ЦПК України встановлено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно частини 1 статті 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Від змісту позовної заяви залежать дії судді при вирішенні питання про відкриття провадження у справі і проведення подальших підготовчих дій для розгляду справи у судовому засіданні та при її розгляді по суті, у тому числі і про її судову юрисдикцію та підсудність, про залучення в процес інших осіб, дослідження доказів тощо.

Від змісту позовної заяви залежить позиція відповідача, котрий, як і позивач, має право насудовий захист, а для реалізації цього права має бути обізнаний з тим, які вимоги до нього заявлені, з яких підстав і якими доказами це підтверджується.

Так, позов подано позивачем ОСОБА_1 в інтересах малолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Разом з цим, згідно змісту позовної зяви малолітній ОСОБА_2 самостійно викладає обставини справи і зазначає позовні вимоги, як власні інтереси.

Відповідно до ч. 7 ст. 119 ЦПК України у разі пред"явлення позову особами, які діють на захист прав, свобод та інтересів іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

Таким чином є незрозумілим, які підстави змусили позивача звернутися до суду , яке відношення позивачка та її малолітня дитина мають до ОСОБА_3 .

Також,суддя вважає за необхідне звернути увагу позивача на те, що ствердження в заяві про отримання спірної земельної ділянки у власність в порядку спадкування , не підтверджується відповідними матеріалами справи, суду є незрозумілим , яким чином і хто саме успадкував у власність спірну земельну ділянку , так як до позовної заяви не додано відповідних документів про отримання спадщини.

За таких обставин, суд пропонує позивачу ОСОБА_1 шляхом доповнення або уточнення позовної заяви усунути виявлені недоліки.

Відповідно до ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 119 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, оскільки в такому вигляді позов не може бути прийнятий, так як поданий з порушенням вимог ЦПК, тому підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст.121 ЦПК України,

у х в а л и в:

Позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу п’ятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків по заяві. В разі невиконання ухвали позов вважається неподаним та буде повернутий позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.М. Горбачов

СудКуйбишевський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення21.03.2014
Оприлюднено25.09.2015
Номер документу50699293
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —319/254/14-ц

Ухвала від 21.03.2014

Цивільне

Куйбишевський районний суд Запорізької області

Горбачов Ю. М.

Рішення від 26.06.2014

Цивільне

Куйбишевський районний суд Запорізької області

Горбачов Ю. М.

Ухвала від 15.05.2014

Цивільне

Куйбишевський районний суд Запорізької області

Горбачов Ю. М.

Ухвала від 06.05.2014

Цивільне

Куйбишевський районний суд Запорізької області

Горбачов Ю. М.

Ухвала від 26.03.2014

Цивільне

Куйбишевський районний суд Запорізької області

Горбачов Ю. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні