Господарський суд Харківської області
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальна (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"12" квітня 2010 р. Справа № Б-23/85-02
вх. № 18797/2-23
Суддя Плахов О.В.
при секретарі судового засідання Колесан Д.О.
За участю:
ліквідатор: арбітражний керуючий ОСОБА_1, ліцензія серія АВ № 158414 від 13.11.06р.;
представники управління з питань банкрутства у Харківській області: ОСОБА_2, довіреність № 5 від 16.02.10р.; ОСОБА_3, довіреність № б/н від 12.04.10р.
розглянувши скаргу управління з питань банкрутства на дії ліквідатора
по справі за заявою : Вовчанська МДПІ м. Вовчанськ
до ВАТ "Вовчанське АТП-16342" м. Вовчанськ
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Харківської області надійшла скарга на дії ліквідатора банкрута - ВАТ "Вовчанське АТП - арбітражного керуючого ОСОБА_1, мотивована тим, що він не надає жодної обов'язкової форми звітності, передбаченої підпунктом 5 статті 3-1 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» (надалі-Закон), наказом Мінекономіки від 20.06.2006 р. № 247 „Про затвердження форм подання арбітражним керуючим інформації, необхідної для ведення єдиної бази даних про підприємства щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, та Інструкції щодо заповнення цих формВ» .
Скаржник просить суд усунути арбітражного керуючого ОСОБА_1 від виконання обов'язків ліквідатора.
До заяви додано листа упраління з питань банкрутства у Харківській області №01-15/188 від 29.01.10 р., згідно якого від ліквідатора надати документи згідно переліку для провдення аналізу щодо виявлення ознак неплатоспроможності та ознак дій з приховування банкруства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства ВАТ "Вовчанське АТП-16342".
Ухвалою господарського суду Харківської області від „22В» березня 2010 року було призначено до слухання скаргу Управління з питань банкрутства Харківської області на дії ліквідатора на 01.04.10р., та зобов'язано керуючого санацією підготувати та надати суду письмові пояснення щодо змісту скарги.
Ухвалою від «1» квітня 2010 року слухання справи було відкладено на «12» квітня 2010 року.
У судовому засіданні представники управління з питань банкрутства у Харківській області просили задовольнити скаргу.
Ліквідатором було надано письмові пояснення стосовно змісту скарги, в яких він просить суду відмовити в задоволенні скарги. Згідно пояснень ліквідатора у лютому 2010 р. він отримав від Управління з питань банкрутства у Харківській області Державного департаменту з питань банкрутства запит (вимогу) №01-15/188 від 29.01.2010 р. про надання до управління необхідної документації для проведення аналізу щодо виявлення ознак неплатоспроможності та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства ВАТ "Вовчанське АТП-16342", у тому числі фінансову та статистичну звітність підприємства за 2008-2009 p.p. Після отримання зазначеного запиту ліквідатор повідмив працівника Управління з питань банкрутства у Харківській області наступне:
у зв'язку з відсутністю грошових коштів для виплати заробітної плати, у ВАТ "Вовчанське АТП-16342" останнім часом вакантна посада бухгалтера, тому фінансово-статистична звітність на підприємстві не ведеться та, відповідно, не надається у встановленому порядку уповноваженим державним органам. Таким чином, надати до управління документацію про яку йдеться у запиті ліквідатор не має можливості;
у судовій процедурі розпорядження майном здійснювався аналіз фінансово-господарського стану та виявлення ознак неплатоспроможності і ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства ВАТ "Вовчанське АТП-16342", результати якого були надані суду і знаходяться в матеріалах справи;
немає сенсу в проведенні аналізу щодо виявлення ознак неплатоспроможності та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства ВАТ "Вовчанське АТП-16342" за період, у якому підприємство вже було визнано банкрутом і знаходилося в стадії ліквідації (2008-2009 p.p.);
в пункті чотири запиту йдеться про надання додаткової інформації, яка не стосується підприємства-банкрута.
Розглянувши матеріали справи, скаргу на дії ліквідатора, пояснення ліквідатора щодо змісту скарги, суд встановив наступне.
Згідно п. 8 ст. 3-1 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого згідно з цим Законом, що завдало значної шкоди боржнику чи кредиторам, може бути підставою для анулювання його ліцензії.
Про невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого, господарський суд може винести ухвалу, яка направляється державному органу.
Згідно п 8. ст. 16 Закону звернення до господарського суду з клопотанням припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) віднесено до компетенції кредиторів.
Матеріали справи не містять доказів того, що комітет кредиторів звертався до суду із відповідним клопотанням.
Відповідно до п 4. ст. 25 Закону дії ліквідатора (ліквідаційної комісії) можуть бути оскаржені до господарського суду власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) банкрута; особою, яка відповідає за зобов'язаннями банкрута; кожним кредитором окремо або комітетом кредиторів; особою, яка, посилаючись на свої права власника або іншу підставу, передбачену законом чи договором, оспорює правомірність віднесення майнових активів або коштів до ліквідаційної маси.
Матеріали судової справи не містять доказів того, що управління з питань банкрутства у Харківській області залучалося до участі у справі № Б-23/85-02.
Перелік підстав для оскарження дій ліквідатора, встановлений ст. 25 Закону не встановлює можливості особи, яка не є учасником провадження у справі, та яка не має до боржника грошових вимог, не оспорює правомірність віднесення майнових активів або коштів до ліквідаційної маси, звертатись до господарського суду із скаргою на дії ліквідатора.
За таких обставин, управління з питань банкрутства у Харківській області, яке не є учасником провадження у справі, не має законного права на звернення до господарського суду із скаргою на дії ліквідатора за обставин, вказаних в скарзі.
Господарський суд Харківської області не вбачає у діях арбітражного керуючого ОСОБА_1 порушень при виконанні обов'язків ліквідатора, що могли б бути підставою для усунення його від виконання обов'язків ліквідатора у справі № Б-23/85-02.
За таких обставин, суд відмовляє управлінню з питань банкрутства у Харківській області в задоволенні скарги на дії ліквідатора ВАТ «Вовчанське АТП 16342» арбітражного керуючого ОСОБА_1
Керуючись ст. 25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , ст.ст. 22, 86 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити управлінню з питань банкрутства у Харківській області в задоволенні скарги (вх. № 4943 від 19.03.10р.) на дії арбітражного керуючого ОСОБА_1, що виконує обов'язки ліквідатора ВАТ «Вовчанське АТП - 16342».
2. Ухвалу направити ліквідатору арбітражному керуючому ОСОБА_1, Управлінню з питань банкрутства у Харківській області.
Суддя Плахов О.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2010 |
Оприлюднено | 24.09.2015 |
Номер документу | 50707262 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Плахов О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні