ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення справи про банкрутство
"28" квітня 2010 р. Справа № Б-24/54-10
вх. № 3845/2-24
Суддя Плахов О.В.
розглянувши заяву Публічне АТ "Індустріально-Експортний банк" в особі Харківської дирекції ПАТ "Індустріально-експортн
про визнання банкрутом – ПП "Екстрадент" м. Харків
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Індустріально-експортний банк" Філія «Харківська дирекція» в порядку ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника – Приватного підприємства «Екстрадент».
Розглянувши матеріали заяви, суд встановив наступне.
Подаючи заяву про порушення справи про банкрутство згідно ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитор посилається на відсутність боржника та його керівних органів за місцезнаходженням, відсутність у боржника будь-якого майна та грошових коштів, достатніх для примусового виконання виконавчих написів нотаріуса №№ 580, 581 від 14.04.06р.; №№ 239, 240 від 02.02.06р., № 456 від 03.04.06р.
Згідно ч.ч. 1, 7, ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заява про порушення справи про банкрутство повинна містити: виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання.
Згідно ч.1 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Відповідно до вимог ст. 17 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців” в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням. Відповідно до вимог чч.1, 3 ст. 18 зазначеного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Виходячи з вимог ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Кредитором не надано доказів наявності в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців відомостей про відсутність юридичної особи-боржника за місцезнаходженням. Тому, суд вважає недоведеною кредитором передбачену ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ознаку відсутності керівних органів боржника за місцезнаходженням. Також, кредитором не надано суду доказів ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності.
Підстав для розгляду справи за "загальною" процедурою також не має, оскільки загальна сума заборгованості менше суми, передбаченої ч. 3 ст. 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Так, загальна сума заборгованості ПП «Екстрадент» перед кредитором складає 115570,84 грн., що менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати.
Відповідно ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону, а також за інших підстав, передбачених ст.63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 7, ч. 1 ст. 9, ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст. 63, 86 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Повернути заяву вх.№ 3845/2-24 від 23.04.2010р. Публічне акціонерне товариство "Індустріально-експортний банк" Філія «Харківська дирекція» до ПП «Екстрадент», м. Харків, код 31798054 про порушення справи про банкрутство без розгляду.
2. Роз'яснити, що повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Суддя Плахов О.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2010 |
Оприлюднено | 24.09.2015 |
Номер документу | 50707314 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Плахов О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні