ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення справи про банкрутство
"05" липня 2010 р. Справа № Б-24/108-10
вх. № 5986/2-24
Суддя Плахов О.В.
розглянувши заяву ДПІ у Московському районі м. Харкова
про визнання банкрутом – ТОВ "УВМ ЛІМІТЕД", м. Харків
ВСТАНОВИВ:
Кредитор звернувся до суду з заявою у порядку ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” про визнання відсутнього боржника ТОВ « УВМ ЛІМІТЕД” банкрутом на тій підставі, що боржник відсутній за юридичною адресою, є неплатоспроможним - не сплачена заборгованість (недоїмка) по податкам, зборам (обов'язковим платежам) на суму 5410,31 грн., протягом року не подає до ДПІ податкових декларацій декларацій та документів бухгалтерської звітності – 30.04.09р. дата останнього подання боржником до ДПІ податкового звіту, а саме декларації з податку на прибуток підприємства.
Розглянувши надану суду заяву кредитора і додані до заяви документи, суд встановив, що заявник зазначив, що боржник востаннє, подав до ДПІ декларацію на прибуток 30.04.08р..
При цьому, до заяви додано копію декларації з податку на прибуток підприємства за 3 квартал 2008р., наданого до ДПІ 14.10.09р.
Згідно п. б) ч. 4.1.4 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Тобто, наступну звітність боржник повинен був надати протягом 40 днів з початку 2-го кварталу 2010 року.
На дату звернення до суду із заявою про порушення провадження по справі про банкрутство боржника не витік строк, встановлений п. б) ч. 4.1.4 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. для подання декларації з податку на про прибуток підприємства, а внаслідок цього у ДПІ не виникло право звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, встановлене ч. 1 ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
За такими підставами, враховуючи, що заява не містить виклад обставин відсутності керівних органів боржника, не додано доказів, що свідчать про наявність запису в Єдиному державному реєстрі про відсутність юридичної особи –боржника за його місцезнаходженням, не надано доказів ненадання як того вимагають ст. 52 та ст. 7 зазначеного Закону, не надано доказів ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також не доведено наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, у господарського суду є підстави для повернення заяви про порушення справи про банкрутство у відповідності до абз. 6 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п. 3 ст. 63 ГПК України.
У відповідності до вимог ст. 17 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб- підприємців”, який набув чинності з 01.07.2004 р., в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням. Відповідно до вимог ч.ч.1,3 ст. 18 зазначеного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру , не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Виходячи з вимог ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Суду не надано витягу з Державного реєстру юридичних та фізичних осіб –підприємців, який би містив відомості про відсутність юридичної особи або про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, тому суд важає не доведеним факт відсутності боржника.
Відповідно ч. 1 ст. 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство повинна містити виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання.
Згідно ч.8 ст.7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до заяви кредитора додаються: копія неоплаченого розрахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про прийняття цього документа до виконання із зазначенням дати прийняття, виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса тощо) чи інші документи, які підтверджують визнання боржником вимог кредиторів.
Кредитором не виконано вказані вимоги Закону, не надано копій відповідного неоплаченого розрахункового документа.
Керуючись ст.ст. 93 Цивільного кодексу України, ст.ст. 1, 17 - 19 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб –підприємців”; ст. 7, абз. 6 ст. 9, ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст. 4-3, 33, 34, п. 3 ст. 63 86 Господарського процесуального кодексу України; -
УХВАЛИВ:
1. Повернути заяву ДПІ у Московськму районі м.Харкова про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «УВМ ЛІМІТЕД», код 14092023), і додані до заяви кредитора документи, у т.ч фіскальний чек № 1125 від 30.06.10р. без розгляду.
2. Роз'яснити стороні, що повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Суддя Плахов О.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2010 |
Оприлюднено | 24.09.2015 |
Номер документу | 50707583 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Плахов О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні