ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
підготовче засідання
"08" липня 2010 р. Справа № Б-24/97-10
вх. № 5899/2-24
Суддя Господарського суду Плахов О.В.
при секретарі судового засідання Гришина О.В.
За участю представників сторін:
представник боржника - ОСОБА_1, протокол загальних зборів засновників ТОВ "Промакс" від 27.02.12004р., паспорт серія ММ № 435740 виданий ГОМ Дзержинського РОХГУ УМВС України в Харківській області від 24.12.1999р.;
розпорядник майна - ОСОБА_2, ліцензія серія АВ № 307498 від 26.05.07р.
Розглянувши справу за заявою ТОВ "Промакс", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОМАКС», м. Харків, (код 32871040) звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у зв'язку із тим, що після узагальнення фінансових та звітних показників ТОВ «ПРОМАКС» станом на 25 червня 2010 р. було встановлено, що сума вимог кредиторів за грошовими зобов'язаннями у розмірі, що не оспорюється ТОВ «ПРОМАКС», становить 552 тис. грн. Активів підприємства недостатньо для задоволення зазначених вимог кредиторів, а задоволення вимог одного з кредиторів призведе до неможливості виконання зобов'язань перед іншими кредиторами.
Грошовий характер зобов'язань підтверджується договорами, за якими виникла заборгованість та документами бухгалтерського обліку.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 пред'явив претензію з вимогою негайно сплатити 300000,00 грн., які є сумою основного боргу за договором б/н від 01.04.2009р. про абонементне консультаційне правове обслуговування.
Згідно з п. 3 ст. 4 договору боржник повинен оплатити кредитору вартість послуг протягом 10 днів з моменту підписання акту їх приймання-передачі. Такий акт було підписано 2 квітня 2010 р., в зв'язку з чим строк виконання боржником вимоги кредитора за цим договором настав 12.04.2010 р.
Із зазначеного моменту сплинуло більше трьох місяців.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_4 також пред'явив ТОВ «ПРОМАКС» претензію з вимогою сплатити 250000,00 грн., які боржник згідно з п. 3.2 договору повинен був сплатити в термін до 07.04.2010 р.
Із зазначеного моменту минуло більше трьох місяців.
У зв'язку з скрутним фінансовим становищем ТОВ «ПРОМАКС» не може виконати свої зобов'язання перед ФО-П ОСОБА_3 та ФО-П ОСОБА_4
В п. 31 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 р. № 15 «Про судову практику в справах про банкрутство» зазначено, що терміном, з якого має обчислюватися мінімальний тримісячний строк прострочення боржником виконання свого зобов'язання, є момент у часі, з настанням якого це зобов'язання мало бути виконано боржником згідно з вказівками закону або договору. Строк виконання цивільних зобов'язань взагалі і грошових зокрема визначається за правилами, встановленими статтею 530 ЦК, яка також відсилає до умов договору для визначення моменту прострочення у виконанні зобов'язання.
З врахуванням наведеного вимоги вищезазначених кредиторів не виконані ТОВ «ПРОМАКС» більше ніж протягом 3 місяців, їх сума є більшою 300 мінімальних розмірів заробітної плати.
Інші кредитори також вимагають оплати боргів від підприємства.
ТОВ «ПРОМАКС» не має заборгованості зі сплати обов'язкових платежів (податків і зборів), з оплати праці, по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, з виплати авторської винагороди.
В той же час з балансу підприємства за перший квартал 2010 р. і з узагальнення фінансових показників ТОВ «ПРОМАКС» станом на 25 червня 2010 р. вбачається, що вартість активів підприємства становить 304 тис. грн.
Таким чином, активів підприємства недостатньо для задоволення вимог його кредиторів.
Тому виконання грошових зобов'язань перед одним з кредиторів призведе до неможливості виконання в повному обсязі грошових зобов'язань ТОВ «ПРОМАКС» перед іншими кредиторами.
На дату проведення підготовчого засідання суду, згідно наданої боржником довідки загальна сума кредиторської заборгованості складає 556 846,55 грн., дебіторської - 294491,79 грн.
Будь-яких активів, окрім дебіторської заборгованості на суму 294491,79 грн., підприємство не має.
Права вимоги до дебіторів підприємства на суму 294491,79 грн. знаходяться в заставі.
ТОВ «ПРОМАКС» має такі поточні рахунки в банківських установах: ПАТ «УкрСиббанк» (м. Харків, пр. Московський, 60), МФО 351005, п/р №26008036362100.
Залишок коштів на поточному рахунку на 06.07.2010 р. становить 6770,90 грн. Залишок коштів в касі підприємства на 06.07.2010 р. становить 0,00 грн.
ТОВ «ПРОМАКС» не має філій і представництв, а також дочірніх підприємств.
Розпорядник майна надав звіт про аналіз основних показників фінансового становища боржника.
Економічним показником ознак поточної платоспроможності при наявності простроченої кредиторської заборгованості є різниця між сумою наявних у підприємства грошових коштів, їх еквівалентів та інших високоліквідних активів і його поточних зобов'язань.
Станом на час подання заяви про порушення справи поточна неплатоспроможність підприємства становила -542 тис. грн.
Фінансовий стан боржника за результатами першого кварталу 2010 р. і 2009 р. також характеризувався наявністю ознак поточної неплатоспроможності.
Фінансовий стан підприємства, у якого на початку і в кінці звітного кварталу мають місце ознаки поточної неплатоспроможності, відповідає законодавчому визначенню боржника, який неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
Таким чином, фінансовий стан підприємства відповідає законодавчому визначенню боржника, в зв'язку з чим з економічної точки зору є обґрунтованим порушення провадження у справі про банкрутство боржника і застосування до нього судових процедур банкрутства.
Значення коефіцієнта забезпечення власними засобами знаходиться на вкрай низькому рівні і дорівнює (-0,82), коли його нормативне значення не повинно бути меншим 0,1.
Даний коефіцієнт характеризує наявність власних оборотних коштів у підприємства, необхідних для його фінансової сталості, і визначається, як відношення різниці між обсягами джерел власних та прирівняних до них коштів і фактичною вартістю основних засобів та інших необоротних активів до вартості наявних у підприємства оборотних активів - виробничих запасів, незавершеного виробництва, готової продукції, грошових коштів, дебіторської заборгованості та інших оборотних активів.
Коефіцієнт покриття характеризує достатність оборотних коштів підприємства для погашення своїх боргів і визначається, як відношення суми оборотних коштів до загальної суми поточних зобов'язань за кредитами банку, інших позикових коштів і розрахунків з кредиторами.
Коефіцієнт покриття у ТОВ «ПРОМАКС» становить 0,55 при його нормативному значені 1 - 1,5 (за різними джерелами).
Крім того, в абз. 2 п. 4.6 Рекомендацій Президії ВГС України від 04.06.04 р. № 04-5/1193 «Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» вказано, що ініціювання боржником порушення справи про банкрутство свідчить про відсутність між боржником та його кредиторами спору про наявність і неоплатність (реальну чи потенційну ) боргу, оскільки сам боржник визнає ці обставини. Тому від боржника не вимагається подання доказів його неплатоспроможності на момент звернення до господарського суду.
За таких обставин, приймаючи до уваги, що на час проведення підготовчого засідання боржник не може в повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів, задоволення вимог перед одним з кредиторів призведе до неможливості задоволення вимог перед іншими кредиторами, а фінансовий стан підприємства за час, що пройшов з дати порушення провадження у справі і введення мораторію, не поліпшився, а погіршився, з метою виявлення всіх кредиторів і осіб які можуть прийняти участь у санації боржника, суд зобов'язує боржника здійснити публікацію в офіційному друкованому органі повідомлення про порушення провадження у справі про визнання боржника банкрутом.
Керуючись ст. 1, п. 5 ст. 7, ст. ст. 11, 13 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 ГПК України -
УХВАЛИВ:
Зобов'язати боржника -ТОВ "Промакс", м. Харків в десятиденний строк з дня прийняття даної Ухвали опублікувати в офіційному печатному органі України газеті В«Голос УкраїниВ» або В«Урядовий Кур'єрВ» оголошення про порушення справи про банкрутство Боржника -ТОВ "Промакс", м. Харків із зазначенням повного найменування боржника, його поштової адреси, банківських реквізитів, найменування та адреси господарського суду, номера справи, відомостей про розпорядника майна.
Докази подання оголошення надати суду в триденний строк після його публікації.
Розпоряднику майна разом з керівником боржника розглянути в тридцятиденний строк з моменту публікації оголошення вимоги кредиторів, скласти реєстр вимог кредиторів і не пізніше ніж на п'ятий день після витікання строку для подачі вимог кредиторів, надати складений і підписаний керівником підприємства і головним бухгалтером підприємства реєстр вимог кредиторів з посиланням на загальний розмір визнаних вимог кредиторів. Остаточна дата подання розпорядником майна реєстру вимог кредиторів до господарського суду - не пізніше двох місяців та десяти днів з дати проведення цього засідання суду.
Зобов'язати керівника боржника разом з розпорядником майна боржника здійснити інвентаризацію всіх активів боржника, копії актів інвентаризації надати розпоряднику майна.
Попереднє засідання господарського суду призначити на "25" серпня 2010 р. об 14:00 у приміщенні Господарського суду Харківської област, к. 102.
Розпоряднику майна боржника письмово повідомити кредиторів про час і місце проведення попереднього засідання суду, докази направлення повідомлення надати суду.
Розпоряднику майна боржника письмово повідомити кредиторів про проведення зборів кредиторів, які мають відбутися не пізніше трьох місяців і десяти днів після дати проведення цього засідання
Призначити засідання суду, на якому буде винесено Ухвалу про санацію боржника чи прийнята Постанова про визнання його банкрутом та відкрита ліквідаційна процедури, чи припинено провадження по справі про банкрутство, на "02" вересня 2010 р. об 10:30. Визнати явку боржника, розпорядника майна в судові засідання обов'язковими.
Ухвалу направити боржнику, Харківському обласному відділу з питань банкрутства, розпоряднику майна.
Суддя Плахов О.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2010 |
Оприлюднено | 25.09.2015 |
Номер документу | 50707621 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Плахов О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні