ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення справи про банкрутство
"09" липня 2010 р. Справа № Б-24/110-10
вх. № 6133/2-24
Суддя Плахов О.В.
розглянувши заяву Будинкоуправління № 1 Чугуївської квартирно-експлуатаційної частини району, м. Чугуїв
про визнання банкрутом – Будинкоуправління № 1 Чугуївської квартирно-експлуатаційної частини району, м. Чугуїв
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду від голови ліквідаційної комісії Будинкоуправління №1 Чугуївської КЕЧ району, надійшла заява про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” відносно Будинкоуправління №1 Чугуївської КЕЧ району.
Розглянувши надану заяву, суд встановив, що заява не містить обставин та відомостей, передбачених ст. 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Відповідно ч.ч. 2, 3 ст. 60 Господарського кодексу України орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання, встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію. Ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в друкованих органах відповідно до закону повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені цим Кодексом чи спеціальним законом строки.
Згідно ч. 8 ст. 59 Господарського кодексу України оголошення про реорганізацію чи ліквідацію господарської організації або припинення діяльності індивідуального підприємця підлягає опублікуванню реєструючим органом у спеціальному додатку до газети "Урядовий кур'єр" та/або офіційному друкованому виданні органу державної влади або органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням суб'єкта господарювання протягом десяти днів з дня припинення діяльності суб'єкта господарювання.
Головою ліквідаційної комісії не надано доказів опублікування в офіційних друкованих органах повідомлення про ліквідацію підприємства, порядок і строки заяви кредиторами претензій (ч.4 ст.105 Цивільного кодексу України, ч. 8 ст. 59, ч. 3 ст. 60 Господарського кодексу України).
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Відповідно до вимог ч.5 ст. 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Заявником не надано доказів: публікації відомостей про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї; дотримання зазначеного вище строку для пред'явлення вимог кредиторами та інших вказаних вимог.
Враховуючи вищевикладене, тільки після виконання зазначених вимог законодавства можливо з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду (після закінчення строку, який передбачений ст.105 Цивільного кодексу України) із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.
Вказані обставини, виходячи з вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", повинні бути в наявності та з'ясовані на момент порушення справи про банкрутство за спрощеною процедурою.
Відповідно ч. 1 ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо: у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону.
Враховуючи викладене, керуючись, ст.ст. 7, 9, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Повернути без розгляду заяву про порушення провадження справи про банкрутство Будинкоуправління №1 Чугуївської КЕЧ району (код 14322842) м. Чугуїв, та додані до неї документи.
2. Роз'яснити, що повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Суддя Плахов О.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2010 |
Оприлюднено | 24.09.2015 |
Номер документу | 50707628 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Плахов О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні