Рішення
від 09.09.2015 по справі 369/6458/15-ц
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/6458/15-ц

2/369/2836/15

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

09.09.2015 року Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:

головуючого судді Волчко А.Я.,

за участю секретаря Раситюк М.П.

розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Вишневий квартал» про визнання майнових прав на житлову квартиру, -

ВСТАНОВИВ:

В червні 2015 року позивачка звернулась до суду з названим позовом. Свої вимоги обгрунтовувала тим, що 03 серпня 2010 року між нею та ТОВ «Вишневий квартал» був укладений договір купівлі-продажу майнових прав № К-37/10. Відповідно до п. 2.1. договору відповідач продав, а позивачка придбала майнові права на двокімнатну квартиру, загальною проектною площею 88,98 кв.м., за будівельною адресою: АДРЕСА_1. Відповідно до п.4.1. договору вартість майнових прав на квартиру становить 774126,00 грн. Пунктом 2.9. договору визначено запланований (орієнтовний) термін здачі об'єкту в експлуатацію, а саме: ІV квартал 2010 року. На виконня договору позивачкою відповідно до встановленого графіку були сплачені кошти, на загальну суму 774126,00 грн., що підтверджується платіжними дорученнями. 02 лютого 2011 року, після виконання позивачкою зобов'язань щодо оплати вартості майнових прав на квартиру між позивачкою та ТОВ «Вишневий квартал» був підписаний акт приймання-передачі майнових прав. Проте, відповідач в порушення п.2.9. договору до цього часу не здав в експлуатацію об'єкт нерухомості - багатоквартирний житловий будинок, що розташований за будівельною адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, м.Вишневе, вул. Жовтнева, 31-А. Зважаючи на це, позивачка не має можливості володіти та розпоряджатись квартирою, майнові права на яку придбані нею на підставі договору, що порушує її права на володіння та розпорядження майном. Просила суд визнати за нею майнові права на квартиру (будівельний № 52) у багатоквартирному житловому будинку, що знаходиться за будівельною адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Жовтнева, будинок 31А.

Позивачка та її представник в судове засідання не з'явились. Про час, день та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Причини неявки суду не повідомили. Представник позивачки направила до суду заяву в якій позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила слухати справу у її відсутності та не заперечувала проти заочного розгляду справи.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причини неявки суду не повідомив. Клопотання про відкладення судового розгляду не направив.

За письмовою згодою позивача суд ухвалив провести заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

У зв'язку з неявкою сторін в засідання в силу ч. 2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, перевіривши матеріали справи, та зібранні в ній докази, знаходить, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

За ст. 10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

З матеріалів справи судом встановлено, що 03 серпня 2010 року між ОСОБА_1 та ТОВ «Вишневий квартал» був укладений договір купівлі-продажу майнових прав № К-37/10.

Відповідно до п. 2.1. договору ТОВ «Вишневий квартал» продав, а ОСОБА_1 придбала майнові права на квартиру, детальна характеристика якої встановлена у специфікації - додатку № 1, що є невід'ємною частиною даного договору.

Вищезазначеною специфікацією визначено, що за договором відчужуються майнові права на двокімнатну квартиру, загальною проектною площею 88,98 кв.м., за будівельною адресою: АДРЕСА_1.

Відповідно до п.4.1. договору вартість майнових прав на квартиру становить 774126,00 грн.

Пунктом 2.9. договору визначено запланований (орієнтовний) термін здачі об'єкту в експлуатацію, а саме: ІV квартал 2010 року.

Згідно п. 3.4. договору, відповідач взяв на себе зобов'язання за свій рахунок із використанням своїх матеріалів здійснює весь комплекс робіт по будівництву об'єкта та квартири, які прямо або опосередковано стосуються будівництва об'єкта та їх відповідність нормам і правилам встановленим діючим законодавством України.

Позивачка відповідно до п.4.2 договору зобов'язана сплатити частину вартості майнових прав у розмірі 387063,00 грн у день укладення договору. Сплата решти 387063,00 грн. здійснюється частинами відповідно до визначеного графіку: шість платежів по 64510,50 грн.

Пунктом 4.3. договору передбачено, що для внесення грошових коштів в рамках договору у продавця відкритий поточний рахунок №26007005302001 у ВАТ «БАНК КІПРУ» у м. Києві, МФО 320940, код ЄДРПОУ 32461810, на який покупець зобов'язаний вносити кошти.

На виконня договору позивачкою відповідно до встановленого графіку були сплачені кошти, на загальну суму 774126,00 грн., що підтверджується наступними платіжними дорученнями: платіжне доручення №2 від 03 серпня 2010 року, платіжне доручення №1 від 31 серпня 2010 року, платіжне доручення №1 від 30 вересня 2010 року, платіжне доручення №1 від 02 листопада 2010 року, платіжне доручення №1 від 30 листопада 2010 року, платіжне доручення №1 від 30 грудня 2010 року, платіжне доручення №2 від 02 лютого 2011 року.

Відповідно до п.5.1. договору передача майнових прав на квартиру у власність покупцю здійснюється після надходження грошових коштів на рахунок продавця у розмірі 100% вартості майових прав на квартиру, передбаченої п.4.1. договору по акту прийому-передачі майнових прав на квартиру, який підписується уповноваженими представниками сторін.

02 лютого 2011 року, після виконання позивачкою зобов'язань щодо оплати вартості майнових прав на квартиру між позивачкою та ТОВ «Вишневий квартал» був підписаний акт приймання-передачі майнових прав, згідно з яким продавець передав, а покупець прийняв майнові права на квартиру загальною проектною площею 88,98 кв.м., за будівельною адресою: АДРЕСА_2.

Позивачка свої зобов'язання по договору виконала в повному обсязі.

Проте, відповідач в порушення п.2.9. договору до цього часу не здав в експлуатацію об'єкт нерухомості - багатоквартирний житловий будинок, що розташований за будівельною адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, м.Вишневе, вул. Жовтнева, 31-А.

Акт прийому-передачі є підставою для оформлення свідоцтва про право власності та технічного паспорту після прийняття в експлуатацію житлового будинку. Однак, зважаючи на те, що житловий будинок до цього часу не введений в експлуатацію позивачка не має можливості володіти та розпоряджатись квартирою, майнові права на яку придбані нею на підставі договору.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, ратифікованою законом від 17 липня 1997 №475/97-ВР, передбачено право кожної фізичної чи юридичної особи безперешкодно користуватися своїм майном, не допускається позбавлення особи її власності інакше як в інтересах суспільства й на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права, визнано право держави на здійснення контролю за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.

Статтею 41 Конституції України встановлено, що кожен громадянин має право на житло, держава створює умови, за яких кожен громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду, право приватної власності набувається в порядку визначеному законом, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності, а також право власності є непорушним.

З метою забезпечення сприятливого та стабільного інвестиційного режиму держава встановлює державні гарантії захисту інвестицій. Відповідно до статтей 7, 18, 19 Закону України «Про інвестиційну діяльність» держава гарантує стабільність умов здійснення інвестиційної діяльності, додержання прав і законних інтересів її суб'єктів. Інвестор має право володіти, користуватися і розпоряджатися об'єктами інвестицій відповідно до законодавчих актів України.

Згідно зі статею 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до п. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Частиною 1 ст. 190 ЦК України визначено, що майном як особливим об'єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов'язки.

Згідно ст. 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» визначено, що об'єктами інвестиційної діяльності можуть бути будь-яке майно, а також майнові права.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

За умовами п. 5 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», однією з підстав проведення державної реєстрації прав є рішення суду, що набрало законної сили.

Враховуючи те, що відповідач порушив умови договору та в установлений строк не ввів в експлуатацію багатоквартирний житловий будинок, у зв'язку з чим, вона не може зареєструвати право власності на дану квартиру, чим порушив право позивачки на володіння та розпорядження майном, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони, понесені нею і документально підтверджені, судові витрати.

Статею 79 ЦПК України визначено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи, зокрема, витрати, пов'язані із залученням свідків, спеціалістів та проведенням судових експертиз.

Позивачем, на підтвердження понесених судових витрат була надана квитанція про оплату судового збору на загальну суму 243 грн. 60 коп., а тому зазначені та документально підтверджені судові витрати підлягають стягненню з відповідачки.

Враховуючи викладене, на підставі ст. 41 Конституції України, 15, 16, 190, 328, 509, 526 ЦК України та керуючисьстаттями 15, 57, 60, 79, 88, 209, 215, 224, 256 ЦПК України, -

ВИРІШИВ :

Позов ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Вишневий квартал» про визнання майнових прав на житлову квартиру - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) майнові права на квартиру (будівельний № 52) у багатоквартирному житловому будинку, що знаходиться за будівельною адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Жовтнева, будинок 31А.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 32461810) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 243 гривні 60 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуте судом який його ухвалив за письмовою заявою відповідача протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області протягом десяти днів з дня його оголошення.

Суддя Волчко А.Я.

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення09.09.2015
Оприлюднено25.09.2015
Номер документу50740043
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —369/6458/15-ц

Ухвала від 14.01.2016

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Кулішенко Ю. М.

Ухвала від 11.12.2015

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Кулішенко Ю. М.

Ухвала від 19.11.2015

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Волчко А. Я.

Рішення від 09.09.2015

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Волчко А. Я.

Ухвала від 02.07.2015

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Волчко А. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні