ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
14 вересня 2015 рокум. Ужгород№ 807/1382/15 Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Скраль Т.В. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Виноградівському районі Державної фіскальної служби у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Пікстон-Україна" про надання дозволу на погашення податкового боргу по єдиному податку, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Державна податкова інспекція у Виноградівському районі Державної фіскальної служби у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Пікстон-Україна" про надання дозволу на погашення податкового боргу по єдиному податку.
Позовні вимоги мотивовано тим, що за відповідачем станом на 06.07.2015 року рахується податковий борг по єдиному податку з юридичних осіб в сумі 8056,66грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак у позовній заяві вказав, що просить суд розглянути справу без участі інспекції.
У відповідності до ч.4 ст. 122 КАС України , особа, яка бере участь у справі , має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідач повторно в судове засідання не з'явився з невідомих причин. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Кореспонденція направлена відповідачу повернулася до суду з відміткою Укрпошти " не повна адреса".
Відповідно до ч.11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України , у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України , у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Товариство з обмеженою відповідальністю „Пікстон-Україна" зареєстроване за адресою:90300, Закарпатська обл., м. Виноградів, площа Миру АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ -34991813.
Заборгованість відповідача по єдиному податку з юридичних осіб станом на 06.07.2015 року становить 8056,66грн., яка складається внаслідок несплати узгодженого податкового зобов'язання, зазначеного в податковій декларації платника єдиного податку - юридичної особи, що стверджується обліковими картками, ( а.с. 12-13).
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності ( пп.291.2 ст. 291ПКУ).
Відповідно до ст.291.3 ст. 29 ПКУ , юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
четверта група - юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб; обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.
У відповідності до п. 293.3 ст. 293 ПКУ встановлено відсоткову ставка єдиного податку встановлюється у розмірі:
- для третьої і четвертої груп платників єдиного податку: 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом; 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку ( пп. 293.3.1 п. 293.3 ст. 293 ПКУ в редакції чинній на момент подання заяви).
Згідно поданої заяви про застосування спрощеної системи оподаткування ( вхідний номер інспекції 717/10 від 14.03.2014р.) платником обрано IV групу платника єдиного податку зі сплатою 5% доходу,( а.с. 6-7).
У відповідності до статті 294 ПКУ, податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої - шостої груп є. календарний квартал.
Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) ( пп. 49.18.2 п. 49.18 ст.49 ПКУ).
07.11.2014р. платником подано податкову декларацію платника єдиного податку - юридичної особи за три квартали 2014року .У відповідності до поданої декларації платником самостійно задекларовано до сплати 8056,66грн. єдиного податку, ( а.с.8-9).
Пунктом 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України передбачено, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Підпунктом 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України , податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу. Відповідачу було виставлено податкову вимогу від 04.12.2014 року № 1568-25 , яку відповідач отримав 13.12.2014 року, що стверджується повідомленням про вручення, ( а.с. 5.).
Згідно пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
У відповідності до п.п. 102.4 ст. 102 Податкового кодексу України у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п.п.20.1.18. ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
У відповідності до п. 59.1 ст. 59 ПКУ платнику було надіслано податкову вимогу від 10.12.2014р. № 316-25 з вимогою оплати відповідну суму заборгованості по єдиному податку з юридичних осіб, ( а.с. 11).
Станом на 06.07.2015р. дана сума платником не погашена в добровільному порядку, що слугує підставою для звернення до суду щодо погашення податкового боргу за рахунок коштів платники податків, в тому числі тих, які знаходяться на розрахункових рахунках підприємства платника відкритих в установах банків.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 160,163,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Державної податкової інспекції у Виноградівському районі Державної фіскальної служби у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Пікстон-Україна" про надання дозволу на погашення податкового боргу по єдиному податку - задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Пікстон -Україна" ( 90300, Закарпатська обл., м. Виноградів, площа Миру,4/5, код ЄДРПОУ -34991813) податковий борг по єдиному податку з юридичних осіб в сумі 8056,66 ( вісім тисяч п'ятдесят шість гривень, 66 коп) грн. за рахунок коштів, що належать йому на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на розрахункових рахунках підприємства відкритих в установах банків.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
СуддяОСОБА_2
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2015 |
Оприлюднено | 25.09.2015 |
Номер документу | 50788871 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Скраль Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні