ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2015 року 14:00 Справа № 808/5004/15 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Садового І.В.,
за участю секретаря судового засідання – Сірик К.Л.,
позивач, відповідач: не з'явились,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи
за позовною заявою: Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції
до: Приватного підприємства «ОВАТ- АЕРО»
про: стягнення 869 грн. 84 коп.
ВСТАНОВИВ:
17.08.2015 Запорізьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції (далі – позивач) звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Приватного підприємства «ОВАТ- АЕРО» (далі – відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 869 грн. 84 коп.
Ухвалою суду від 18.08.2015 відкрито провадження в адміністративній справі №808/5004/15, закінчено підготовче провадження та призначений судовий розгляд справи на 03.09.2015. Розгляд справи відкладався до 18.09.2015 у зв'язку із неявкою сторін.
Позивач у судове засідання не з'явився. Направив суду клопотання про розгляд справи без участі представника позивача, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та зазначає, що станом на 17.09.2015 заборгованість відповідача не змінилася та становить 869 грн. 84 коп. Згідно з позовною заявою просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 869 грн. 84 коп. Позовні вимоги обґрунтовує положеннями Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 №1105-ХІV (далі – Закон України від 23.09.1999 №1105-ХІV), п.7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон України від 08.07.2010 №2464-VI). Зазначає, що заборгованість виникла внаслідок несплати відповідачем самостійно визначених ним страхових внесків за І квартал 2003 року, згідно з поданими Звітами щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за І квартал 2013 року та за 2003 рік (далі – Звіти). На даний час заборгованість відповідачем не погашена, а тому підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. Просить позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився. На адресу суду повернулись ухвала про відкриття провадження у справі та судова повістка, які були надіслані на адресу відповідача: вул. Дніпровські пороги, буд.35, корп. 164, м.Запоріжжя, 69015 з відміткою поштового відділення зв'язку: "за зазначеною адресою не проживає".
Відповідно до ч.4 ст.33 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються, зокрема, фізичним особам – підприємцям – за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
За приписами ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З аналізу наведених норм КАС України, суд вважає, що ухвала про відкриття провадження у справі та судова повістка вручені відповідачу належним чином.
Згідно з ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Як вбачається з матеріалів справи, Приватне підприємство «ОВАТ- АЕРО» (код ЄДРПОУ 20488305) зареєстроване 01.12.2006 в органах реєстрації як юридична особа за юридичною адресою: вул. Дніпровські пороги, буд.35, корп. 164, м.Запоріжжя, 69015, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців станом на 13.08.2015.
Відповідач зареєстрований у Запорізькій міській виконавчій дирекції Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за №230040001574 як платник страхових внесків.
Згідно зі Звітом за І квартал 2003 рік та Звітом за 2003 рік відповідач самостійно визначив суму заборгованості по страховим внескам, що належить сплатити в сумі 869 грн. 84 коп.
Відповідно до клопотання позивача про розгляд справи без його участі, станом на 17.09.2015 сума заборгованості зі сплати страхових внесків становить 869 грн.84 коп.
Оцінивши представлені докази, вважаю що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Позивач, відповідно до ст.14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування є органом, який здійснює керівництво та управління окремим видом загальнообов'язкового державного соціального страхування, проводить збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням тощо.
Згідно до ст.8 Закону України від 23.09.1999 №1105-ХІV обов'язковому страхуванню від нещасного випадку підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) або на інших підставах, передбачених законодавством про працю.
Відповідно до ст.5 Закону України від 23.09.1999 №1105-ХІV одним з основних принципів страхування від нещасного випадку є обов'язковість сплати страхувальником страхових внесків, де страхувальниками є роботодавці.
Статтею 52 Закону України від 23.09.1999 №1105-ХІV передбачено, що страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до Закону.
Як встановлено ст.45 вказаного Закону, роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Згідно із ст.47 Закону України від 23.09.1999 №1105-ХІV, страхувальник здійснює страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком. Страхові тарифи, диференційовані по галузях економіки (видах економічної діяльності) залежно від класу професійного ризику виробництва, встановлюються законом. Розміри страхових внесків страхувальників обчислюється для роботодавців у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб. Страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що становлять систему оподаткування. На страхові внески не поширюються податкове законодавство.
Відповідно до ч. 4, 5 п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 08.07.2010 №2464-VI суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року. Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Відповідно до п. 2.1 Постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про порядок стягнення та обліку заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» від 30.11.2010 №31 (далі – Постанова №31), стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, і контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій на період до повного стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду здійснюється відповідно до Інструкції №36.
Згідно п. 2.2 Постанови №31 страхувальники, які мають заборгованість зі сплати страхових внесків за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, подають до робочих органів виконавчої дирекції Фонду звітність до повного погашення заборгованості за формою, наведеною у додатку до постанови.
Згідно з п. 4.12 Інструкції №36 страхові внески юридичними особами сплачуються в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою - платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Відповідно до п. 5.1 Інструкції №36 не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством.
Пунктом 10 Інструкції №36 встановлено, що усі спірні питання, які виникають між страхувальником та органами виконавчої дирекції Фонду з приводу нарахування страхових внесків і пені, стягнення недоїмки, неприйняття до заліку витрат у рахунок страхових внесків, вирішуються в судовому порядку.
Як було встановлено матеріалами справи, згідно зі Звітом за І квартал 2003 рік та Звітом за 2003 рік відповідач самостійно визначив суму заборгованості по страховим внескам, що належить сплатити в сумі 869 грн. 84 коп.
Відповідно до клопотання позивача про розгляд справи без його участі, станом на 17.09.2015 сума заборгованості зі сплати страхових внесків становить 869 грн. 84 коп.
Доказів сплати заборгованості по страховим внескам у розмірі 869 грн. 84 коп. відповідачем не надано.
Відповідно до ст.17 Закону України від 23.09.1999 №1105-ХІV спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку. Строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.
Пунктом 5.8 Інструкції №36 передбачено, що при стягненні недоїмки за платежами до Фонду строки давності не застосовуються.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції до Приватного підприємства «ОВАТ- АЕРО» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 869 грн. 84 коп., - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «ОВАТ- АЕРО» (вул. Дніпровські пороги, буд.35, корп. 164, м.Запоріжжя, 69015 код ЄДРПОУ 20488305) на користь Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції (вул.Сєдова, буд.12, м.Запоріжжя, 69600, код ЄДРПОУ 20485413, на р/р 37179200900001 в ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015) заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 869 (вісімсот шістдесят дев'ять) грн. 84 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В. Садовий
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2015 |
Оприлюднено | 25.09.2015 |
Номер документу | 50788982 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Лазаренко Максим Сергійович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Лазаренко Максим Сергійович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Садовий Ігор Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Садовий Ігор Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Садовий Ігор Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні