Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Харків
13.01.2011 р. №2а-14014/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бартош Н.С.,
при секретарі судового засідання Ульященко Л.М.,
за участю: прокурора Сластіна Ю.О., представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Прокурора Московського району міста Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю торгівельно-виробничої фірми "Салтівська" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Московського району міста Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю торгівельно-виробничої фірми "Салтівська", в якому просить суд з урахуванням уточнень, стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю торгівельно-виробничої фірми "Салтівська" заборгованість з орендної плати у сумі 39334,80 грн., обґрунтовуючи свої вимоги наступним.
Прокуратурою Московського району міста Харкова проведено перевірку додержання земельного законодавства підприємствами району. Перевіркою встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю торгівельно-виробничої фірми "Салтівська" знаходиться на податковому обліку в ДПІ Московського району м. Харкова як окремий платник податків з 24.08.1999 року за номером 1427.
На теперішній час Товариство з обмеженою відповідальністю торгівельно-виробничої фірми "Салтівська" є боржником перед бюджетом. Заборгованість складається з орендної плати за землю комунальної та державної власності в розмірі 39334,80 грн. (39312,01 грн. - недоїмка, 22,79 грн. - пеня)
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся судовими повістками з поштовими повідомленнями, які направлялися за офіційним місцем знаходженням. Відповідно до ст.35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Розглянувши відомості про належне повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи, та повторну неявку до суду, суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів, згідно ч.4 ст.128 КАС України.
Суд, вислухавши прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
ОСОБА_2 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Товариство з обмеженою відповідальністю торгівельно-виробничої фірми "Салтівська" зареєстроване 09.08.1999 року, та знаходиться на податковому обліку в ДПІ Московського району м. Харкова.
Між Харківською міською радою Харківської області та ТОВ фірми "Салтівська" 29.02.2008 року було укладено договір на оренду земельної ділянки за адресою м.Харків, вул. Героїв Праці, 35, загальною площею 0,0761 га.
Вказаний договір набув чинності з моменту реєстрації та діє до 01.06.2012 року. Вказана земельна ділянка надана для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі літ. "А-1".
Відповідно до умов вказаного договору землекористувач зобов'язаний своєчасно вносити орендну плату за використання земельною ділянкою.
ОСОБА_2 податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009 рік наданої ТОВ фірма "Салтівська" до Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова самостійно нарахована орендна плата на 2009 рік, згідно з договором оренди, у розмірі 39189,10 грн. з щомісячним платежем у сумі 3265,76 грн.
25.02.2010 року Державною податковою інспекцією у Московському районі м. Харкова було проведено перевірку ТОВ фірми "Салтівська" з питання порушення податкового законодавства зобов'язання по орендній платі за землю, за результатами якої складено акт №992/15-332/30287861.
За результатами перевірки начальником Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова винесено податкове повідомлення-рішення №0001101503/0 від 04.03.2010 року, яким до відповідача застосований штраф у розмірі 170,00 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідачем частково сплачена заборгованість з орендної плати, та станом на 31.12.2010 року, згідно облікової картки платника податків, та уточнень позивача, сума заборгованості складає 39334,80 грн. (39312,01 грн. - недоїмка, 22,79 грн. - пеня).
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
ОСОБА_2 з ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 грудня 1990 року №509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
ОСОБА_2 п.8 ч.1 ст.14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ орендну плата за земельні ділянки державної і комунальної власності віднесено до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Відповідно до ст.ст. 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій відноситься здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України;
Статтею 13 Закону України «Про плату за землю»від 03 липня 1992 року №2535-ХІІ передбачено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, є договір оренди такої земельної ділянки.
ОСОБА_2 з ч. 1 ст. 15 вказаного закону власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Статтею 19 Закону України «Про плату за землю»встановлено, що розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за угодою сторін у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).
Відповідно до ч.1 ст.14 Закону України «Про плату за землю»платники орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
ОСОБА_2 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про плату за землю»податкове зобов'язання по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до пункту 1.3 ст.1 Закону України 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ податковий борг (недоїмка) визначено як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
ОСОБА_2 з п.п. 16.1.1, 16.1.2, 16.1.3 п.16.1 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. При самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом. Нарахування пені закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу. У разі часткової сплати суми податкового боргу нарахування пені зупиняється на таку сплачену частку.
Судом встановлено, що сума заборгованості відповідача, про стягнення якої просить позивач, складається частково сплачених сум, а саме: з узгодженої суми орендної плати за землю в розмірі 39312,01 грн. та суми пені в розмірі 22,79 грн. Сума недоїмки зі сплати орендної плати є самостійно узгодженою платником податку шляхом подання податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Суми пені нараховані податковим органом відповідно до норм Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 72, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Московського району міста Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю торгівельно-виробничої фірми "Салтівська" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю торгівельно-виробничої фірми "Салтівська" (61136, м.Харків, вул.Героїв Праці, 35, код 30287861) на користь держави на р/р 33212811700007, банк ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, отримувач - УДК у Московському районі м.Харкова, код - 24134596, код платежу 13050100, назва платежу - земельний податок з юридичних осіб, заборгованість перед бюджетом в розмірі 39334.80 грн. (тридцять дев'ять тисяч триста тридцять чотири гривні 80 копійок).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
У повному обсязі постанова виготовлена 18.01.2011 року.
Суддя Бартош Н.С.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2011 |
Оприлюднено | 25.09.2015 |
Номер документу | 50792862 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Бартош Н.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні