Ухвала
від 15.09.2015 по справі 915/1562/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

15 вересня 2015 року Справа № 915/1562/15

м. Миколаїв

Кредитор : Державна податкова інспекція у Ленінському районі м.Миколаєва Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області, 54028, м.Миколаїв, вул. Гмирьова, 1/1.

Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецавтотранс-Николаев», 54042, м.Миколаїв, вул. Авангардна, 2/А, код ЄДРПОУ 25472579.

Розпорядник майна : арбітражний керуючий Родченко К.О., 54001, м.Миколаїв, вул. Фалеєвська, 12.

Державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб підприємців реєстраційної служби Миколаївського міського управління юстиції Миколаївської області, 54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 20.

Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області , 54029, м.Миколаїв, вул. 8 Березня, 107.

Ленінський відділ державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції, 54056, м.Миколаїв, вул. Космонавтів, 61

Державна податкова інспекція у Ленінському районі м.Миколаєва Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області , 54028, м.Миколаїв, вул. Гмирьова, 1/1

Ленінський районний суд Миколаївської області, 54018, м.Миколаїв, вул. Космонавтів, 68-А.

Суддя Василяка К.Л.

ПРЕДСТАВНИКИ:

від кредитора: Болдуреску О.В., дов. №1921/9/14-02-10-07 від 22.06.2015р.

від боржника:

в судовому засіданні приймає участь: арбітражний керуючий Капінус А.А.

СУТЬ СПОРУ : про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецавтотранс-Николаев», м.Миколаїв.

28.08.2015р. від кредитора до суду надійшла заява №3638/9/14-02-10-07 від 26.08.2015р. про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецавтотранс-Николаев» за ознаками ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 01.09.2015р. зазначену заяву прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 15.09.2015р., зобов'язано: боржника надати суду відзив на заяву кредитора, докази на обґрунтування заперечень; кредитора надати суду довідку ДПІ про наявні відкриті розрахункові рахунки ТОВ «Спецавтотранс-Николаев»; документальні докази непогашення існуючої заборгованості в ході вжиття заходів з примусового стягнення податкового боргу, визначених Податковим кодексом України (в т.ч. відомості про наявність/відсутність транспортних засобів та нерухомого майна станом на дату звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство).

Боржник вимоги ухвали суду від 01.09.2015р. не виконав, відзиву на заяву кредитора не надав.

Згідно із положеннями ч. 1 ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

Кредитор на виконання вимог ухвали суду від 01.09.2015р. надав суду копії витягів з особистих рахунків боржника, відповіді з Реєстру прав власності на нерухоме майно, а також дані про наявні відкриті розрахункові рахунки боржника.

Від арбітражного керуючого Родченко К.О., кандидатуру якого було визначено Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, до суду надійшла заява-згода на призначення розпорядником майна боржника.

14.09.2015р. від арбітражних керуючих Прохорова Володимира Сергійовича та Капінуса Андрія Анатолійовича до суду надійшли заяви на участь у даній справі та призначення розпорядником майна підприємства-боржника.

Розглянувши матеріали заяви, заслухавши в судовому засіданні представника кредитора, дослідивши докази у їх сукупності, господарський суд встановив наступне.

Загальна сума заборгованості боржника перед кредитором становить 923724,0 грн. зі сплати податку на додану вартість.

Вказана заборгованість була нарахована на підставі податкового повідомлення - рішення від 03.07.2009р. №0000772301/0, відповідно до якого товариству «Спецавтотранс-Николаев» було визначено суму податкового зобов'язання за платежем: податок на додану вартість в сумі 615816,0 грн. основного боргу та 307908,0 грн. штрафних санкцій.

Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 03.11.2014р. у справі №814/3119/14 з боржника на користь держави в особі ДПІ у Ленінському районі м.Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області податковий борг в сумі 923724,0 грн.

14.01.2015р. на виконання вказаної постанови був виданий відповідний виконавчий лист, який був пред'явлений органом ДПІ для примусового виконання.

Постановою Ленінського відділу ДВС Миколаївського міського управління юстиції від 10.02.2015р. було відкрито виконавче провадження з примусового виконання вказаного виконавчого листа.

Станом на дату судового засідання податковий борг в сумі 923724,0 грн. не погашений.

Згідно з наданими кредитором документами, у боржника відсутні транспортні засоби, нерухоме майно та кошти на розрахункових рахунках (Інформація з Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна від 04.09.2015р. №43286064, лист УДАІ УМВС України в Миколаївській області від 08.07.2014р. №9/2-1270).

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Приписами частини 3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Враховуючи вищевикладене, господарський суд вважає, що кредитор вжив всіх належних заходів по стягненню податкового боргу з боржника, та станом на 15.09.2015р. податковий борг в сумі 923724,0 грн. залишається непогашеним.

Заборгованість боржника перед кредитором в сумі 615816,0 грн. є безспірною, підтвердженою постановою суду, та непогашеною ДПІ в порядку, визначеному Податковим кодексом України.

Залишок боргу в сумі 307908,0 грн. не може бути визнаним господарським судом, оскільки ці вимоги є штрафними санкціями.

Враховуючи вищевикладене, господарський суд визнає грошові вимоги кредитора в сумі 615816,0 грн.

Одночасно суд вважає за необхідне зазначити, що згідно з приписами ч.2 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» кредитор, за заявою якого порушено провадження у справі про банкрутство, має право заявити додаткові майнові вимоги до боржника у межах строку, встановленого частиною першою цієї ж статті.

Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України визначено кандидатуру арбітражного керуючого Родченко Катерину Олексіївну (свідоцтво №60, видане 08.02.2013р.) для призначення розпорядником майна ТОВ «Спецавтортанс-Николаев».

08.09.2015р. від арбітражного керуючого Родченко К.В. до суду надійшла заява про участь у справі про банкрутство, в якій арбітражний керуючий погодився на призначення розпорядником майна ТОВ «Спецавтотранс-Николаев».

Присутній в судовому засіданні представник кредитора заперечень проти кандидатури арбітражного керуючого Родченко К.О. не висловив.

Заслухавши представників кредиторів та арбітражного керуючого Капінуса А.А., вивчивши матеріали справи, враховуючи, що кандидатуру арбітражного керуючого Родченко К.О. визначено спеціалізованою автоматизованою системою, яка здійснює такий відбір з додержанням принципів черговості, вірогідності, рівної кількості справ про банкрутство, з урахуванням навантаження кожного арбітражного керуючого та коефіцієнту складності справ, спеціалізації, територіальності, особливостей провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності, у тому числі державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, а також вимог законодавства про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, господарський суд погоджується з кандидатурою арбітражного керуючого Родченко К.О. та вважає за необхідне призначити її розпорядником майна ТОВ «Спецавтотранс-Николаев».

Враховуючи викладене, господарський суд вважає за необхідне, на підставі ч. 9 ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», визнати безспірні грошові вимоги ДПІ у Ленінському районі м.Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області в сумі 615816,0 грн., ввести процедуру розпорядження майном боржника, призначивши розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Родченко К.О.

Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Крім того, відповідно до вимог ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» господарський суд вважає за необхідне вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

Беручи до уваги вищевикладене, керуючись ст. ст. 2, 9-13, 16, 114, 115 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Порушити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецавтотранс-Николаев», м.Миколаїв, вул. Авангардна, 2/А, код ЄДРПОУ 25472579.

2. Визнати безспірні грошові вимоги ДПІ у Ленінському районі м.Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області в сумі 615816,0 грн.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецавтотранс-Николаев», код ЄДРПОУ 25472579.

4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецавтотранс-Николаев», код ЄДРПОУ 25472579, строком на сто п'ятнадцять календарних днів до 08.01.2016р.

5. Розпорядником майна призначити арбітражного керуючого Родченко Катерину Олексіївну (свідоцтво №60, видане 08.02.2013р., 54001, м.Миколаїв, вул. Фалеєвська, 12, ідентифікаційний код 3197217529).

6. Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

7. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення справи про банкрутство ТОВ «Спецавтотранс-Николаев», текст якого додається.

8. Зобов'язати розпорядника майна повідомити органи державної виконавчої служби за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника та знаходженням його майна про введення мораторію на задоволення вимог кредиторів. Докази повідомлення надати господарському суду до 20.11.2015р.

9. Зобов'язати розпорядника майна в строк до 20.11.2015р. подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, реєстр вимог кредиторів ТОВ «Спецавтотранс-Николаев ЛТД».

10. Зобов'язати розпорядника майна в строк до 20.11.2015р. подати до господарського суду акт інвентаризації майна боржника, за можливості проведення санації боржника план санації останнього, затверджений комітетом кредиторів.

11. Вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

12. Розгляд справи в попередньому засіданні призначити на « 24» листопада 2015 року о 14 год. 30 хв.

13. Ухвалу про порушення справи про банкрутство надіслати: кредитору, боржнику, розпоряднику майна, ДПІ у Ленінському районі ГУ ДФС у Миколаївській області, Ленінському відділу ДВС Миколаївського міського управління юстиції, Ленінському районному суду Миколаївської області, державному реєстратору юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Миколаївського міського управління юстиції, Головному територіальному управлінню юстиції у Миколаївській області.

У відповідності до положень ч.ч. 1, 3, 7 ст. 19 Закону України "Про вiдновлення платоспроможностi боржника або визнання його банкрутом", мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах;забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо. Дія мораторію припиняється з дня припинення провадження у справі про банкрутство.

Частиною 3 статті 18 Закону України "Про вiдновлення платоспроможностi боржника або визнання його банкрутом" визначено, що заходи щодо забезпечення вимог кредиторів діють відповідно до дня введення процедури санації і призначення керуючого санацією або до прийняття постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, або до припинення провадження у справі..

Згідно з положеннями ч. 15 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможностi боржника або визнання його банкрутом", з моменту порушення провадження у справі про банкрутство: пред'явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення може відбуватися лише у порядку, передбаченому цим Законом, та в межах провадження у справі про банкрутство; пред'явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення може відбуватися у випадку та порядку, передбачених цим Законом; арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство; корпоративні права засновників (учасників, акціонерів) боржника реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених цим Законом; задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи про виділення частки в майні боржника у зв'язку з виходом із складу його учасників забороняється;рішення про реорганізацію або ліквідацію юридичної особи - боржника приймається в порядку, визначеному цим Законом.

У відповідності до ч. 13 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її винесення.

Суддя К.Л. Василяка

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення15.09.2015
Оприлюднено24.09.2015
Номер документу50798095
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/1562/15

Ухвала від 03.06.2016

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Василяка К.Л.

Ухвала від 29.12.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Василяка К.Л.

Ухвала від 15.12.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Василяка К.Л.

Ухвала від 07.12.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Василяка К.Л.

Ухвала від 04.12.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Василяка К.Л.

Ухвала від 29.10.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Василяка К.Л.

Ухвала від 15.09.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Василяка К.Л.

Ухвала від 01.09.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Василяка К.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні