КОВПАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

УХВАЛА

Справа № 592/6991/14-к

Провадження № 1-кс/592/2018/14

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до документів

03 липня 2014 року м.Суми

Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області ОСОБА_3 , без застосування фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів, розглянув клопотання слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів та можливість вилучення по матеріалам кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32014200000000066

Перевіривши наданні матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку учасника судового провадження слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області ОСОБА_3 , -

встановив:

Слідчий своє клопотання мотивує тим, що СУ фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32014200000000066, внесеному до ЄРДР 28.04.2014 про вчинення службовими особами МПП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » кримінального правопорушення, передбаченого ст. 212 ч.3 КК України, службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за співучастю службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та невстановлених осіб, які діяли від імені МПП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », кримінального правопорушення, передбаченого ст. 205 ч.2 КК України, а також службовими особами та засновниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » та фізичною особою ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ст.ст. 28 ч 2 - 209 ч.3 КК України.

Досудовим розслідування у кримінальному провадженні встановлено, що за період з 12.03.2013 по 28.11.2013 на розрахункові рахунки МПП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 ) перераховано грошові кошти на загальну суму 93,634 млн. грн. у вигляді надання зворотно-безвідсоткової фінансової допомоги. Однак службові особи МПП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » при складанні та подачі до ДПІ у м. Сумах декларації з податку на прибуток за 12 місяців 2013 року не відобразили в ній зазначену суму отриманих коштів, внаслідок чого ухилились від сплати до бюджету податку на прибуток за 2013 рік на загальну суму 17 млн. 790 тис. 460 грн., що є особливо великим розміром.

Крім того, в 2011 році невстановлені особи з метою прикриття незаконної діяльності придбали суб`єкт підприємницької діяльності - МПП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », перереєстрований на підставну особу - ОСОБА_5 . У подальшому за період часу з 03.01.2013 по 04.02.2014 службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_3 , м. Київ), за співучастю службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » а також невстановлених осіб, які діяли від імені МПП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », перерахували з розрахункових рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на розрахункові рахунки МПП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » без мети використання в господарській діяльності останнього грошові кошти сумнівного походження на загальну суму 93,63 млн. грн., чим заподіяли великої матеріальної шкоди державі на цю суму.

Після цього кошти, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 205 ч.2 КК України, переховані на рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », звідки грошові кошти частково перераховані на особистий рахунок ОСОБА_6 . У подальшому отримані кошти ОСОБА_6 легалізовано в фінансово-господарській діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а також частково зняті з рахунків ОСОБА_6 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » довіреною особою ОСОБА_6 - ОСОБА_7 .

До легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, причетні юридичні особи: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_15 ), службові особи та засновники яких, будучи наділеними організаційно - розпорядчими та адміністративно-господарчими функціями, діяли за попередньою змовою між собою, а також з ОСОБА_4 , якому підконтрольні ряд зазначених юридичних осіб. Таким чином легалізовано грошові кошти, одержані злочинним шляхом, у сумі 93,63 млн. грн., що є особливо великим розміром.

Для подальшого проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні з метою встановлення осіб, які займалися веденням бухгалтерського та податкового обліку ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_3 виникла необхідність здійснити тимчасовий доступ до документів, що протягом 2009-2014 років подавалися ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_3 до ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_15 (код НОМЕР_16 ) з метою отримання посилених сертифікатів посадових осіб, що беруть участь в процесі підписання звітності (керівника, бухгалтера) та ЕЦП печатки підприємства для подачі звітності до органів Державного комітету статистики, пенсійного фонду, податкових інспекцій Міністерства доходів і зборів України за допомогою засобів телекомунікаційного зв`язку, а саме: копії паспортів, копії довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів, копії документів про призначення на посади кожного з підписувачів, копії свідоцтва про державну реєстрацію або копія виписки з ЄДР, копія витягу з ЄДР, установчі документи, договори про надання послуг електронного цифрового підпису, картка приєднання до електронного договору про надання послуг ЕЦП, заявки на формування посилених сертифікатів ЕЦП кожного з підписувачів, заяви на ЕЦП печатки підприємства, довіреності і копії паспорту представників тощо. Окрім цього, у вказаних документах містяться відомості про осіб, які можуть бути причетні до вчинення кримінального правопорушення, а також знаходяться документи зі зразками почерку та підписів посадових осіб ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_3 , або осіб які діяли за їх довіреністю, та які необхідні для проведення подальших перевірок, судово-почеркознавчих експертиз, надання свідкам під час проведення допитів, проведення інших слідчих дій.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_15 , (код НОМЕР_16 ), за адресою: АДРЕСА_1 та можливість їх вилучити.

В судовому засіданні слідчий своє клопотання підтримав в повному обсязі.

Вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з тих підстав, що документи до яких заявлено клопотання про надання доступу можуть містити інформацію, необхідну для встановлення обставин скоєння протиправних дій та бути визнані доказами по справі.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 159, 160, 163, 164 КПК України, -

ухвалив:

1. Надати тимчасовий доступ до документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені документи для запобігання їх можливому знищенню.

2. Документи, до яких повинен бути наданий тимчасовий доступ:

- до документів, які протягом 2009-2014 років були надані ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 ) до ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_15 , для з метою отримання посилених сертифікатів посадових осіб, що беруть участь в процесі підписання звітності (керівника, бухгалтера) та ЕЦП печатки підприємства для подачі звітності до органів Державного комітету статистики, пенсійного фонду, податкових інспекцій Міністерства доходів і зборів України за допомогою засобів телекомунікаційного зв`язку, а саме: копії паспортів, копії довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів, копії документів про призначення на посади кожного з підписувачів, копії свідоцтва про державну реєстрацію або копія виписки з ЄДР, копія витягу з ЄДР, установчі документи, договори про надання послуг електронного цифрового підпису, картка приєднання до електронного договору про надання послуг ЕЦП, заявки на формування посилених сертифікатів ЕЦП кожного з підписувачів, заяви на ЕЦП печатки підприємства, довіреності і копії паспорту представників тощо.

Тимчасовий доступ до документів має надати - ТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_15 (код НОМЕР_16 ), який знаходиться за адресою:

АДРЕСА_2 . Строк дії ухвали двадцять днів з дня постановлення ухвали.

4. Право тимчасового доступу до документів надається ІНФОРМАЦІЯ_16 ОСОБА_3

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена лише в частині надання тимчасового доступу і документів, яким дозволено вилучення речей та документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати підприємницьку діяльність протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення 03.07.2014
Оприлюднено 13.01.2023

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 592/6991/14-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону