№1-кс-760-1379-15
№760-5613-15-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24. 03. 2015 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ Солом`янського РУ ГУ МВС України в м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором прокуратури Солом`янського району м. Києва ОСОБА_4 - про надання дозволу на обшук на підставі матеріалів кримінального провадження №12015100090001334 від 12.02.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.205 КПК України,
В С Т А Н О В И В :
Слідчий СВ Солом`янського РУ ГУ МВС України в м. Києві ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві власності належить ОСОБА_5 із метою відшукання та вилучення первинних бухгалтерських документів, документів фінансово-господарської діяльності, магнітних та оптичних носіїв інформації, телефонів, комп`ютерної техніки, що зберегли інформацію про фінансово-господарську діяльність та містять програмне забезпеченням «Клієнт - Банк» та програмне забезпечення, яке використовується у бухгалтерському обліку, печатки, готівкові кошти, нотатки із чорновими записами, які мають відношення до ТОВ «Праймстрой» (код ЄДРПОУ 39272249).
. В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав наведених в клопотанні.
Заслухавши слідчого, вивчивши матеріали клопотання і кримінального провадження, вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
З матеріалів клопотання вбачається, що у провадженні СВ Солом`янського РУ ГУ МВС України в м. Києві знаходиться кримінальне провадження № 12015100090001334 зареєстроване у Єдиному реєстрі досудових розслідувань 12.02.15 за фактом фіктивного підприємництва, вчиненого повторно, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.205 КК України.
Під час проведеного досудового розслідування встановлено, що до Солом`янського РУ ГУМВС України в м. Киві надійшли матеріали з Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві щодо створення невстановленими особами ряду фіктивних суб`єктів підприємнимцької діяльності, які зареєстровані на підставвних осіб, зокрема серед яких ТОВ «Білдекобуд» (код ЄДРПОУ 39124298), ТОВ «Гранитбуд» (код ЄДРПОУ 39116004), ТОВ «Праймстрой» (код ЄДРПОУ 39272249), ТОВ «Бретта» (код ЄДРПОУ 38901515), ТОВ «Ліра груп» (код ЄДРПОУ 39077950), ТОВ «Грандмонтаж» (код ЄДРПОУ 38202804).
Допитаний в якості свідка ОСОБА_6 , який є засновником, директором та головним бухгалтером ТОВ «Праймстрой» (код ЄДРПОУ 39272249) від давання показів відмовляється користуючись своїм правом, передбаченим ст. 63 Конституції України, зокрема відповідаючи на питання, які стосуються фінансово-господарської діяльності його підприємства. Крім того, будучи особою яка володіє правом електронного підпису та водночас головним бухгалтером підприємства, яке постійно подає податкову звітність в електронному вигляді до ДШ за місцем реєстрації, не зміг відповісти на елементарні запитання щодо назви програмного забезпечення, яке необхідне для формування податкових накладних, та що таке "податковий кредит" та "податкове зобов`язання". Разом з цим, дивує відповідь на елементарне запитання щодо зайняття ТОВ «Праймстрой» (код ЄДРПОУ 39272249) будь-якими видами забороненої господарської діяльності, на яке кожен відповів би категорично.
Водночас вище зазначені підприємства звітують до ДШ із одних і тих же IP-адрес, в господарських операціях яких вбачається пересортування товару, зокрема купують у ТОВ "Кушнер" товарно-матеріальні цінності, а саме: напої, соки, пиво, та відображають реалізацію підприємствам реального сектору економіки "будівельно-монтажні роботи, різноманітні послуги та непродовольчі товари".
Вказане свідчить про діяльність стійкої організованої групи осіб міжрегіонального характеру, яка на протязі тривалого часу використовуючи підставних осіб та реквізити підприємств з ознаками фіктивності, здійснює діяльність по незаконному формуванню «штучного» податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки (платникам податків м. Києва та інших областей України) шляхом документального оформлення придбання товарно-матеріальних цінностей (проведення безтоварних операцій) через ланцюг «транзитних» та «фіктивних» підприємств, які фактично фінансово-господарську діяльність не здійснювали.
Крім того, встановлено, що ТОВ «Білдекобуд» (код ЄДРПОУ 39124298), ТОВ «Гранитбуд» (код ЄДРПОУ 39116004), ТОВ «Праймстрой» (код ЄДРПОУ 39272249), ТОВ «Бретта» (код ЄДРПОУ 38901515), ТОВ «Ліра груп» (код ЄДРПОУ 39077950), ТОВ «Грандмонтаж» (код ЄДРПОУ 38202804) за адресами реєстрації не знаходяться, рахунки відкриті в одних і тих же банківських установах, не мають працівників, офісних, складських та виробничих приміщень.
При здійсненні господарської діяльності, основною діловою метою платника податків є отримання прибутку. Не можуть вважатися такими, що вчинені з діловою метою операції за наслідками яких платник податків бажає отримати виключно податкову вигоду без здійснення реальної господарської діяльності, шляхом придбання фіктивного товару та створення штучного податкового кредиту та валових витрат.
Отже, є підстави вважати, що з метою приховування кримінального правопорушення, невстановлені особи та зокрема ОСОБА_6 можуть умисно переховувати документи, що підтвердять фіктивність ТОВ «Білдекобуд» (код ЄДРПОУ 39124298), ТОВ «Гранитбуд» (код ЄДРПОУ 39116004), ТОВ «Праймстрой» (код ЄДРПОУ 39272249), ТОВ «Бретта» (код ЄДРПОУ 38901515), ТОВ «Ліра груп» (код ЄДРПОУ 39077950), ТОВ «Грандмонтаж» (код ЄДРПОУ 38202804), а звідси така процесуальна дія як тимчасовий доступ до документів не буде ефективною для досягнення кінцевого результату у розслідуванні кримінального провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.205 КК України та інших, які можуть бути виявлені під час досудового розслідування.
Для проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності ТОВ «Праймстрой» (код ЄДРПОУ 39272249), необхідні первинні документи. Відповідно до ЗУ "Про бухгалтеріський облік та фінансову звітність в Україні" первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Враховуючи все вище викладене є підстави вважати, що за місцем проживання ОСОБА_7 зберігаються первинні та інші документи, а також предмети, які мають відношення до фінансово-господарської діяльності ТОВ «Праймстрой» (код ЄДРПОУ 39272249).
Згідно протоколу допиту, ОСОБА_6 зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Інформація щодо власників нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі іпотек та єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна відсутня.
Згідно відповіді наданої Київським міським бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об`єкти нерухомого майна, квартира АДРЕСА_2 на праві власності зареєстрована за ОСОБА_5 .
В ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , планується виявити оригінали фінансово-господарських та бухгалтерських документів щодо фінансово-господарської діяльності ТОВ «Праймстрой» (код ЄДРПОУ 39272249), а також носіїв на яких міститься інформація щодо вказаних документів.
Таким чином, відшукувані речі і документи можуть мати значення для досудового розслідування, відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду та підлягають подальшому експертному дослідженню.
З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, припинення кримінального правопорушення, а також встановлення осіб причетних до нього, слідчий просив про задоволення клопотання.
Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку що у клопотанні слід відмовити повністю з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Як зазначено в ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Як вбачається з клопотання слідчим фактично ставиться питання про тимчасовий доступ до речей, які перебувають у власності гр.. ОСОБА_5 , що розглядається слідчим суддею в порядку глави 15 КПК України.
Так, згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У разі ж невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Разом з цим, слідчим до клопотання не надано доказів наявності ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у власності ОСОБА_5 , які слідчий планує відшукати в ході проведення даного обшуку, та невиконання ним або підконтрольними йому підприємствами даної ухвали суду, у зв`язку з чим підстав для надання дозволу на проведення обшуку не вбачається, оскільки слідчий звернувся з даним клопотанням передчасно.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 234, 235, 372 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий судя: ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 50897000 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Бобровник О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні