ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2011 року < ЧАС >м. ПолтаваСправа № 2а-1670/7401/11
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гарника К.Ю.,
при секретарі - Чухлібі Г.О.,
за участю:
представника заявника - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за поданням Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будсервісгруп" про стягнення боргу, -
В С Т А Н О В И В:
12 вересня 2011 року Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція у Полтавській області звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будсервісгруп" про стягнення боргуу розмірі 657,00 грн, посилаючись на наявність у платника податкової заборгованості по податку на прибуток, заявником надіслано вимогу про сплату податкового боргу, однак заборгованість платником не сплачена.
В судовому засіданні представник заявника підтримав подання та просив його задовольнити.
Представник платника в судове засідання не з'явився, хоча повідомлявся належним чином.
Відповідно до частини 7 статті 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Заслухавши пояснення представника заявника, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Будсервісгруп" зареєстроване виконавчим комітетом Полтавської міської ради Полтавської області 11 вересня 2008 року, ідентифікаційний код 36093220, свідоцтво серії А01 № 359943.
Платником подані до податкових органів декларацію з податку на прибуток підприємства за перший квартал 2011 року, згідно якої визначено суму до податку до сплати в розмірі 657,00 грн.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, визначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до вимог підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.
В силу вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно пункту 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання та повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
В зв'язку з несплатою платником зобов'язання зі сплати податку на прибуток, визначеного декларацією, заявник 12 липня 2011 року направив податкову вимогу від 23 травня 2011 року № 1201/1160 на суму податкового боргу 657,00 грн, що повернена поштовим відділенням з відміткою "Організація не розшукана".
Таким чином, грошове зобов'язання, вважається узгодженим, однак, платником податків не сплачене.
Згідно пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. В силу вимог пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до абзацу 1 пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Статтею 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів, зокрема, щодо стягнення коштів за податковим боргом. Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом. Строки, встановленні цією статтею, обчислюються годинами і закінчуються із закінченням години, на яку припадає таке закінчення.
Таким чином, необхідна наявність сукупності обставин, які дають підставу для висновку щодо правомірності такого подання: сплив 60 днів з дня направлення податкової вимоги; виникнення податкового боргу.
Враховуючи сплив 60 календарних днів після надіслання податкової вимоги платнику та несплату останнім сума податкового боргу, заявник в межах 24-х годинного строку, з урахуванням вимог статті 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України звернувся до суду з поданням.
Відповідно до наявної в матеріалах справи довідки, Товариства з обмеженою відповідальністю "Будсервісгруп" відкрито наступні розрахункові рахунки в установах банків:
- Філії ПАТ «Марфінбанк»у м. Полтаві № 26006718411 - українська гривня;
- АТ «ОСОБА_2 МКБ»№ 26006022100092 - українська гривня;
- АТ «ОСОБА_2 МКБ»№ 26007022100091 - українська гривня;
- АТ «Отп Банк»№ 26009301322178 - українська гривня.
Станом на дату розгляду подання за платником рахується заборгованість за платежем: податок на прибуток в розмірі 657,00 грн.
Таким чином, податковий борг за узгодженим грошовим зобов'язанням підтверджено матеріалами справи, а тому суд вважає за необхідне задовольнити подання про стягнення коштів за податковим боргом шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які його обслуговують.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Подання Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будсервісгруп" про стягнення боргу задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Будсервісгруп" в:
- Філії ПАТ «Марфінбанк» у м. Полтаві № 26006718411 - українська гривня;
- АТ «ОСОБА_2 МКБ» № 26006022100092 - українська гривня;
- АТ «ОСОБА_2 МКБ» № 26007022100091 - українська гривня;
- АТ «Отп Банк» № 26009301322178 - українська гривня по податку на прибуток в сумі 657,00 гривень (шістсот п'ятдесят сім гривень) на р/р № 31119009700008, одержувач: УДК у м. Кременчук, код 34698778, банк одержувача: ГУДК України у Полтавській обл., МФО 831019.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя К.Ю. Гарник
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2011 |
Оприлюднено | 28.09.2015 |
Номер документу | 50904086 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
К.Ю. Гарник
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні