Копія
Справа № 2-а-4443/10/2270
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 липня 2010 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участі:прокурора Павлишина В.І. представника позивача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Красилівського району в інтересах держави в особі Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції < 3-тя особа > до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Довіра" < 3-тя особа > про стягнення податкового боргу шляхом звернення на активи боржника в сумі 44534, 3 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор в інтересах Красилівської МДПІ звернувся до суду із позовом до СГТзОВ „ДовіраВ» про стягнення податкового боргу шляхом звернення на активи відповідача в сумі 44534,3грн грн. на підставі п.п.3.1.1.п.3.1. ст..3 Закону України „ Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондамиВ» .
В обґрунтування своїх вимог, посилаються на те, що являючись суб'єктом підприємницької діяльності відповідач зобов'язаний своєчасно, відповідно до ст.67 Конституції України та ст.9,14,15 Закону України „Про систему оподаткування,В» здійснювати сплату податків і зборів до державного та місцевих бюджетів. Відповідно до пп. 3.1.1 п.3.1 ст.2 Закону України №2181 податкове зобов'язання, узгоджене та не сплачене боржником у встановлені законом терміни вважаються податковим боргом.
Представник позивача підтримав позовні вимоги і просив задовольнити в повному обсязі, вказавши, що відповідач повної та своєчасної сплати податків і зборів до державного та місцевого бюджету не проводив. Вказане податкове зобов'язання узгоджене, що підтверджується податковою декларацією, податковими повідомленнями-рішеннями, розрахунком заборгованості та карткою особових рахунків.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце був завчасно повідомлений.
Від представника позивача поступила заява з клопотанням справу розглянути у відсутності представника відповідача на підставі зібраних доказів.
Суд вважає можливим справу по суті розглянути на підставі зібраних доказів, оскільки явка відповідача в судове засідання судом не визналась обов'язковою. Тому суд прийшов до висновку справу розглянути у відсутності відповідача.
Суд заслухавши пояснення представника позивача, думку прокурора, дослідивши зібрані докази вважає, що заявлений позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Встановлено, що відповідач, являючись суб'єктом підприємницької діяльності, станом на 14.06. 2010 року має податкову заборгованість по орендній платі з юридичних осіб . Дана заборгованість до бюджету складає 44534,3 грн.( в тому числі штрафні санкції - 2137,06грн.) Всі суми зобов'язань є узгодженими.
У відповідності до п.п.6.2.1. п.6.2. ст..6 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондамиВ» , 07.04.2010 року податковим органом боржнику направлено першу податкову вимогу за №1/36 ., а другу податкову вимогу за № 2/48 від 07.05. 2010 року . Вказані вимоги відповідачем не оскаржувались.
Податковим органом у відповідності до Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 року 07.06.2010 р. винесено рішення №6 „Про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.В» Враховуючи те, що державною податковою інспекцією були використані заходи по отриманню податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку відповідно до ст.3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондамиВ» , суд вважає необхідним звернути стягнення на активи відповідача в рахунок погашення податкового боргу.
У відповідності зі ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення на активи відповідного платника податків.
У п.1.7.ст.1 вказаного Закону активами платників податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній чи фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Статтею цього ж Закону визначено, що активи платників податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Пунктом 1.2 ст.1 вказаного Закону України передбачено, що податкове зобов'язання -зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України, а відповідно до п.1.3.ст 1 цього ж Закону податковий борг - податкове зобов'язання ( з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону УкраїниВ» Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондамиВ» , податкове узгодження податкового зобов'язання здійснюється платником податків самостійно (податковій декларації) або шляхом апеляційного чи судового оскарження.
Приймаючи до уваги, що податкові декларації складені самим відповідачем, а перша та друга вимоги не оскаржувались і сума підтверджується письмовими доказами: картками особових рахунків, податковими деклараціями, звітами й розрахунками, а тому вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись, ст. ст. 4,9 Закону України « Про систему оподаткування», п.3.1.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.ст.158-163, 186, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Звернути стягнення заборгованості шляхом звернення на активи платника податків сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „ДовіраВ» (розташованого за адресою: 31000, Хмельницька область, Красилівський район, смт. Антоніни, площа Леніна,54, код ЄДРПОУ 03785958) на користь Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції( розташованої за адресою: 31000, Хмельницька область, м. Красилів, вул. Центральна, 38, код 34971935) на суму податкового боргу 44534,3 грн.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 22 липня 2010 року
Постанова не набрала законної сили < Дата набрання законної сили >
Суддя /підпис/ОСОБА_1 "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2010 |
Оприлюднено | 28.09.2015 |
Номер документу | 50907267 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Лабань Г.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні