Рішення
від 16.09.2015 по справі 910/19818/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/19818/15 16.09.15 р.

За позовом Дочірнього підприємства "Єврософтпром"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Системи інформаційної безпеки"

про стягнення 202 746,65 грн.

Суддя Зеленіна Н.І.

При секретарі судового засідання Пархоменко Ю.Л.,

за участю представників сторін:

від позивача: Ганношин О.А. за довіреністю № б/н від 14.05.2015 р.;

від відповідача: не з'явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Дочірнє підприємство "Єврософтпром" звернулось до господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Системи інформаційної безпеки" про стягнення 202 746,65 грн.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 04.08.2015 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 03.09.2015 р.

У судовому засіданні 03.09.2015 р. представник позивача подав клопотання про продовження строку вирішення спору у справі на 15 днів.

Ухвалою від 03.09.2015 р. продовжено строк вирішення спору у справі на 15 днів, розгляд справи відкладено на 16.09.2015 р.

Представник відповідача у судове засідання 16.09.2015 р. повторно не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, вимог попередніх ухвал суду не виконав; про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Жодних заяв, клопотань від відповідача через відділ діловодства суду не надходило.

До повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи. Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві. Примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками «адресат вибув», «адресат відсутній» і т. п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій (п. 4 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 02.06.2006 № 01-8/1228 «Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році», п. 11 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2007 № 01-8/123 «Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році», п. 3.6. роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 18.09.1997 № 02-5/289 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України»).

За таких обставин, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи за наявними у ній матеріалами у відповідності до приписів ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

Представник позивача у судовому засіданні 16.09.2015 р. позовні вимоги підтримав у повному обсязі та подав клопотання про долучення документів до матеріалів справи.

У судовому засіданні 16.09.2015 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши наявні в справі матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

02.01.2013 р. між Дочірнім підприємством "Єврософтпром" (надалі - позивач, Постачальник) та Товариства з обмеженою відповідальністю "Системи інформаційної безпеки" (надалі - відповідач, Дилер) укладено дилерський договір поставки програмної продукції № Д00290 (надалі - Договір).

У пунктах 1.1. - 1.6. Договору визначено, що "Програмне забезпечення", або "ПЗ" - це комп'ютерні програми для ЕОМ, які є об'єктом авторського права і охороняються законом. "Копія ПЗ" - це ПЗ, передане по електронних каналах зв'язку за допомогою завантаження з Інтернету або записане на електронних носіях, в комплекті з супровідною документацією і Ліцензійним Договором. Супровідна документація є частиною ПЗ. При придбанні однієї копії ПЗ, кінцевий користувач придбає також одну Ліцензію на ПЗ. "Програмна продукція" або "ПП" - це копії ПЗ, що можуть поставлятися Постачальником, перелік яких вказаний в Додатку № 1 до цього Договору. "Кінцевий користувач" - це юридична або фізична особа, яка придбала ПП у Дилера для використання у власних потребах, а не для розповсюдження (продажу, надання у користування за договором оренди чи будь-яким Іншим чином) третім особам. "Дилер" - це юридична особа» або фізична особа-суб'єкт підприємницької діяльності, що придбає ПП у Постачальника з метою продажу Кінцевим користувачам або іншим дилерам. "Територія комерційної діяльності" або "ТКД" визначає територію, на якій Дилер отримує право розповсюдження ПП.

Пунктами 2.1., 2.2., 2.3. Договору сторони погодили, що Постачальник в строк та на умовах, встановлених цим Договором, поставляє Дилерові ПП, а Дилер приймає ПП та оплачує їх відповідно до умов, вказаних в цьому Договорі, з метою продажу Кінцевим користувачам або іншим дилерам. ТКД для Дилера: Україна. Кількість ПП, а також їх перелік, що будуть поставлені Постачальником Дилеру відповідно до цього Договору, визначається згідно з письмовими заявками Дилера, наданими Постачальнику, накладними та/або актами приймання-передачі або Іншими документами, в т.ч. додатками до цього Договору.

За умовами п. п. 5.1. - 5.3. Договору, Ціни на ПП, що постачаються Постачальником за даним Договором, є вільними і вказуються у прайс-листах, видатково-прибуткових накладних та\а6о актах приймання-передачі, які с невід'ємною частиною даного Договору. Сторони визнають, що ціни на ПП вказані у прайс-листі, який є дійсним на дату укладання цього Договору, є попередніми та можуть змінюватися Постачальником в залежності від показників, які обумовлюють ціну ПП. Перегляд цін на ПП, яка пропонуються Постачальником для поставки, надання за цим Договором, здійснюється Постачальником шляхом видання нового прайс-листа зі зміненими цінами які діятимуть протягом зазначеного у прайс-листі часу, і який доводиться до Дилера на його вимогу засобами електронного зв'язку на електронна адресу, вказану Дилером у реквізитах цього Договору, або шляхом факсимільного зв'язку за номером факсу, вказаним у реквізитах Дилера в цьому Договорі, або шляхом зазначення нових, цін в піди враженій заявці, у видатково-прибуткових накладних або актах приймання-передачі, рахунках, тощо. Кінцева ціна щодо ПП за відповідною заявкою визначається Постачальником у підтвердженні заявки. Якщо така кінцева ціна буде не прийнятною для Дилера, Дилер має право скасувати відповідну заявку, шляхом направлення Постачальнику відповідного повідомлення протягом 2 (двох) робочих днів з дня отримання підтвердження заявки з новими цінами. Сума (ціна) цього Договору складається з суми вартості, партій ПП, поставлених Постачальником протягом строку дії цього Договору та визначених у видатково-прибуткових накладних або актах приймання-передачі ПП. Ціни на ПП встановлюються у національній валюті України.

Згідно з п. п. 6.1. - 6.3. Договору, оплата здійснюється на підставі рахунків-фактур, видаткових накладних або актів надання послуг, в яких фіксуєтеся перетік кількість, ціна та загальна вартість ПП. Дилер здійснює 100% оплату сум, згідно виставлених рахунків-фактур, видаткових накладних чи актів надання послуг. Оплата вартості кожної поставки ПП здійснюється на умовах, попередньої оплати або відстрочення платежу, якщо Сторонами не буде досягнуто згоди про інше. Остаточні умови оплати зазначаються в підтвердженні заявки Дилера. При здійсненні оплати поставки ПП на умовах попередньої оплати, Дилер зобов'язаний оплатити ПП потягом 3 (трьох) календарних днів з дати отримання рахунку-фактури від Постачальника. У випадку не оплати Дилером ПП у встановлений строк, відповідна заявка Дилера про поставку ПП та відповідне підтвердження Постачальника про поставку ПП вважаються скасованими. При здійсненні оплати поставки ПП на умовах відстрочення платежу, у Дилера виникає обов'язок оплатити вартість отриманої партії ПП протягом 14 календарних днів з дати прийняття Дилером такої партії ПП. Усі розрахунки, які передбачені даним Договором, здійснюються у національній валюті України в безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Постачальника. Сторони домовились, що моментом виконання грошового зобов'язання Дилера перед Постачальником є день зарахування грошових коштів на поточний рахунок Постачальника.

Зобов'язанням, згідно ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Статтею 712 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Відповідно до ст. 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно зі ст. 692 Цивільного кодексу України, покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов'язковість договору для виконання сторонами.

В силу положень ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Виконуючи умови Договору, позивач поставив відповідачу товар на загальну суму 111 203,56 грн., що підтверджується наявними у матеріалах справи доказами, проте відповідач свої зобов'язання по договору щодо оплати поставленого товару у встановлений строк не виконав.

Статтею 611 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Відповідно до п. 8.2. Договору, в разі порушення строків оплати поставки ПП Дилер виплачує Постачальникові пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період прострочення, від суми заборгованості за кожен день прострочення платежу. Нарахування пені здійснюється за весь час (період) прострочення до моменту (дати) погашення заборгованості.

За приписами ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

У відповідності до ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України, штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

Статтею 1 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань» передбачено, що платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочу платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.

Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня (ст. 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань»).

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

За розрахунком позивача, перевіреним судом та не спростованим у встановленому законом порядку відповідачем, останній за порушення зобов'язань за Договором має сплатити 9 631,50 грн. пені, 77 190,62 грн. інфляційних втрат та 4 720,97 грн. 3% річних.

Згідно зі ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідач на неодноразові виклики суду у засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву чи будь-яких заперечень по суті спору не надав, доводи позивача у встановленому законом порядку не спростував.

В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими у встановленому законом порядку відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню.

За правилами ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 4 3 , 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Системи інформаційної безпеки" (01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, буд. 14-В; код ЄДРПОУ 37144773) на користь Дочірнього підприємства "Єврософтпром" (03115, м. Київ, вул. Депутатська, буд. 16/8; код ЄДРПОУ 31813873) 111 203 (сто одинадцять тисяч двісті три) грн. 56 коп. заборгованості, 77 190 (сімдесят сім тисяч сто дев'яносто) грн. 62 коп. інфляційних втрат, 9 631 (дев'ять тисяч шістсот тридцять одну) грн. 50 коп. інфляційних втрат, 4 720 (чотири тисячі сімсот двадцять) грн. 97 коп. 3 % річних та 4 263 (чотири тисячі двісті шістдесят три) грн. 51 коп. судового збору.

3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення складено 21.09.2015 р.

Суддя Н.І. Зеленіна

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.09.2015
Оприлюднено25.09.2015
Номер документу50910518
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/19818/15

Рішення від 16.09.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

Ухвала від 03.09.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні