Рішення
від 16.09.2015 по справі 910/19786/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/19786/15 16.09.15 р.

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Діон"

до Приватного підприємства "Нові рішення"

про стягнення 69 827,09 грн.

Суддя Зеленіна Н.І.

При секретарі судового засідання Пархоменко Ю.Л.,

за участю представників сторін:

від позивача: Грабчак В.М. за довіреністю № б/н від 24.12.2014 р.;

від відповідача: не з'явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Діон" звернулось до господарського суду міста Києва з позовною заявою до Приватного підприємства "Нові рішення" про стягнення 69 827,09 грн.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 04.08.2015 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 03.09.2015 р.

28.08.2015 р. від позивача через відділ діловодства суду надійшли додаткові документи по справі.

У судовому засіданні 03.09.2015 р. представник позивача подав клопотання про продовження строку вирішення спору у справі на 15 днів.

Ухвалою від 03.09.2015 р. продовжено строк вирішення спору у справі на 15 днів, розгляд справи відкладено на 16.09.2015 р.

У судовому засіданні 16.09.2015 р. представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позовну заяву та витребуваних судом матеріалів не надав; про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується наявними у матеріалах справи повідомленнями про вручення поштової кореспонденції. Жодних заяв, клопотань через відділ діловодства суду від відповідача не надходило.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній матеріалами у відповідності до вимог ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

У судовому засіданні 16.09.2015 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши наявні в справі матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

24.02.2012 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Діон" (надалі - позивач, Орендодавець) та Приватним підприємством "Нові рішення" (надалі - відповідач, Орендар) укладено Договір оренди нежилих приміщень № 2-03 (надалі - Договір).

Відповідно до п. п. 2.1., 2.2. Договору Орендодавець передає, а Орендар приймає в тимчасове платне користування (надалі Оренда) без права викупу для здійснення господарської діяльності нежиле приміщення в будівлі, що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 33 В, загальною площею 295,6 квадратних метрів, а також відповідні перегородки, зовнішні стіни (далі - "Об'єкт оренди". "Об'єкт"/" Приміщення, що передаються в оренду"). Об'єкт оренди є частиною належних Орендодавцю приміщень у будівлі торговельно-побутового комплексу за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 33 В, /далі за текстом - Приміщення/. Приміщення площею 295,6 квадратних метрів, належить Орендодавцю на підставі права власності.

За умовами п. 3.1. Договору, строк оренди становить строк оренди складає 365 днів з дати фактичної передачі об'єкту оренди Орендарю.

Пунктами 5.1. - 5.3. Договору встановлено, що протягом Строку оренди Орендар зобов'язується щомісячно сплачувати Орендодавцеві орендну плату за користування Приміщенням у розмірі та у порядку, визначених Договором. Сторони погодились, що щомісячна Орендна плата за користування Об'єктом оренди сплачується Орендарем в гривнях, але її розмір визначається Орендарем в Євро, виходячи з еквіваленту суми орендної плати за користування Приміщеннями, відповідно до Офіційного обмінного курсу НБУ, встановленого на дату здійснення платежів. Загальна сума орендної плати за користування всіх Приміщень на місяць, що підлягає сплаті за цим Договором, становить 1467 Євро за Офіційним обмінним курсом НБУ на дату виставлення рахунку (з врахуванням ПДВ 20 %).

Відповідно до п. 6.1. Договору сторони погоджуються, що постачання електроенергії, води має здійснюватися відповідними міськими постачальниками комунальних послуг - АЕК «Київенерго» та ВАТ «Київводоканал» відповідно. Додатково до плати за оренду, Орендар щомісяця сплачує Орендодавцеві, на підставі виставлених Орендодавцем рахунків, плату за спожиті Орендарем електроенергію, воду та тепло, згідно з показниками лічильників на підставі чинних тарифів, послуги зв'язку.

Згідно з п. п. 7.1. - 7.5. Договору, оплата передбачених цим Договором платежів здійснюється Орендарем шляхом перерахування відповідних коштів на поточний рахунок Орендодавця - № 26008101052203. МФО 322904, код ЄДРІІОУ 20060613. Сторони несуть відповідальність за оплату власних банківських послугу зв'язку зі сплатою таких сум. Всі платежі здійснюються у гривнях. Сплата Орендної плати за користування Об'єктом оренди здійснюються Орендарем щомісячно авансом (наперед) до 10 (десятого) числа поточного місяця, за який здійснюється платіж. Орендар сплачує щомісячно авансом (наперед) до 10 (десятого) числа поточною розрахункового місяця платежі за договірний обсяг активної електроенергії, холодну воду та послуги зв'язку на наступний розрахунковий період. Орендар здійснює остаточний розрахунок за спожиту активну електроенергію, перетікання реактивної електроенергії, холодну воду та послуги зв'язку до 10 (десятого) числа поточного місяця, шляхом оплати різниці між вартістю обсягу фактично спожитої протягом розрахункового періоду та сумою коштів сплачених відповідно до п. 7.3. після підписання Акту приймання-передачі товарної продукції. Суми Орендної плати за користування Об'єктом оренди, що підлягають сплаті Орендарем Орендодавцю за цим Договором, можуть бути переглянуті Сторонами у зв'язку із зміною розміру податків та/або зборів, якщо такі податки та/або збори будуть застосовуватися у майбутньому до платежів, передбачених цим Договором, або до Об'єкту оренди.

24.02.2012 р. сторонами підписано Акт прийому-передачі майна в оренду.

23.02.2013 р. сторони підписали Додаток № 1 до Договору, яким продовжили термін дії Договору на 12 місяців (до 24.02.2014 р.) з правом подальшої пролонгації.

15.04.2015 р. сторони уклали Додаткову угоду до Договору, відповідно до п. п. 1. - 3. якої сторони погодили збільшити на 44,9 квадратних метри площу Об'єкту оренди за Договором оренди нежилих приміщень № 2-03 від 24 лютого 2012 року. Сторони погоджують, що Орендодавець зобов'язується передати, а Орендар зобов'язується прийняти за актом прийму-передачі нежиле приміщення загальною площею 44,9 (сорок чотири цілих дев'ять десятих) квадратних метри, за адресою м. Київ вул. Дегтярівська 33-В. Сторони погоджують, що загальна сума орендної плати за користуванням нежилим приміщенням визначеним в пункті 1, 2 цієї Угоди, становить 180 (сто вісімдесят) Євро 00 євроцентів (з ПДВ) за місяць оренди, і щомісячно підлягає перерахунку і визначається пропорційно зміні української Гривні до Євро та сплачується в національній валюті за офіційним обмінним курсом НБУ на дату виставлення рахунку.

15.04.2015 р. сторони підписали Акт приймання-передачі приміщення площею 44,9 квадратних метри.

Зобов'язанням, згідно зі ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ст. ст. 11, 629 Цивільного кодексу України договір є однією із підстав виникнення зобов'язань та обов'язковим для виконання сторонами.

В силу ст. 526 Цивільного кодексу України та ст. 193 Господарського кодексу України, зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно із ч. 1 ст. 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями і громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.

Згідно до ст. 759 Цивільного кодексу України, за договором найму наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Відповідно до ч. 1 ст. 763 Цивільного кодексу України, договір найму укладається на строк, встановлений договором.

Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов'язковість договору для виконання сторонами.

В силу положень ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Згідно з ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач свої зобов'язання за Договором щодо сплати орендних платежів та відшкодування послуг на утримання приміщення належним чином та у встановлені строки не виконував, у зв'язку з чим допустив заборгованість перед позивачем, загальний розмір якої станом на час розгляду справи становить 68 935,66 грн.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

За розрахунком позивача, перевіреним судом та не спростованим у встановленому законом порядку відповідачем, останній за порушення зобов'язань за Договором має сплатити 551,48 грн. інфляційних втрат та 339,95 грн. 3 % річних.

Відповідно до ст. ст. 33, 34 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Обов'язок доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб'єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з'ясувати обставини, які мають значення для справи.

Відповідач на неодноразові виклики суду в судові засідання не з'являвся, відзиву на позовну заяву та будь-яких заперечень по суті спору не надав, доводи позивача у встановленому законом порядку не спростував.

В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими належним чином та у встановленому законом порядку відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 4 3 , 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного підприємства "Нові рішення" (03057, м. Київ, вул. Дегтярівська, 33-В; код ЄДРПОУ 36351830) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Діон" (03057, м. Київ, вул. Дегтярівська, 33-В; код ЄДРПОУ 20060613) 68 935 (шістдесят вісім тисяч дев'ятсот тридцять п'ять) грн. 66 коп. заборгованості, 551 (п'ятсот п'ятдесят одну) грн. 48 коп. інфляційних втрат, 339 (триста тридцять дев'ять) грн. 95 коп. 3 % річних та 1 827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп. судового збору.

3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення складено 21.09.2015 р.

Суддя Н.І. Зеленіна

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.09.2015
Оприлюднено25.09.2015
Номер документу50910573
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/19786/15

Рішення від 16.09.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

Ухвала від 03.09.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні