Ухвала
від 10.05.2011 по справі 4/32(02-2а)/2011/5003
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua


У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

10 травня 2011 р. № 4/32(02-2а)/2011/5003

Суддя господарського суду Білоус В.В. , розглянувши матеріали

за позовом :Прокурора Крижопільського району в інтересах держави: Публічне акціонерне товариство "Вінницяобленерго" в інтересах особи: СО "Крижопільські електричні мережі" (вул. Піонерська, 81, смт. Крижопіль, Вінницька область, 24600)

до :Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (вул. Курки, 11, смт. Чечельник, Вінницька область, 24800)

про стягнення 1799,92 грн.

ВСТАНОВИВ :

Як вбачається із позовної заяви Прокурор Крижопільського району в інтересах держави: Публічне акціонерне товариство "Вінницяобленерго" в інтересах особи: СО "Крижопільські електричні мережі" звернувся в господарський суд Вінницької області із позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення 1799,92 грн.

Відповідно до п.2 ст.121 Конституції України на прокуратуру України покладаеться представництво інтересів громадянина, або держави в суді у випадках визначених законом.

Згідно ст. 2, 29 ГПК України господарський суд порушує справи за позовними заявами прокурорів та їх заступників, які звертаються до господарського суду в інтересах держави.

Прокурор , який звертається до господарського суду в інтересах держави , в позовній заяві самостійно визначає , в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі прийняття господарським судом позовної заяви, поданої в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах , зазначений орган набуває статусу позивача.

Згідно рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Вищого арбітражного суду України та Генеральної прокуратури України щодо офіційного тлумачення положень ст..2 Арбітражного процесуального кодексу України (справа про представництво прокуратурою України інтересів держави в арбітражному суді) від 08.04.1999р. справа №1-1/99 (№3-рп/99) поняття орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах означає орган , на який державою покладено обов`язок щодо здійснення конкретної діяльності у відповідних відносинах , спрямованої на захист інтересів держави. Таким органом , відповідно до ст.6 , 7 , 13 і 143 Конституції України, може виступати орган місцевої влади чи орган місцевого самоврядування , якому законом надано повноваження органу виконавчої влади. Орган уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, фактично є позивачем у справах , порушених за позовною заявою прокурора , і на підставі ч.1 ст.21 ГПК України є стороною в господарському процесі. Цей орган вчиняє процесуальні дії (відповідні функції) згідно зі статтею 22 ГПК України. Згідно названого рішення Конституційного Суду України і норм законодавства на яке є посилання в ньому, прокурор , подаючи позов до господарського суду в інтересах держави має зазначати в позовній заяві орган , уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, яким має бути орган державної влади чи орган місцевого самоврядування якому законом надано повноваження органу виконавчої влади, на який державою покладено обов"язок щодо здійснення конкретної діяльності у відповідних, спірних відносинах.

В зв`язку з цим , господарський суд повинен оцінювати правильність визначення прокурором органу , на який державою покладено обов`язок щодо здійснення конкретних функцій у правовідносинах , пов`язаних із захистом інтересів держави.

У випадках неправильного визначення прокурором (його заступником) позивача , тобто органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах , господарський суд має на підставі п.1 ст.63 ГПК України повернути таку позовну заяву і додані до неї документи без розгляду. Саме таку позицію висловив Вищий господарський суд України в роз`ясненнях від 22.05.2002р. №04-5/570.

Прокурором в позовній заяві не вказано органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

Згідно п.2-1 ст.54 ГПК України позовна заява повинна містити документи, що підтверджують за громадянином статус суб"єкта підприємницької діяльності. Всупереч цих вимог позовна заява до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 не містить документів що підтверджують за ним статус суб"єкта підприємницької діяльності.

Згідно п. 2, 5 ч.2 ст.54 ГПК України позовна заява повинна містити місцезнаходження сторін, виклад обставин, на яких грунтуються позовні вимоги, зазначення доказів, що підтверджують позов, обгрунтований розрахунок пред"явлених до стягнення сум. Обгрунтованим є такий розрахунок який містить математичні дії, додавання, віднімання, множення (кількості спожитого газу на тариф, за місяць, додавання місячних обсягів вартості і визначення обсягу і вартості за період, додавання місячних сум оплат (заліків) і визначення загальної суми оплати за поставлений природний газ в періоді, віднімання від загальної суми поставленого газу в періоді, за який заявляється позов, загальні суми оплати (заліків, іншого).

Всупереч вказаним вимогам в позовній заяві не вказано на яку суму поставлено відповідачеві електроенергії, не вказано доказів, які б стверджували дату, суму, призначення отриманої оплати . Також прокурором не вказано поштової адреси прокурора Крижопільського району, ПАТ "Вінницяобленерго".

З огляду на вказане позовна заява із доданими до неї документами на підставі п.1, 2, 3 ст.63 ГПК України підлягає поверненню буз розгляду.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись ст. 2, 22, 28, 29, 54, п. 1, 2, 3 ст. 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ :

1. Позовну заяву №67/831/вих-11 від 07.04.11 на 2 аркушах разом з матеріалами на 33 аркушах повернути прокурору.

2. Копії ухвали надіслати прокурору, позивачеві, відповідачеві рекомендованим листом або вручити їх повноважним представникам під розписку.

Суддя Білоус В.В.

віддрук. прим.:

1 - до справи;

2 - позивачу (вул. Піонерська, 81, смт. Крижопіль, Вінницька область, 24600)

3 - відповідачу (вул. Курки, 11, смт. Чечельник, Вінницька область, 24800)

4- прокурору

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення10.05.2011
Оприлюднено28.09.2015
Номер документу50930460
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —4/32(02-2а)/2011/5003

Ухвала від 10.05.2011

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Білоус В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні