УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
УХВАЛА
Від "13" грудня 2010 р. Справа № 2/1165
Суддя Господарського суду Житомирської області Тимошенко О.М. розглянув заяву ТОВ "ПБО "Житомиргазбуд" про скасування заходів забезпечення позову по справі
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Проектно-будівельна організація "Житомиргазбуд" (м.Житомир)
До Товариства з обмеженою відповідальністю "Літос" (с.Шадура Володарсько-Волинського району)
про стягнення 483 469,65 грн.,
за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Літос"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Проектно-будівельна організація "Житомиргазбуд"
про стягнення 216 245,56 грн
Товариство з обмеженою відповідальністю "Проектно-будівельна організація "Житомиргазбуд" звернулось до суду з позов про стягнення на його користь з Товариства з обмеженою відповідальністю "Літос" 483469,65грн. боргу за передані товарно-матеріальні цінності.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Літос" звернулось до суду із зустрічною позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Проектно-будівельна організація "Житомиргазбуд" про стягнення 216 245,56 грн.
З метою забезпечення зустрічного позову господарський суд ухвалою від 29.05.07 наклав арешт в межах суми 216245,56 грн. на грошові кошти та майно Товариства з обмеженою відповідальністю "Проектно-будівельна організація "Житомиргазбуд" .
Рішенням господарського суду Житомирської області від 17.03.2010р. первісний позов задоволено частково , а в задоволенні зустрічного позову відмовлено. При цьому судом не було вирішено питання щодо скасування забезпечення позову.
Постановою Житомирського апеляційного господарського суду від 28.09.2010р. рішення господарського суду Житомирської області від 17.03.2010р. змінено, первісний позов задоволено частково на суму 175836,45грн. , зустрічний позов також задоволено частково вирішено стягнути з ТОВ "ПБО Житомиргазбуд" 40888,68грн. боргу, 1376,62грн. судових витрат.
14.10.10 на виконання рішення господарського суду Житомирської області від 17.03.2010р. та постанови Житомирського апеляційного суду від 28.09.2010р. господарським судом Житомирської області видано накази.
16.11.2010р. від ТОВ "ПБО Житомиргазбуд" на адресу суду надійшла заява про скасування заходів забезпечення позову вжиті ухвалою суду від 29.05.07 шляхом зняття арешту з майна товариства.
24.11.2010р. Вищий господарський суд України залишив без змін постанову Житомирського апеляційного господарського суду від 28 вересня 2010 року.
За нормами ст.68 ГПК України, питання про скасування забезпечення позову вирішується господарським судом, що розглядає справу, із зазначенням про це в рішенні чи ухвалі.
Супровідним листом №26/9806 від 10.04.08 Корольовський відділ Державної виконавчої служби Житомирського міського управління юстиції повернув до суду ухвалу суду від 29.05.07 та надіслав постанову про закінчення виконавчого провадження від 07.04.08 з виконання ухвали суду від 29.05.07 , у зв'язку з її виконанням, а саме виконавчою службою накладено арешт в межах суми 215245,56 грн. на грошові кошти та майно Товариства з обмеженою відповідальністю "Проектно-будівельна організація "Житомиргазбуд" (а.с.104-106 том 7).
Судом встановлено, що при вирішенні справи №2/1165 судами різних інстанцій не були скасовані заходи забезпечення позову вжиті ухвалою суду від 29.05.07.
Вирішуючи питання про скасування забезпечення позову, суд виходить з того, що заходи забезпечення спрямовані на реальне виконання рішення суду щодо відновлення порушених прав стягувача.
З цього приводу у п. 10 роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 23.08.94 р. N 02-5/611 "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову" зазначається таке: враховуючи те, що забезпечення позову застосовується як гарантія задоволення законних вимог позивача, господарський суд не повинен скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба у забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились певні обставини, що спричинили застосування заходів забезпечення позову.
Згідно постанови Житомирського апеляційного господарського суду від 28.09.10 ТОВ"ПБО "Житомиргазбуд" повинно сплатити на користь ТОВ"Літос" 40888,68грн. боргу та 1376,62грн. судових витрат, всього - 42265,30 грн.
ТОВ "ПБО "Житомиргазбуд" доказів виконання рішення суду апеляційної інстанції не надаkj. Не наведено також підстав за яких потреба у забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились певні обставини, що спричинили застосування заходів забезпечення позову.
За таких обставин, заява ТОВ "ПБО "Житомиргазбуд" від 16.11.10 про скасування заходів забезпечення позову вжиті ухвалою суду від 29.05.07 не підлягає задоволенню.
Разом з тим, з огляду на те, що ухвалою від 29.05.07 суд наклав арешт на грошові кошти та майно Товариства з обмеженою відповідальністю "Проектно-будівельна організація "Житомиргазбуд" в межах суми 216245,56 грн., а за постановою Житомирського апеляційного господарського суду від 28.09.10 борг товариства становить 42265,30грн., суд вважає за необхідне змінити вжиті ухвалою суду від 29.05.07 заходи забезпечення позову наклавши арешт на грошові кошти та майно Товариства з обмеженою відповідальністю "Проектно-будівельна організація "Житомиргазбуд" в межах суми 42265,30грн.
Керуючись ст.ст. 68,86 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1.Відмовити в задоволенні заяви ТОВ "Проектно-будівельна організація "Житомиргазбуд" від 16 листопада 2010 року про скасування заходів забезпечення позову, які вжиті ухвалою суду від 29.05.07.
2. Змінити вжиті ухвалою суду від 29.05.07 заходи забезпечення зустрічного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Літос" (Житомирська обл., Володарсько-Волинський район, с.Шадура, код 19360238) та накласти арешт в межах суми 42265,30 грн. на грошові кошти та майно Товариства з обмеженою відповідальністю "Проектно-будівельна організація "Житомиргазбуд" (м.Житомир, вул.Селецька, 33, код 04852674)
Виконання ухвали в частині забезпечення позову покласти на орган державної виконавчої служби по місцю знаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "Проектно-будівельна організація "Житомиргазбуд".
Суддя Тимошенко О. М.
Друк. : ОСОБА_1
Віддрукувати:
1 - в справу
2 - 3- сторонам
4- Корольовський відділ ДВС Житомирського МУЮ (рек. з повідом.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2010 |
Оприлюднено | 28.09.2015 |
Номер документу | 50930901 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Тимошенко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні