УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "23" квітня 2013 р. Справа № 906/495/13
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Тимошенко О.М.
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1 (довіреність №74 від 06.01.12.)
ОСОБА_2 (довіреність №74 від 06.01.12.)
від відповідача: не з'явився
розглянув у судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (с.Зубівщина, Коростенський район, Житомирська область)
до Приватного підприємства "ВАЛком-інвест" (м.Коростень)
про стягнення 15062,13 грн.
Позивачем пред'явлено позов про стягнення на його користь з відповідача 15062,13грн. боргу за поставлений товар.
Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав викладених у позовній заяві.
Відповідач свого представника в судове засідання не направив, надіслав телеграму в якій просить відкласти розгляд справи, у зв'язку з неможливістю направити свого представника для участі в судовому засіданні.
За нормами ст.28 ГПК України, крім керівника підприємства, представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства.
Суд відхиляє клопотання відповідача, вважає, що відповідач не добросовісно користується своїми правами наданими йому ст.22 ГПК України, оскільки не направив свого представника для участі в судовому засіданні та не виконав вимог ухвал суду від 05.04.13, причини неможливості направлення представника та виконання вимог суду не повідомив.
Таким чином, відповідач не скористався своїм правом наданим йому ст.22 ГПК України, бути присутнім у судовому засіданні та надати свої заперечення по суті позову.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами, відповідно до ст.75 ГПК України.
Заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
На підставі усної домовленості, Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (позивач) передала Приватному підприємству "ВАЛком-інвест" (відповідач) продукцію на суму 22062,13грн., що підтверджується видатковою накладною №3-001482 від 23.02.12 та довіреністю на отримання товару №39 від 23.02.12 (а.с.7,8).
За нормами статті 205 ЦК України, правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом.Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.
Відповідач розрахувався за отриману продукцію частково, що підтверджується банківськими виписками від 11.07.12 та від 17.08.12 (а.с.9,10), внаслідок чого станом на день звернення позивача з позовом до суду та на час розгляду справи у суді перед позивачем існує заборгованість в сумі 15062,13грн. (22062,13-7000,00).
Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ст. 509 ЦК України).
Відповідно до ст.692 ЦК України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Відповідно до ст.530 ЦК України, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
06.03.13 позивач направив відповідачу претензію, в якій просив сплатити суму боргу, яку відповідач залишив без відповіді та задоволення (а.с.11-14).
Відповідно до ст.525,526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином , відповідно до умов договору та вимог цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Це положення кореспондується зі ст.193 ГК України, згідно якої об'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до вимог ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідач позов щодо підстав та предмету не оспорив, доказів сплати боргу не надав, у судове засідання не з'явився.
Враховуючи викладене, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги в сумі 15062,13 грн. обгрунтовані, заявлені у відповідності до вимог чинного законодавства, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню.
Витрати , пов'язані з оплатою судового збору покладаються на відповідача, оскільки він спонукав позивача звернутись з позовом до суду.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Приватного підприємства "ВАЛком-інвест" (11504,м.Коростень, вул.Пацаєва, 3; код 36245411) на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (11535,с.Зубівщина, Коростенський район, Житомирська область, вул.Стремигородська,27; ідент. номер НОМЕР_1) - 15062,13грн. боргу, 1720,50грн. судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Тимошенко О. М.
Віддрукувати:
1- в справу
2-відповідачу (рек. з повідом.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2013 |
Оприлюднено | 28.09.2015 |
Номер документу | 50931156 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Тимошенко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні