ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"22" вересня 2015 р.Справа № 922/5174/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Денисюк Т.С.
(без участі представників сторін)
розглянувши клопотання Публічного акціонерного товариства "Європейський газовий банк" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції (вх.№37659 від 21.09.2015 року)
по справі
за позовом Публічного акціонерного товариства "Європейський газовий банк", м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "Індартріал Девелопмент", м. Харків про стягнення коштів в розмірі 186,11 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Публічне акціонерне товариство "Європейський газовий банк" звернувся до Господарського суду Харківської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Індартріал Девелопмент" про стягнення заборгованості за Договором банківського рахунку №1474 від 25.05.2010 року за наступними змінами та доповненнями до нього, внесеними додатковою угодою №1 від 25.05.2010 року, в розмірі 186,11 грн., з яких: 150,00 грн. - заборгованість за комісійною винагородою та за послуги з розрахунково - касового обслуговування; 36,11 грн. - заборгованість по пені.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 04.09.2015 року за позовною заявою було порушено провадження по справі № 922/5174/15 та призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 29 вересня 2015 року.
Через канцелярію суду 21 вересня 2015 року від Публічного акціонерного товариства "Європейський газовий банк" надійшло клопотання (вх.№37659) в якому заявник просить суд забезпечити проведення призначеного на 29.09.2015 року судового засідання в режимі відеоконференції в Господарському суді міста Києва. В обгрунтування вказаного клопотання позивач вказує на відсутність фінансової можливості направлення представника для участі в судовому засіданні.
Дослідивши надане позивачем клопотання та матеріали справи, суд дійшов висновку про відмову в його задоволенні, виходячи з наступного.
Згідно статті 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до статті 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Згідно зі ст. 74-1 ГПК України, господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Зі змісту наведеної норми права слідує, що необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу, що є його правом, а не обов'язком.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров'я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою.
Судом встановлено, що надане позивачем клопотання не містить вмотивованих та обґрунтованих доказів на підтвердження того, з яких саме підстав представник позивача не може з'явитися до господарського суду Харківської області для особистої участі у судовому засіданні, або скористатись іншими правами, передбаченими статтею 22 Господарського процесуального кодексу України, зокрема подавати докази, давати письмові пояснення господарському суду.
Також, господарський суд виходить з того, що у разі неможливості прийняти особистої участі у судовому засіданні конкретного представника, учасник судового процесу не позбавлений права поштовим зв'язком надати відповідні докази, а також можливості забезпечити, за необхідності, участь у судовому засіданні іншого представника, згідно з частинами першою - п'ятою статті 28 ГПК України, з числа як своїх працівників, так і осіб, не пов'язаних з ним трудовими відносинами.
Враховуючи те, що клопотання Публічного акціонерного товариства "Європейський газовий банк" не містить вмотивованих та обґрунтованих доказів на підтвердження неможливості особистої участі представника заявника в судовому засіданні 29.09.2015 року, суд не вбачає необхідності проведення судового засідання по справі №922/5174/15 в режимі відеоконференції, у зв'язку з чим дійшов висновку про відмову в задоволенні вказаного клопотання.
Керуючись статтями 74-1, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання Публічного акціонерного товариства "Європейський газовий банк" про проведення судового засідання по справі №922/5174/15 в режимі відеоконференції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2015 |
Оприлюднено | 28.09.2015 |
Номер документу | 50935463 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Денисюк Т.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні