ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022, м. Харків, проспект Леніна, б.5, inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
21 вересня 2015 року Справа № 913/616/15
Провадження № 29/913/616/15
за позовом Виконавчий комітет Старобільської міської ради Луганської області, м. Старобільськ Луганської області
до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «ЛФ «Добробуд», м. Сєвєродонецьк Луганської області
про стягнення 317 266 грн 00 коп.
Суддя Якушенко Р.Є.,
секретар судового засідання Антонова І.В.,
у засіданні брали участь:
від позивача - представник в судове засідання не прибув;
від відповідача - представник в судове засідання не прибув.
Суть спору: Виконавчий комітет Старобільської міської ради Луганської області (далі - позивач у справі) звернувся до господарського суду Луганської області з позовом від 06.08.2015 № 1018 до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «ЛФ «Добробуд» (далі - ТОВ «ЛФ «Добробуд», відповідача у справі) про стягнення з останнього 317 266 грн 00 коп., як неосвоєні грошові кошти перераховані на виконання умов договору № 38 про закупівлю робіт за державні кошти від 02.11.2012.
Позивач, з посиланням на норми статей 526, 530, 631 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) та статей 173, 174, 175, 193 Господарського кодексу України (далі - ГК України), обґрунтовує свої вимоги неналежним виконанням відповідачем умов укладеного сторонами у справі договору № 38 про закупівлю робіт за державні кошти від 02.11.2012 стосовно не надання документальних підтверджень використання коштів у сумі 317 266 грн 00 коп., які були перераховані на придбання матеріалів.
Позивач не забезпечив участь повноважного представника у судове засідання, але через канцелярію суду надійшло клопотання № 1159 від 15.09.2015 про розгляд справи без участі його представника та залучення до матеріалів справи акта виконаних робіт № 1 за грудень 2012 року, яке судом задоволено.
ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «ЛФ «Добробуд» (далі - ТОВ «ЛФ «Добробуд») відповідач у справі, вдруге не скористався правом участі в судовому засіданні, хоча про час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, ухвали суду від 13.08.2015 та 02.09.2015 були направлені завчасно рекомендованими листами з повідомленнями 17.08.2015 та 03.09.2015 за адресою місцезнаходження юридичної особи згідно витягу станом на 14.08.2015 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців: 93400, м. Сєвєродонецьк Луганської області, вул. Гагаріна, буд.60-А (а.с.72, 73).
Відповідно до п.3.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи-підприємця визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ст.17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»).
Згідно з ст.18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 №755-IV якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Разом із тим, ухвали повернулися до суду з відміткою на довідці пошти ф.20: «за зазначеною адресою не проживає».
Відповідно до п. 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" (зі змінами) особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК. За змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Пунктом 3.9.2 вказаної постанови Пленуму передбачено, що у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Відзив на позов та витребувані судом докази відповідач не подав, що перешкоджає розгляду справи по суті.
Суд звертає увагу відповідача на те, якщо не будуть виконані вимоги цієї ухвали суду справа буде розглянута за наявними в ній матеріалами, відповідно до статті 75 ГПК України.
Суд вважає за необхідне попередити відповідача, що за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на нього цією ухвалою, на підставі пункту 5 статті 83 Господарського процесуального кодексу України, суд має право з винної сторони стягнути штраф в доход Державного бюджету України у розмірі до 1700 грн.
Крім того, суд звертає увагу відповідача, що відповідно до ч. 1 ст. 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення , неповага до суду, що виразилась у злісному ухиленні від явки в суд свідка, потерпілого, позивача, відповідача або в непідкоренні зазначених осіб та інших громадян розпорядженню головуючого чи в порушенні порядку під час судового засідання, а так само вчинення будь-ким дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил, тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 Кримінального кодексу України , умисне невиконання вироку, рішення, ухвали , постанови суду , що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню - карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.
Враховуючи не прибуття сторін в судове засідання та ненадання сторонами всіх витребуваних судом документів, суд не перейшов до розгляду справи по суті. З метою правильного застосування законодавства, забезпечення рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, розгляд справи слід відкласти.
Суд звертає увагу сторін, що відповідно до статті 22 ГПК України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Керуючись статтями 65, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Розгляд справи № 913/616/15 відкласти на 06.10.2015 о 12 год. 45 хв.
2. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, пр. Леніна, 5, 1-й поверх, зал судових засідань № 109 (суддя Якушенко Р.Є.) .
3. Зобов'язати позивача надати:
- оригінали документів, копії яких додані до позовної заяви, для огляду в судовому засіданні;
- письмові пояснення на відзив відповідача, документальне підтвердження та нормативне обґрунтування викладених доводів по суті спору;
- при наявності докази часткового/повного/ погашення заявленої до стягнення суми позову (банківські виписки), належним чином засвідчені копії - до справи, оригінали - для огляду у судове засідання.
4. Зобов'язати відповідача надати:
- документи на підтвердження правового статусу (свідоцтво про державну реєстрацію, статут/положення, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб), належним чином засвідчені копії - до справи, оригінали - для огляду у судове засідання;
- відомості щодо електронної адреси або іншої контактної інформації;
- письмовий відзив на позовну заяву, докази його надсилання позивачу, документальне підтвердження та нормативне обґрунтування викладених у ньому доводів по суті спору;
- договір № 38 про закупівлю робіт за державні кошти від 02.11.2012 та всі додатки до нього, які є його невід'ємною частиною, а також банківські виписки з платежів при наявності, листування з позивачем з предмету спору - належним чином засвідчені копії - до справи, оригінали - для огляду у судове засідання;
- документальні підтвердження використання коштів у сумі 317 266,00 грн - належним чином засвідчені копії - до справи, оригінали - для огляду у судове засідання;
- у разі часткового/повного/ погашення заявленої до стягнення суми позову оригінали відповідних платіжних документів (банківські виписки тощо) для огляду у судове засідання, належні чином засвідчені копії до справи.
Звертаємо увагу сторін, що всі копії документів, що додаються до матеріалів справи та довіреності представників сторін повинні бути належним чином засвідчені відповідно до вимог п. 2 ст. 36 ГПК України. Крім того, п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) передбачено, що відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
Явка повноважних та компетентних представників у судове засідання на їх розсуд.
Суддя Р.Є. Якушенко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2015 |
Оприлюднено | 28.09.2015 |
Номер документу | 50936907 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Якушенко Р.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні