Постанова
від 25.06.2015 по справі 808/2770/15
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2015 року Справа № 808/2770/15 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Сіпаки А.В., при секретарі Горбовій І.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Топаз – 1» про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив суд стягнути з відповідача суму заборгованості зі сплати на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння в розмірі 2075,66 грн., оскільки відповідач не сплатив зазначену заборгованість у добровільному порядку.

Представник позивача в судове засідання не прибув, надіслав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, щобуло проведено планову перевірку відповідача щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, в ході якої було встановлено, що заборгованість зі сплати збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння згідно Акту перевірки від 23.03.2012 № 40 складає 3163,21 грн. для узгодження суми заборгованості з платником складено Акт звірки станом на 01.01.2014, в якому зазначено, що станом на 01.01.2014 існує борг у розмірі 1631,31 грн. 17.04.2015 боржником в рахунок сплати заборгованості сплачено збору 540 грн., таким чином станом на 01.01.2015 відповідач має заборгованість у розмірі 2075,66 грн.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце слухання справи був належним чином повідомлений.

Відповідно до вимог частини шостої статті 12 та статті 41 КАС України, у зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Оцінивши представлені докази у їх сукупності вважаю, що позовні вимоги підлягаютьзадоволенню з наступних підстав.

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області була проведена перевірка щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, про що складено Акт № 40 від 23.03.2012.

Відповідно до Звіту за І квартал 2012 року нараховано збору - 1118,80 грн., а сплачено - 679,00 грн., за II квартал 2012 року нараховано - 582,64 грн., а сплачено - 364,00 грн., за III квартал 2012 року нараховано 1575,68 грн., а сплачено - 5210,00 грн., за IV квартал 2012 року нараховано - 1596,28 грн., а сплачено - 600,00 грн., за І квартал 20113 року нараховано збору - 166,96 грн., а сплачено - 1356,28 грн., за II квартал 2013 року нараховано - 380,00 грн., а сплачено - 308,00 грн., за III квартал 2013 року нараховано - 350,91 грн., а сплачено - 170,00 грн., за IV квартал 2013 року нараховано - 3056,11 грн., а сплачено - 1672,00 грн., за І квартал 2014 року нараховано збору - 0,00 грн., а сплачено - 500,00 грн., за II квартал 2014 року нараховано і сплачено - 0,00 грн., за III квартал 2014 року нараховано збір - 1726,31 грн., а сплачено 1956,08 грн. та за IV квартал нараховано збір - 2605,12 грн., а сплачено - 891,00 грн.

Для узгодження сум заборгованості з платником складено Акт звірки станом на 01.01.2014 року, в якому зазначено, що станом на 01.01.2014 року існує борг у розмірі 1631,31 грн.

17.04.2015 року боржником в рахунок сплати заборгованості сплачено збору 540,00 грн.

Таким чином, станом на 01.01.2015 року ТОВ «Топаз» має заборгованість зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння в розмірі 2075,66 грн.

Відповідно до вимог п.6 ст.1 Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій» та п.7 Порядку сплатизбору на обовязковедержавне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій» збір на обовязкове державне пенсійне страхування з операцій продажу ювелірних виробів із золота сплачується у розмірі 5 % вартості реалізованих ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння.

Відповідно до п. 1ст. 1 Закону України від 26.06.1997 року № 400/97-ВР "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"(далі Закон) платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників. Згідно п.1ст.4 Законуплатники цього збору сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування за ставкою 32% від об'єкта оподаткування, визначеного п. 1ст. 2 Закону, а саме: фактичних витрат на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно доЗакону України "Про оплату праці", а також винагород, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру.

Згідно зі статтями14та15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страхувальниками та відповідно, платниками страхових внесків до Пенсійного фонду є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або за договорами цивільно-правового характеру.

Згідно п.п.1 п.8Прикінцевих положень Закону №1058-ІVстрахові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначенихЗаконом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за ставками та в розмірах, передбаченихЗаконом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

Нормами п.п. 6-10ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", визначено порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій (по додатковим ставкам), а саме: - збору, що справляється при здійсненні безготівкових операцій з купівлі-продажу валют; - торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння; - при відчуженні легкових автомобілів; - з операцій купівлі-продажу нерухомого майна; - з надання послуг стільникового рухомого зв'язку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.98 р. № 1740затверджено Порядок сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій (даліПорядок №1740). Цей порядок регулює питання сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій згідно ізЗаконом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування". Згідно з п.6 вказаного Порядку платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння, є підприємства і організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами із золота, платини і дорогоцінного каміння.

Згідно п.8 та п.9 Порядку №1740 збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота, платини і дорогоцінного каміння сплачується в такому порядку: якщо протягом робочого дня сума збору, яка обліковується, дорівнює або перевищує 50 гривень, - протягом наступного робочого дня; якщо протягом робочого дня сума збору, яка обліковується, менша ніж 50 гривень, - не пізніше того робочого дня, коли сума збору досягне 50 гривень.

Документом, що підтверджує продаж ювелірного виробу із золота, платини і дорогоцінного каміння,є касовий чек, що видається покупцеві, в якому сума збору на обов'язкове державне пенсійне страхування включається до загального податку, що сплачується під час купівлі товару. Платники цього збору, зазначені у пункті 6 цього Порядку, ведуть бухгалтерській облік суми збору шляхом відокремлення від суми загального податку, яка відповідає збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"не передбачено звільнення суб'єктів підприємницької діяльності, які працюють за спрощеною системою оподаткування, від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій , у тому числі операції з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння.

Обєктом нарахування збору з продажу ювелірних виробів із золота, платини та дорогоцінного каміння відповідно до п.5 ст.2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» є вартість реалізованих ювелірних виробів із золота (крім обручок), патини і дорогоцінного каміння.

Відповідно до вимог п.6 ст.1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій» тап.7Порядку сплатизбору на обовязковедержавне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій» збір на обовязкове державне пенсійне страхування з операцій продажу ювелірних виробів із золота сплачується у розмірі 5 % вартості реалізованих ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння.

Відповідно до ч.3ст. 2 КАС Україниусправахщодооскарження рішень,дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чиприйняті (вчинені) вони: 1) на підставі, умежахповноваженьтауспосіб,щопередбачені Конституцієюта законами України;2) звикористаннямповноваженнязметою,зякоюцеповноваження надано;3) обґрунтовано,тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно;6) розсудливо;7) з дотриманням принципу рівності передзаконом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу міжбудь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) зурахуваннямправаособи на участь у процесі прийняттярішення;10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно дост. 2 Кодексу адміністративного судочинства Українизавданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтями 11, 160-163. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов – задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Топаз – 1» (ЄДРПОУ 23788663) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області на р/р 31110154700011, код ЄДРПОУ 38042560, МФО 813015 в ГУДКСУ в Запорізькій області, отримувач – державний бюджет заборгованість зі сплати на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння в розмірі 2075,66 грн. (дві тисячі сімдесят п'ять гривень шістдесят шість копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя                     А.В. Сіпака

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.06.2015
Оприлюднено28.09.2015
Номер документу50948228
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —808/2770/15

Постанова від 25.06.2015

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Сіпака Андрій Васильович

Ухвала від 25.05.2015

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Сіпака Андрій Васильович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні