Постанова
від 15.06.2011 по справі 2а-1870/2542/11
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 червня 2011 р. Справа № 2a-1870/2542/11

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Павлічек В.О.,

розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 2а-1870/2542/11 за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Конотоп до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, УПФУ в м. Конотоп, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача на користь УПФУ в м. Конотоп заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2010 рік в розмірі 3538,80 грн.

Позов обґрунтовується тим, що всупереч вимогам Закону України "Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до якого сплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є обов'язковою для всіх суб'єктів підприємницької діяльності, у відповідача протягом 2010 року виникла заборгованість перед Пенсійним фондом у сумі 3538,80 грн.

Представником позивача надана заява про розгляд справи за його відсутності, представником відповідача клопотання про розгляд справи за його відсутності суду надано не було.

Відповідач, повідомлявся про час, дату та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, про причини неявки, всупереч вимог ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, у зв'язку з неявкою сторін, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 є платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до ст. 1 Закону України В«Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» та ст. 14 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» (в редакції чинною на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до статті 1 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» від 9 липня 2003 року N 1058-I (в редакції чинною на момент виникнення спірних правовідносин) (надалі -Закону), страхові внески -це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Згідно ч. 3 ст. 18 Закону, страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ч.6 ст. 20 Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Частиною 2 ст. 20 зазначеного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Згідно з ч.12 ст. 20 вищезазначеного Закону, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

В силу ч.2 ст. 106 Закону, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Частиною 3 цієї ж норми Закону встановлено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату. Протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Як свідчать матеріали справи, внаслідок порушення відповідачем вимог Закону щодо сплати страхових внесків у строки та в порядку, що визначені законодавством з питань загальнообов'язкового державного пенсійного страхування у відповідача виникла недоїмка в сумі 2950,36 грн. за несплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2010 рік.

Наявність недоїмки у вказаній сумі підтверджується розрахунком суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за 2010 рік, де зазначена сума страхових внесків в розмірі 2950,36 грн. (а.с. 7).

Крім того, позивачем була проведена камеральна перевірка фізичної особи-суб'єкта підприємницької діяльності, які знаходяться на загальній системі оподаткування. Перевіркою встановлено, що згідно податкової декларації і додатка № 5 табл. 1 "нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами-суб'єктами підприємницької діяльності" чистий дохід за звітний 2010 рік становить 8886,63 грн. Страхові внески від цієї суми становлять 2950,36 грн. За результатами перевірки був складений акт камеральної перевірки фізичної особи-суб'єкта підприємницької діяльності, які знаходяться на загальній системі оподаткування від 25 березня 2011 року (а.с. 8)

Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції чинною на момент виникнення спірних правовідносин) та Інструкції, фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності, що оподатковуються за загальною системою оподаткування, у 2010 році страхові снески у розмірі 33,2 % суми доходу, отриманого від відповідної діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб в межах максімальної величини, з якої справляються страхові снески але не менше мінімального страхового внеску. Розмір місячного страхового внеску повинен бути не менше мінімального розміру страхового внеску за кожний місяць, розрахованого шляхом множення розміру мінімальної заробітної плати за відповідний місяць, у якому платник мав чистий дохід на 33,2 %. Таким чином, приватному підприємцю необхідно перерахувати до Пенсійного фонду страхових внесків в сумі 588,44 грн.

Виходячи з вищевикладеного, загальна сума заборгованості відповідача перед УПФУ в м. Конотоп становить 3538,80 грн.

Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми недоїмки на день розгляду справи або ж спростували доводи позивача суду не подано.

За наведених обставин та правових норм, вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Конотоп до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (41600, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Конотоп (41615, Сумська область, м. Конотоп, вул. Депутатська, 2, п/р 2560830130133 в 246 відділенні ВАТ "Державний ощадний банк України" м. Конотоп, МФО 337654, код 22977072) заборгованість в сумі 3538,80 грн.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) В.О. Павлічек

З оригіналом згідно

Суддя В.О. Павлічек

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.06.2011
Оприлюднено30.09.2015
Номер документу50963868
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1870/2542/11

Постанова від 15.06.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

Ухвала від 05.05.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

Ухвала від 05.05.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

Постанова від 15.06.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

Ухвала від 05.05.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

Ухвала від 05.05.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні