Головуючий у 1 інстанції - Голубова Л.Б.
Суддя-доповідач - ОСОБА_1
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2011 року справа №2а/0570/14201/2011 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Попова В.В.
суддів Лях О.П. , Горбенко К.П.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної акціонерної компанії "Донецьквуглеавтоматика" на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 26 вересня 2011 р. у справі № 2а/0570/14201/2011 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Донецька до Державної акціонерної компанії "Донецьквуглеавтоматика" про стягнення витрат на виплату пенсій, що становить різницю між сумою пенсій, призначених згідно з Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, за період з 01.12.2008 року по 31.12.2009 року у сумі 25520,70 гривень,-
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 26 вересня 2011 р. у справі № 2а/0570/14201/2011 позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Київському районі міста Донецька до державної акціонерної компанії «Донбасвуглеавтоматика» про стягнення витрат на виплату пенсій, що становить різницю між сумою пенсій, призначених згідно з Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, за період з 01.12.2008 року по 31.12.2009 року у сумі 25520,70 гривень, задоволено повністю.
Постановлено стягнути з державної акціонерної компанії «Донбасвуглеавтоматика» (83045, місто Донецьк, вул. Професорів Богославських, буд. 5а, код ЄДРПОУ 00180410) на користь управління Пенсійного фонду України в Київському районі міста Донецька витрат на виплату пенсій, що становить різницю між сумою пенсій, призначених згідно з Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, за період з 01.12.2008 року по 31.12.2009 року у сумі 25520 (двадцять п'ять тисяч п'ятсот двадцять) гривень 70 копійок.
Не погодившись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, яку обґрунтовує неправильним застосуванням судом норм матеріального права і просить постанову суду скасувати та постановити нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а постанову суду першої інстанції необхідно залишити без змін з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлені наступні обставини по справі.
Державна акціонерна компанія «Донбасвуглеавтоматика», код ЄДРПОУ 00180410, є юридичною особою, є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Донецька. Проектно - конструкторське бюро відокремлений підрозділ державної акціонерної компанії «Донбасвуглеавтоматика» перебуває як платник страхових внесків на обліку Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька.
Відповідно до статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 13 грудня 1991 року № 1977-ХІІ, із змінами і доповненнями, пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески).
Дія цієї статті поширюється на наукових (науково-педагогічних) працівників наукових установ та організацій недержавної форми власності, які пройшли державну атестацію згідно із цим Законом, недержавних вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, що діють відповідно до Закону України "Про вищу освіту", міжнародних наукових організацій, відкритих на території України відповідно до міжнародних договорів, установчі документи яких затверджено Кабінетом Міністрів України, а також на наукових (науково-педагогічних) працівників наукових установ і вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, що належали партійним та громадським організаціям колишніх Української РСР, інших республік СРСР та СРСР.
Право на призначення пенсії відповідно до цього Закону поширюється також і на осіб, які на момент звернення за призначенням пенсії працюють на будь-яких посадах на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та мають стаж наукової роботи, передбачений частиною другою цієї статті.
Різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 372 затверджений Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи (далі - Порядок).
Як визначено в пункті 2 Порядку, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Згідно з пунктом 3 Порядку фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.
Пунктом 5 Порядку передбачено, що розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.
Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем були надіслані на адресу відповідача повідомлення про суму витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно з Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, за період з 01.12.2008 року по 31.12.2009 року (а.с. 11-91).
На час розгляду справи в суді заборгованість з відшкодування зазначеної різниці пенсій у сумі 25520,70 гривень відповідачем не погашена.
Пунктом 8 Порядку передбачено, що у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.
Щодо правонаступництва державної акціонерної компанії «Донбасвуглеавтоматика», суд зазначає, що дане питання встановлено постановою Донецького окружного адміністративного суду від 06 липня 2011 року по адміністративній справі № 2а/0570/7543/2011 між тими самими стронами, яка набрала законної сили.
Зокрема, судом встановлено, що державна акціонерна компанія «Донбасвуглеавтоматика» (ЄДРПОУ 00180410, 83045, м. Донецьк, вул. ім. Професорів Богославських, 5а) зареєстрована як юридична особа виконавчим комітетом Донецької міської ради 16 грудня 2002 року, про що свідчить свідоцтво про реєстрацію юридичної особи серія АОО №301446.
Державна акціонерна компанія «Донбасвуглеавтоматика» заснована відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України від 06 листопада 2002 року № 653 через реорганізацію Державної холдингової компанії «Донецьквуглеавтоматика», створеної наказом Міністерства вугільної промисловості України від 03 грудня 1996 року № 609 на базі державного підприємства трест «Донецьквуглеавтоматика» шляхом корпоратизації відповідно до Указу Президента України від 15 червня 1993 року №210/93 «Про корпоратизацію підприємств».
Пунктом 3.3 Статуту Державної акціонерна компанія «Донбасвуглеавтоматика» передбачено, що компанія є правонаступником усіх прав та обов'язків ВАТ «Державної холдингової компанії «Донецьквуглеавтоматика».
Судом встановлено, Проектно - конструкторське бюро треста «Донецьквуглеавтоматика» утворено відповідно до розпорядження Ради Міністрів України СРСР №696 від 14 червня 1961 року.
На підставі указу Президента України від 07 лютого 1996 року №116 та наказу Міністра вугільної промисловості України № 609 від 03 грудня 1996 року Проектно -конструкторське бюро треста «Донецьквуглеавтоматика» реорганізовано в Проектно -конструкторське бюро ВАТ «Державної холдингової компанії «Донецьквуглеавтоматика».
Згідно довідки №7-22-694 від 04 липня 2005 року з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, Проектно - конструкторське бюро відокремлений підрозділ Державної акціонерна компанія «Донбасвуглеавтоматика» (83027, м. Донецьк, вул. Савченка, 1) зареєстрований в реєстрі за №00185927 без права юридичної особи, головне підприємство - Державна акціонерна компанія «Донбасвуглеавтоматика».
Як вбачається із анкети страхувальника Проектно - конструкторське бюро відокремлений підрозділ Державної акціонерна компанія «Донбасвуглеавтоматика» перебуває як платник страхових внесків на обліку Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька.
Відповідно до вимог частини 1статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням, зокрема, в адміністративній справі, що набрало законної сили не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
З урахуванням вищенаведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог позивача у повному обсязі.
На підставі викладеного колегія суддів вважає, що судове рішення першої інстанції відповідає вимогам матеріального та процесуального права і не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі, судом першої інстанції перевірено доводи сторін, дано їм правильну оцінку, постанова суду є законною і обґрунтованою, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються, підстави для скасування постановленого у справі судового рішення відсутні.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Державної акціонерної компанії "Донецьквуглеавтоматика" - залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 26 вересня 2011 р. у справі № 2а/0570/14201/2011 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Донецька до Державної акціонерної компанії "Донецьквуглеавтоматика" про стягнення витрат на виплату пенсій, що становить різницю між сумою пенсій, призначених згідно з Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, за період з 01.12.2008 року по 31.12.2009 року у сумі 25520,70 гривень - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь в справі, та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Колегія суддів : В.В. ОСОБА_2Лях
ОСОБА_3
Суд | Донецький апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2011 |
Оприлюднено | 30.09.2015 |
Номер документу | 50971329 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Попов Володимир Васильович
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Попов Володимир Васильович
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Попов В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні