ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 187/1311/15-к
1-кс/0187/316/15
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" вересня 2015 р. смт. Петриківка
Слідчий суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора прокуратури Магдалинівського району ОСОБА_3 , розглянув клопотання слідчого СВ Магдалинівського РВ ГУ МВС України в Дніпропетровській області у кримінальному провадженні № 12015040470000352 від 19.06.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України, погоджене з прокурором про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки Державною архітектурно-будівельною інспекцією в Дніпропетровській області дотримання вимог чинного законодавства при проведенні будівельних робіт в прибережній захисній смузі річки «Оріль» в межах території колишнього оздоровчого табору « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Перевірив надані матеріали клопотання та заслухавши думку прокурора
В С Т А Н О В И В:
Згідно з клопотанням, органами досудового слідства здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12015040470000352 від 19.06.2015, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 356 КК України.
Під час досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що 04.06.2015 в с. Чернеччина Магдалинівського району Дніпропетровської області невстановлені особи на території колишнього оздоровчого табору «Веселка», що розташований по вул. Стаханівська № 30 розрили прибережну захисну смугу річки «Оріль», водночас на вказаній території проводиться будівництво дерев`яних споруд та забір води з вищезазначеної річки.
Також встановлено, що 10.01.2006 між Магдалинівською районною державною адміністрацією в особі голови ОСОБА_4 та громадянином ОСОБА_5 було укладено договір оренди земельної ділянки з кадастровим номером 122287200:01:001:0194 загальною площею 2,8509 га, що знаходиться на території Чернеччинської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області. Термін дії даного договору складає 49 років.
Разом з тим, в ході досудового слідства встановлено, що 23 січня 2014 року між ТОВ «Оздоровчий табір «Веселка»» (код ЄДРПОУ 33474181) в особі директора ОСОБА_6 , яке є правонаступником колишнього оздоровчого табору «Веселка» та Східним регіональним управлінням громад свідомості Крішни в особі ОСОБА_7 укладено договір дарування, відповідно до якого, Дарувальник (ТОВ «Оздоровчий табір «Веселка»») передає у власність Обдарованого (Східне регіональне управлінням громад свідомості Крішни) оздоровчий табір «Веселка» за адресою: вул. Стахінівська, 30 с. Чернеччина Магдалинівського району Дніпропетровської області, який розташований на земельній ділянці площею 2,8509 з кадастровим номером 122287200:01:001:0194.
Окрім цього, в рамках кримінального провадження, 09.07.2015 проведено огляд території колишнього оздоровчого табору «Веселка», в ході якого вздовж річки «Оріль» (в прибережній захисній смузі) виявлено рів розміром 5 х 23 метри (глибину виміряти не надалось можливим), який заповнений річковою водою. Також частина вказаної території (площею 70 х 65 м.) засипана піском, на якій, окрім цього, виявлено насип піску діаметром 7x6 метрів, висотою 2 м. Між приміщеннями і спорудами колишнього оздоровчого табору «Веселка» та пляжем, а саме: з лівої сторони берега річки «Оріль» виявлено дві новобудови з дерева та три дерев`яних фундаменти.
Згідно з інформацією Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів, будь-яка проектна документація щодо проведення робіт в зоні узбережжя річки «Оріль» в створі та межах оздоровчого табору «Веселка» на розгляд та погодження до Облводресурсів не надавалась. Проекти землеустрою щодо визначення розмірів та встановлення меж водоохоронної зони та прибережної захисної смуги річки «Оріль» в районі земельної ділянки оздоровчого табору «Веселка» на розгляд до Облводресурсів також не надавалася.
Слідчий, посилаючись на необхідність встановлення дотримання вимог чинного законодавства при проведенні будівельних робіт в прибережній захисній смузі річки «Оріль» в межах території колишнього оздоровчого табору «Веселка», для вирішення зазначеного питання необхідні спеціальні знання, просить суд надати дозвіл на проведення Державною архітектурно-будівельною інспекцією в Дніпропетровській області позапланової виїзної перевірки дотримання вимог чинного законодавства при проведенні будівельних робіт в прибережній захисній смузі річки «Оріль» в межах території колишнього оздоровчого табору «Веселка».
Прокурор в судовому засіданні просить задовольнити подане до суду клопотання. Зазначив, що необхідно провести позапланову виїзну перевірку додержання вимог чинного законодавства при проведенні будівельних робіт в прибережній захисній смузі річки «Оріль» в межах території колишнього оздоровчого табору «Веселка», проведення якої доручити Державній архітектурно-будівельній інспекції в Дніпропетровській області.
Заслухавши думку прокурора та вивчивши матеріали, долучені до клопотання, суд вважає можливим задовольнити дане клопотання з наступних підстав.
Згідно наданого до суду витягу з кримінального провадження від 19.06.2015 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015040470000352 внесено відомості про кримінальне правопорушення, за ознаками злочину, передбаченого ст. 356 КК України.
Судом встановлено наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, про що свідчать, крім витягу з ЄРДР, матеріали кримінального провадження:
-заява ОСОБА_8 про те, що 04.06.2015 в с. Чернеччина Магдалинівського району Дніпропетровської області невстановлені особи на території колишнього оздоровчого табору «Веселка», що розташований по вул. Стаханівська № 30 розрили прибережну захисну смугу річки «Оріль», водночас на вказаній території проводиться будівництво дерев`яних споруд та забір води з вищезазначеної річки;
-результати огляду території колишнього оздоровчого табору «Веселка» від 09.07.2015, в ході якого виявлено, що вздовж річки «Оріль» (в прибережній захисній смузі) виявлено рів розміром 5 х 23 метри (глибину виміряти не надалось можливим), який заповнений річковою водою. Також частина вказаної території (площею 70 х 65 м.) засипана піском, на якій, окрім цього, виявлено насип піску діаметром 7x6 метрів, висотою 2 м. Між приміщеннями і спорудами колишнього оздоровчого табору «Веселка» та пляжем, а саме: з лівої сторони берега річки «Оріль» виявлено дві новобудови з дерева та три дерев`яних фундаменти.
Отже, суд вважає обґрунтованим проведення позапланової виїзної перевірки Державною архітектурно-будівельною інспекцією в Дніпропетровській області дотримання вимог чинного законодавства при проведенні будівельних робіт в прибережній захисній смузі річки «Оріль» в межах території колишнього оздоровчого табору « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки вказані обставини не виходять за межі події, яка є предметом досудового слідства в даному кримінальному провадженні, що витікає з відомостей внесених до ЄРДР та обставин, встановлених досудовим слідством.
Згідно з Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 04.04.2011 року №439/2011 Держархбудінспекція України відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, проводить перевірки відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що застосовуються у будівництві, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним вимогам, рішенням.
Відповідно до п. 7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою КМУ від 23.05.2011 року №553 (далі Порядку), позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена планом роботи інспекції. Підставами для проведення позапланової перевірки є і вимога правоохоронних органів про проведення перевірки.
Крім того, в даному пункті Порядку зазначено, що строк проведення позапланової перевірки не може перевищувати п`яти робочих днів, а у разі потреби може бути одноразово продовжений за письмовим рішенням керівника відповідної інспекції чи його заступника не більше ніж на два робочих дні.
Стаття 2 КПК України визначає, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно ст. 92 КПК України, обов`язок доказування обставин, передбаченихстаттею 91цього Кодексу, за винятком випадків, передбаченихчастиною другоюцієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.
Враховуючи характер обставин, що підлягаю перевірці органами досудового слідства в кримінальному провадженні №12015040470000352 та зазначені в витягу з ЄРДР, суд вважає, обґрунтованою вимогу слідчого, погоджену з прокурором, та доцільним проведення позапланової виїзної перевірки, а результати отримані в ході проведення такої перевірки можуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у розслідуваному кримінальному провадженні, забезпечить реальне виконання завдання досудового слідства та не вбачається можливості належного встановлення таких обставин іншим шляхом.
Керуючись положеннями Постанови Кабінету Міністрів від 13.08.2014 № 408 про «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженим Указом Президента України від 04.04.2011 року №439/2011 і Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженим постановою КМУ від 23.05.2011 року №553 та ст.ст. 2, 40, 91-92, 309 КПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого у кримінальному провадженні № 12015040470000352 від 19.06.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України, погоджене з прокурором, про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки Державною архітектурно-будівельною інспекцією в Дніпропетровській області дотримання вимог чинного законодавства при проведенні будівельних робіт в прибережній захисній смузі річки «Оріль» в межах території колишнього оздоровчого табору «Веселка», задовольнити.
Надати дозвіл Державній архітектурно-будівельній інспекції в Дніпропетровській області провести протягом 5 робочих днів,позапланову виїзну перевірку дотримання вимог чинного законодавства при проведенні будівельних робіт в прибережній захисній смузі річки «Оріль» в межах території колишнього оздоровчого табору «Веселка» по АДРЕСА_1 , власником якого є Східне регіональне управління громад свідомості Крішни (релігійна організація, код ЄДРПОУ №33422196, зареєстрована на території України, майно зареєстроване за адресою: Дніпропетровська область, Магдалинівський район, с. Чернеччина, вул. Стаханівська № 30), який розташований на земельній ділянці площею 2,8509 га з кадастровим номером 122287200:01:001:0194, що перебуває в користуванні громадянина ОСОБА_5 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) на підставі договору оренди від 10.01.2006 року.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Петриківський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 50989263 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Петриківський районний суд Дніпропетровської області
Говоруха В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні