Постанова
від 08.06.2015 по справі 804/3329/15
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2015 р. Справа № 804/3329/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Жукової Є.О.

при секретарі судового засідання Воробйовій П.В.

за участю представника відповідача ОСОБА_1

за участю представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Алмет» до Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій; скасування наказу від 03.02.2015 р. №37 «Про проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615)»; визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 11.02.2015 р. №0000342205 на загальну суму 17 693 408,00 грн. та №0000332205 на загальну суму 18 071 174,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

26.02.2015 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Алмет» до Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій; скасування наказу від 03.02.2015 р. №37 «Про проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615)»; визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 11.02.2015 р. №0000342205 на загальну суму 17 693 408,00 грн. та №0000332205 на загальну суму 18 071 174,00 грн.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.02.2015 р. даний адміністративний позов було залишено без руху з огляду на невідповідність зазначеного адміністративного позову вимогам ст.106 КАС України, та надано позивачу строк до 25 березня 2015 року для усунення зазначених в ухвалі недоліків.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.03.2015 р. провадження у справі було відкрито та справу призначено до розгляду в судовому засіданні.

Позовні вимоги обґрунтовано наступним.

17.02.2015 р. ТОВ НВП «Алмет» шляхом поштового зв'язку було отримано як наказ №37 від 03.02.2015 р. про проведення документальної невиїзної перевірки, так і оскаржувані податкові повідомлення-рішення.

При цьому позивач зазначає, що контролюючим органом в порушення норм діючого податкового законодавства було проведено позапланову документальну невиїзну перевірку за результатами якої складено акт від 04.02.2015 р. №103/9/04-03-22-03/31197615 «Про результати позапланової документальної невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615) з питань дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) за лютий 2011 року, ДП «ЦАС», ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 36094554) за лютий 2011 року, ТОВ «РИВС» (код ЄДРПОУ 34914473) за грудень 2011 року, січень 2012 року, травень 2015 року - вересень 2012 року, ТОВ «Матадор» (код ЄДРПОУ 31820299) за квітень 2012 року - вересень 2012 року, серпень 2012 року - вересень 2012 року, ПП «Полюс» (код ЄДРПОУ 32350538) грудень 2011 року, березень 2012 р. - квітень 2012 року, ПП «Вісмут» (код ЄДРПОУ 38113463) за жовтень 2012 року - грудень 2012 року» та сформовано на підставі висновків викладених в даному акті перевірки податкові повідомлення-рішення.

Позивач вважає дії відповідача по проведенню документальної позапланової невиїзної перевірки незаконними та необґрунтованими, не погоджується з оскаржуваним наказом, вважає його необґрунтованим та таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства України, а також зазначає, що незаконне втручання та перешкоджання господарській діяльності суб'єктів господарювання з боку органів державної влади, їх посадових осіб забороняється, а органи державної влади та посадові особи зобов'язані здійснювати інспектування та перевірки діяльності суб'єктів господарювання з дотриманням норм Конституції України та Податкового кодексу України.

З урахуванням зазначеного вище та зважаючи на те, що позивач висновки вищевказаного акту перевірки вважає неправомірними та незаконними, позивач вважає і оскаржувані податкові повідомлення-рішення такими, що підлягають скасуванню.

В судове засідання, призначене на 08.06.2015 р., представник позивача не зв'явився. Представники відповідача в судовому засіданні заперечували проти адміністративного позову та просили відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на заперечення від 13.05.2015 р., в яких зазначили наступне.

ТОВ НВП «Алмет» було проінформовано про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки, копію наказу «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» від 03.02.2015 р. №37, повідомлення про проведення перевірки від 04.02.2014 р. №1538/04-03-22-01-03, повідомлення про запрошення від 04.02.2015 р. №1543/04-03-22-03, як зазначають представники відповідача направлено поштою 04.02.2015 р. рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Посадових осіб підприємства ТОВ НВП «Алмет» повідомленням про запрошення від 04.02.2015 р. №1543/04-03-22-03 запрошено 04.02.2015 р. на 16.00 до Дніпродзержинської ОДПІ за адресою: м.Дніпропетровськ, вул. Медична, 9 (каб.305) для підписання акту невиїзної перевірки.

Під час проведення перевірки контролюючим органом було використано наступні документи: вхідні матеріали від інших ДПІ з висновками про нераальність здійснення господарських операцій; постанова слідчого з ОВС ВКР ФР ГУ Міндоходів у Житомирській області; інформаційні бази Дніпродзержинської ОДПІ; дані податкової звітності відображені в базах Дніпродзержинської ОДПІ; матеріали перевірок від 26.09.2011 р. №5127/55/23-206/31197615 та від 17.09.2014 р. №3807/31/04-03-22-01-08/311976915, інші документи.

За перевіряємий період ТОВ НВП «Алмет» мало господарські взаємовідносини з ТОВ «Єва-Дніпро», ДП «ЦАС» ТОВ «Єва-Дніпро», ТОВ «Ривс», ТОВ «Матадор», ПП «Полюс», ПП «Вісмут».

Стосовно контрагента ТОВ «Єва-Дніпро» відповідач зазначає, що останнім було отримано від Лівобережної ОДПІ м.Дніпропетровська акт по платнику податків ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) від 19.05.2012 р. №01764/1501/35544098 з питань дотримання вимог податкового законодавства, своєчасності, достовірності, повноти нарахування по податку на додану вартість за період з 01.04.2009 р. по 01.05.2011 р.

При цьому відповідач зазначає, що документальна позапланова невиїзна перевірка була проведена контролюючим органом у відповідності до ст.78 ПК України, що виключає як задоволення позовних вимог щодо визнання протиправними дій Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області щодо проведення позапланової невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» з питань дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) за лютий 2011 року, ДП «ЦАС», ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 36094554) за лютий 2011 року, ТОВ «РИВС» (код ЄДРПОУ 34914473) за грудень 2011 року, січень 2012 року, травень 2015 року - вересень 2012 року, ТОВ «Матадор» (код ЄДРПОУ 31820299) за квітень 2012 року - вересень 2012 року, серпень 2012 року - вересень 2012 року, ПП «Полюс» (код ЄДРПОУ 32350538) грудень 2011 року, березень 2012 р. - квітень 2012 року, ПП «Вісмут» (код ЄДРПОУ 38113463) за жовтень 2012 року - грудень 2012 року, так і визнання протиправним та скасування наказу Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 03.02.2015 р. №37 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615)».

Щодо контрагента ДП «ЦАС» ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 36094554) Дніпродзержинською ОДПІ разом з супровідним листом від 28.01.2013 р. №2699/10/22-583 отримано акт по платнику податків ДП «ЦАС» ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 36094554) від 28.01.2013 р. №1101/231/35544098 від Лівобережної ОДПІ м.Дніпропетровська з питань дотримання вимог податкового законодавства, своєчасності, достовірності, повноти нарахування по податку на додану вартість за період з 01.04.2009 р. по 01.05.2011 р.

Дніпродзержинською ОДПІ разом з супровідним листом від 03.02.2015 р. №3587/7/04-62-22-3 отримано від ДПІ у Бабушкінському районі акт по платнику ТОВ «Ривс» від 21.12.2012 р. щодо документального підтвердження господарських відносин із платника податків ТОВ «Пасіфік» код ЄДРПОУ 31684481 за вересень 2011 р., ТОВ «Будівництво та реконструкція» код ЄДРПОУ 36274510 за листопад 2011 р., ТОВ «Олимп» код ЄДРПОУ 31441243 за вересень 2011 р., ПП «СВ Гермес» код ЄДРПОУ 36293292 за березень 2011 р., БПП «Сура» код ЄДРПОУ 30668399 за вересень 2011 року, ТОВ «Хімагросервіс» код ЄДРПОУ 37237904 за листопад 2011 року, ТОВ «Кафепродакшн» код ЄДРПОУ 37275541 за січень 2011 р., ТОВ «Інфотерм» код ЄДРПОУ 31343537 за червень 2011 року, ПВП «Форест» код ЄДРПОУ 25158846 за червень 2011 р., їх реальності та повноти відображення в обліку.

При цьому відповідач зазначає, що Дніпродзержинською ОДПІ було отримано постанову слідчого ОВС СУ ФР ГУ Міндоходів у Житомирській області від 14.11.2014 р. з якої вбачається наступне. В провадженні слідчого управління ФР ГУ Міндоходів у Житомирській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №320130600000000 за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.212 КК України. В ході службового розслідування встановлено, що службовими особами ТОВ НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615) сформовано податковий кредит від СГД з ознаками «ризикових», а саме ТОВ «Ривс» (код ЄДРПОУ 34914473).

Щодо контрагента ТОВ «Матадор» Дніпродзержинською ОДПІ було отримано від ДПІ у Бабушкінському районі разом з супровідним листом від 03.02.2015 р. за №3587/7/04-62-22-3 акт по платнику податків ТОВ «Матадор» (код ЄДРПОУ 31820299) від 21.12.12 р. №7200/224/31820299 з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з контрагентами ТОВ «Інфотерм» (код за ЄДРПОУ 31343537) за червень 2011 р., ТОВ «Олімп» (код ЄДРПОУ 31441243) за вересень 2011 року, ПП «СВ Гермес» (код за ЄДРПОУ 36293292) за березень 2011 р., ПВП «Форест» (код за ЄДРПОУ 25158848) за червень 2011 р., ТОВ «Кафепродакшн» (код за ЄДРПОУ 37275541) за січень 2011 року, ТОВ «Пасіфік» (код за ЄДРПОУ 31684481) за вересень 2011 р., БПП «Сура» (код за ЄДРПОУ 30668399) за вересень 2011 року, ТОВ «Хімагросервіс» (код за ЄДРПОУ 37237904) за листопад 2011 року, їх реальності та повноти відображення.

Щодо контрагента ПП «Полюс» (код ЄДРПОУ 31197615) то Дніпродзержинською ОДПІ було отримано від ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська разом з супровідним листом від 03.02.2015 р. №3587/7-04-62-22-3 акт по платнику податків ПП «Полюс» (код ЄДРПОУ 32350538) від 10.04.2013 р. №1170/224/32350538 під час здійснення господарських взаємовідносин з ТОВ «Інфотерм» (код за ЄДРПОУ 31343537) за червень 2011 р., ПП «СВ Гермес» (код за ЄДРПОУ 36293292) за березень 2011 р., ПВП «Форест» (код за ЄДРПОУ 25158848) за червень 2011 року, ТОВ «Кафепродакшн» (код за ЄДРПОУ 37275541) за січень 2011 р.

У перевіряємий період ТОВ НВП «Алмет» мало фінансово-господарські взаємовідносини з ПП «Вісмут» (код ЄДРПОУ 38113463). Дніпродзержинською ОДПІ було отримано разом з супровідним листом від 03.02.2015 р. №3587/7-04-62-22-3 акт по платнику податків ПП «Вісмут» (код ЄДРПОУ 38113463) від 06.12.2013 р. №397/223/38113463 ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська з питань правомірності проведених господарських відносин із платниками податків за період з 01.10.10 по 30.11.2013 р.

Посилаючись на зазначеві вище акти перевірок та не встановивши на підставі наявної податкової інформації реального характеру правочинів, укладених між позивачем та зазначеними вище контрагентами, відповідач вважає як безпосередньо проведену перевірку, так і винесені за її наслідками податкові повідомлення-рішення законними та обгрунтованими, а вимоги позивача - безпідставними, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

З метою прийняття законного і обґрунтованого рішення у справі судом, нарівні з іншими доказами було досліджено копію акта від 04.02.2015 р. №103/9/04-03-22-03/31197615 «Про результати позапланової документальної невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615) з питань дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) за лютий 2011 року, ДП «ЦАС» ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 36094554) за лютий 2011 року ТОВ «РИВС» (код ЄДРПОУ 34914473) за грудень 2011 р., січень 2012 р., травень 2012 р. - вересень 2012 р., ТОВ «Матадор» (код ЄДРПОУ 31820299) за квітень 2012 р. - вересень 2012 р., серпень 2012 р. - вересень 2012 р., ПП «Полюс» (код ЄДРПОУ 32350538 за грудень 2011 р., березень 2012 р. - квітень 2012 р., ПП «Вісмут» (код ЄДРПОУ 38113463) за жовтень 2012 р. - грудень 2012 р.».

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ТОВ НВП «Алмет» є юридичною особою, що підтверджується випискою з ЄДРПОУ копія якої міститься в матеріалах справи.

Згідно з зазначеною випискою з ЄДРПОУ місцезнаходженням юридичної особи: 51909, Дніпропетровська обл., м.Дніпродзержинськ, вул.Горобця, буд.196, корпус 3.

Відповідно до п.п.2.2 п.2 розділу I Статуту ТОВ НВП «Алмет», копія якого міститься в матеріалах справи, предметом діяльності позивача є: у сфері послуг: науково-дослідні, проектні, дослідно-конструкторські, будівельні, монтажні, ремонтні роботи; виконання пусконалагоджуваних робіт, технічного обслуговування, устаткування, розробка автоматичних систем управління, нестандартного обладнання для промислових технологій тощо; у сфері виробництва: виробництво розкислювачів сталі (у тому числі з алюмінію); будівельних і оздоблених матеріалів та оптова, роздрібна торгівля тощо; у сфері торгівлі: внутрішня, оптова, роздрібна (в тому числі комісійна) торгівля; зовнішня торгівля (здійснення експортно-імпортних угод, включаючи бартерні, надання брокерських, лізингових, маркетингових, дилерських послуг в зовнішньоекономічній діяльності, в тому разі з використанням іноземних інвестицій тощо.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Дніпродзержинською ОДПІ було отримано від інших ДПІ вхідні матеріали з висновками про нереальність здійснення господарських операцій з відповідними контрагентами, постанову слідчого з ОВС ВКР ФР ГУ Міндоходів у Житомирській області, матеріали перевірок від 26.09.2011 р. №5127/55/23-206/31197615 та від 17.09.2014 р. №3807/31/04-03-22-01-08/311976915, що стало підставою для проведення перевірки ТОВ НВП «Алмет» відповідно до ст.ст. 75, 76, 78, 79 ПК України.

На підставі зазначеного вище, Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області було винесено наказ від 03.02.2015 р. №37 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» на підставі якого та акту службового розслідування ГУ ДФС у Дніпропетровській області (вхідний №5734/8 від 04.12.2014) була проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ТОВ НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615) з питань дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) за лютий 2011 р., ДП «ЦАС», ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) за лютий 2011 р., ТОВ «РИВС» (код ЄДРПОУ 34914473) за грудень 2011 р., січень 2012 р., травень 2012 р. - вересень 2012 р. ТОВ «Матадор» (код ЄДРПОУ 31820299) квітень 2012 р. - червень 2012 р., серпень 2012 р. - вересень 2012 р., ПП «Полюс» (код ЄДРПОУ 32350538) грудень 2011 р., березень 2012 р. - квітень 2012 р., ПП «Вісмут» (код ЄДРПОУ 38113463) за жовтень 2012 р. - грудень 2012 р., за наслідками якої було складено акт від 04.02.2015 р. №103/9/04-03-22-03/31197615 «Про результати позапланової документальної невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615) з питань дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) за лютий 2011 р., ДП «ЦАС», ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) за лютий 2011 р., ТОВ «РИВС» (код ЄДРПОУ 34914473) за грудень 2011 р., січень 2012 р., травень 2012 р. - вересень 2012 р. ТОВ «Матадор» (код ЄДРПОУ 31820299) квітень 2012 р. - червень 2012 р., серпень 2012 р. - вересень 2012 р., ПП «Полюс» (код ЄДРПОУ 32350538) грудень 2011 р., березень 2012 р. - квітень 2012 р., ПП «Вісмут» (код ЄДРПОУ 38113463) за жовтень 2012 р. - грудень 2012 р.» відповідно до ст.86 ПК України.

Відповідно до висновків наведеного вище акта перевірки від 04.02.2015 р. №103/9/04-03-22-03/31197615 документальною позаплановою невиїзною перевіркою встановлено наступні порушення ТОВ НВП «Алмет», а саме: п.п. 134.1.1 п.134.1 ст.134, п.138.2, п.138.4, п.п.138.8.1 п.138.8 ст.138 Податкового кодексу України від 02.12.10 №2755-VI зі змінами та доповненнями, в результаті донараховано податок на прибуток на загальну суму 13 118 006 грн., в тому числі: I кварталі 2011 р. - 1 322 401 грн.; VI квартал 2011 р. - 2 950 900 грн.; 2012 р. - 8 844 705 грн.; п.п. 14.1.36. п.п.14.1.56, п.п. 14.1.231 п.14.1, ст.44, п.185.1 ст.185, п.186.1 ст.186, п.198.1, п.198.2, п.198.6 ст.198 ПК України від 02.12.10 №2755-VI із змінами та доповненнями, в результаті чого донараховано податок на додану вартість на загальну суму 12 047 449 грн., у тому числі: лютий 2011 р. - 1 057 921 грн.; грудень 2011 р. - 2 566 000 грн.; січень 2012 р. - 740 000 грн.; березень 2012 р. - 601 000 грн.; квітень 2012 року - 1 401 200 грн.; травень 2012 р. - 835 200 грн.; червень 2012 р. - 960 000 грн.; липень 2012 р. - 290 000 грн.; серпень 2012 р. - 754 400 грн.; вересень 2012 р. - 793 328 грн.; жовтень 2012 р. - 945 000 грн.; листопад 2012 р. - 639 000 грн.; грудень 2012 р. - 464 400 грн.

На підставі акту перевірки від 04.02.2015 р. №103/9/04-03-22-03/31197615, Дніпродзержинською ОДПІ прийняті податкові повідомлення-рішення: форми «Р» від 11.02.2015 р. №0000332205 відповідно до якого ТОВ НВП «Алмет» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у загальній сумі 18 071 174, 00 грн., з яких за основним платежем у розмірі 12047449 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 6023725 та форми «Р» від 11.02.2015 р. №0000342205 відповідно до якого ТОВ НВП «Алмет» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств у загальній сумі 17 693 408,00 грн., з яких за основним платежем у розмірі 11 795 605,00 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 5 897 803,00 грн.

Матеріали справи містять відомості, що позивачем було подано заперечення до контролюючого органу на акт перевірки від 04.02.2015 р. за №103/9/04-03-22-03/31197615 «Про результати позапланової документальної невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615) з питань дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) за лютий 2011 р., ДП «ЦАС», ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) за лютий 2011 р., ТОВ «РИВС» (код ЄДРПОУ 34914473) за грудень 2011 р., січень 2012 р., травень 2012 р. - вересень 2012 р. ТОВ «Матадор» (код ЄДРПОУ 31820299) квітень 2012 р. - червень 2012 р., серпень 2012 р. - вересень 2012 р., ПП «Полюс» (код ЄДРПОУ 32350538) грудень 2011 р., березень 2012 р. - квітень 2012 р., ПП «Вісмут» (код ЄДРПОУ 38113463) за жовтень 2012 р. - грудень 2012 р.», за результатами розгляду яких на адресу ТОВ НВП «Алмет» було надіслано відповідь на заперечення від 10.02.2015 р. №2472/04-03-22-03, якою підприємство повідомлено, що висновки щодо виявлених порушень по акту перевірки від 04.02.2015 р. №103/7/04-03-22-03/31197615 є такими, що відповідають вимогам чинного законодавства України.

Як вбачається з тексту акта перевірки, контролюючим органом було використано вхідні матеріали від інших ДПІ з висновками щодо здійснення господарських операцій; постанова слідчого з ОВС ВКР ФР ГУ Міндоходів у Житомирській області; інформаційні бази Дніпродзержинської ОДПІ; данні податкової звітності, відображенні в базах Дніпродзержинської ОДПІ; матеріали перевірок від 26.09.2011 р. №5127/55/23-206/31197615 та від 17.09.2014 р. №3807/31/04-03-22-01-08/311976915; інші документи.

З метою доведення реального характеру правочинів, укладених з зазначеними вище контрагентами, позивачем було подано до суду документи на підтвердження існування господарських взаємовідносинах з такими контрагентами, як: ТОВ «Єва-Дніпро»; ДП «ЦАС» ТОВ «Єва-Дніпро», ТОВ «РИВС», ТОВ «Матадор», ПП «Полюс», ПП «Вісмут» у перевіряємий період.

В матеріалах справи міститься договір купівлі-продажу від 01.12.2011 р. №120111 укладений між ТОВ «Алмет» та ТОВ «РИВС» відповідно до умов якого ТОВ «Ривс» зобов'язувався продати, а ТОВ НВП «Алмет» купити товар в асортименті та кількості, вказаних у видаткивих накладних.

В підтвердження виконання умов зазначеного вище договору позивачем було надано копії податкових накладних, видаткових накладних та товарно-транспортних накладних, які містяться на стор.11-181 (Т.2) а.с.

При цьому, позивачем в підтвердження протиправності дій контролюючого органу щодо порядку проведення перевірки надано копію постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.03.2013 р. №804/1873/13-а якою адміністративний позов за Приватного підприємства «Полтава-Проект-Монтаж» до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Ривс» за результатами якої був складений акт від 21.12.2012 р. №7211/224/34914473. У задоволені решти позову було відмовлено.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 19.07.2013 р. у справі №804/1873/13-а за позовом Приватного підприємства «Полтава-Проект-Монтаж» до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби залишено без задоволення. Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.03.2013 р. - без змін.

В матеріалах справи міститься договір купівлі-продажу №402/01 від 02.04.2012 р. укладений між ТОВ «Алмет» та ТОВ «Матадор», відповідно до умов якого ТОВ «Матадор» зобов'язувався продати, а ТОВ «Алмет» купити товар в асортименті та кількості, вказаних у видаткових накладних.

В підтвердження виконання умов зазначеного вище договору позивачем у якості первинних документів було надано копії таких документів, як: видаткові накладні, податкові накладні, товарно-транспортні накладні, які містяться на стор.182 - 229 (Т.2) а.с. та стор.1-60 (Т.3) а.с.

Позивачем в підтвердження протиправності дій ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська щодо проведення перевірки ТОВ «Матадор», за результатами якої контролюючим органом складено акт від 21.12.2012 р. 7200/224/31820299, надано копію постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.02.2013 р. №804/1440/13-а, якою адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська про визнання протиправними дії задоволено частково. Визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби, щодо формування в акті № 7200/224/31820299 від 21.12.2012 року про результати документальної позапланової невиїзної перевірки фінансово-господарської діяльності з питань дотримання вимог податкового законодавства України ТОВ "МАТАДОР" (код ЄРПОУ 31820299) під час здійснення господарських відносин з ТОВ "Інфотерм" (код за ЄДРПОУ 31343537) за червень 2011 року. ТОВ "Олімп" (код ЄДРПОУ 31441243) за вересень 2011 року. ПП "СВ Гермес" (код ЄДРПОУ 36293292) за березень 2011 року. ПВП "Форест" (код ЄДРПОУ 25158848) за червень 2011 року. ТОВ "Кафепродакшн" (код ЄДРПОУ 37275541) за січень 2011 року. ТОВ "Пасіфік (код ЄДРПОУ 31684481) за вересень 2011 року. БПП "Сура" (код ЄДРПОУ 30668399) за вересень 2011 року. ТОВ "Хімагросервіс" (код ЄДРПОУ 37237904) за листопад 2011 року висновків про визнання відсутності у ТОВ "МАТАДОР" (код ЄДРПОУ 31820299) об'єктів оподаткування по операціях з продажу товарів (послуг) підприємствам - покупцям у період 2011-2012 років. Визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби, щодо коригування показників податкової звітності ТОВ "МАТАДОР" (код ЄДРПОУ 31820299) за період з грудня 2011 року по жовтень 2012 року, яке відбулося на підставі акту № 7200/224/31820299 від 21.12.2012 року про результати документальної позапланової невиїзної перевірки фінансово-господарської діяльності з питань дотримання вимог податкового законодавства України ТОВ "МАТАДОР" (код ЄДРПОУ 31820299) під час здійснення господарських відносин з ТОВ "Інфотерм" (код за ЄДРПОУ 31343537) за червень 2011 року. ТОВ "Олімп" (код ЄДРПОУ 31441243) за вересень 2011 року. ПП "СВ Гермес" ( код ЄДРПОУ 36293292) за березень 2011 року. ПВП "Форест" (код ЄДРПОУ 25158848) за червень 2011 року. ТОВ "Кафепродакшн" (код ЄДРПОУ 37275541) за січень 2011 року. ТОВ "Пасіфік (код ЄДРПОУ 31684481) за вересень 2011 року. БПП "Сура" (код ЄДРПОУ 30668399) за вересень 2011 року. ТОВ "Хімагросервіс" (код ЄДРПОУ 37237904) за листопад 2011 року, в тому числі дії з виключення з електронної бази даних "Деталізована інформація по платнику податку на додану вартість щодо результатів автоматичного співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПС України"сум податкового кредиту та податкових зобов'язань з податку на додану вартість, які визначені ТОВ "МАТАДОР" (код ЄДРПОУ 31820299) у податкових деклараціях за період з грудня 2011 року по жовтень 2012 року. Зобов'язано Державну податкову інспекцію у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби відновити показники податкової звітності ТОВ "МАТАДОР" (код ЄДРПОУ 31820299) за період з грудня 2011 року по жовтень 2012 року, в тому числі зобов'язати відобразити в електронній базі даних "Деталізована інформація по платнику податку на додану вартість щодо результатів автоматичного співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПС України" суми податкового кредиту та податкових зобов'язань з податку на додану вартість, які ТОВ "МАТАДОР" (код ЄДРПОУ 31820299) включило до податкових декларацій з податку на додану вартість за період з грудня 2011 року по жовтень 2012 року. В іншій частині позовних вимог - відмовлено.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.05.2013 р. апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Державної податкової служби України залишено без задоволення. Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 лютого 2013 року у справі № 804/1440/13-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Державної податкової служби України про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії - залишено без змін.

Щодо підтвердження господарських взаємовідносин ТОВ НВП «Алмет» з ПП «Полюс» позивачем під час судового розгляду справи було надано копії документів, у якості первинних документів, а саме: видаткові накладні, податкові накладні, товарно-транспортні накладні, які містяться на стор.61-128 (Т.3) а.с.

Матеріали справи містять також копію постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.01.2014 р. №804/16827/13, якою адміністративний позов Приватного підприємства В«ПолюсВ» до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково. Визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів Дніпропетровської області щодо виключення (коригування), на підставі ОСОБА_1 №1170/224/32350538 від 10.04.2013р. про результати документальної позапланової невиїзної перевірки фінансово-господарської діяльності з питань дотримання вимог податкового законодавства України ПП В«ПолюсВ» (код ЄДРПОУ 32350538) під час здійснення господарських відносин з ТОВ В«ІнфотермВ» (код за ЄДРПОУ 313443537) за червень 2011 року, ПП В«СВ ГермесВ» (код за ЄДРПОУ 36293292) за березень 2011, ПВП В«ФорестВ» (код ЄДРПОУ 25158848) за червень 2011 року, ТОВ В«КафепродакшнВ» (код за ЄДРПОУ 37275541) за січень 2011 року, з електронної бази даних В«Автоматизована система співставлення Інформаційної системи Міністерства доходів і зборів України В«Податковий блокВ» та інших електронних баз даних суми податкового кредиту та податкових зобов'язань з податку на додану вартість, які визначені ПП В«ПолюсВ» у податкових деклараціях за період квітень 2011р. по травень 2012 р. Зобов'язано Державну податкову інспекцію у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів Дніпропетровської області відновити в електронній базі даних В«Автоматизована система співставлення Інформаційної системи Міністерства доходів і зборів України В«Податковий блокВ» показники податкової звітності ПП В«ПолюсВ» (код ЄДРПОУ 32350538), зазначених останнім в податкових деклараціях за період з березня 2011 року по травень 2012 року. В іншій частині позовних вимог було відмовлено.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.12.2014 р. у справі №804/16827/13-а апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області залишено без задоволення, а постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.01.2014 р. у справі №804/16827/13-а - залишено без змін.

Щодо взаємовідносин ТОВ НВП «Алмет» з ПП «Вісмут» (ТОВ «Поліметал-торг») позивачем у якості первинних документів було надано копії таких первинних документів, як: податкові накладні, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, які містяться на стор. 129 - 250 Т.3. а.с.

Правовідносини сторін, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, щодо визначення вичерпного переліку податків і зборів, що справляються в Україні, та порядку їх адміністрування, платників податків та зборів, їх прав та обов`язків, компетенції контролюючих органів, повноважень і обов`язків їх посадових осіб під час здійснення податковою контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються нормами Конституції України від 28.06.1996 № 254к/96-ВР, Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, тощо.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

При цьому «на підставі» означає, що суб'єкт владних повноважень повинен бути утворений в порядку, визначеному Конституцією та законами України, та зобов'язаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним.

«У межах повноважень» означає, що суб'єкт владних повноважень повинен вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, встановлених відповідним законом.

«У спосіб» означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний дотримуватися встановленої законом процедури вчинення дій, і повинен обирати лише встановлені законом способи правомірної поведінки при реалізації своїх владних повноважень.

Відповідно до пп. 20.1.1 та пп.20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п. п. 61.1. ст. 61 ПК України визначається поняття податкового контролю - як системи заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до ст.ст.71, 72 ПК України визначається поняття інформаційно - аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів як комплексу заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій на надається визначення збору податкової інформації.

Відповідно до п.74.2 ст.72 ПК України зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань.

Порядок призначення перевірок та порядок їх проведення органами державної податкової служби визначені главою 8 Податкового кодексу України (статті 75-86).

Так, відповідно до п. 75.1. ст. 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи та яка проводиться на підставі податкових документів, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом (п.п. 75.1.2. ст. 75 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 78.1.11 п.п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України передумовою проведення документальних позапланових перевірок має бути отримання судового рішення (слідчого сідді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.

Згідно пунктів 78.4. та 78.5. ст. 78 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Відповідно до п.86.1 ст.86 Податкового кодексу України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов'язаний його підписати.

Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого цим Кодексом (з урахуванням його продовження).

У разі незгоди платника податків з висновками акта (довідки) такий платник зобов'язаний підписати такий акт (довідку) перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта (довідки) або окремо у строки, передбачені цим Кодексом.

Акт (довідка) документальної невиїзної перевірки складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів).

Акт (довідка) документальної невиїзної перевірки після його реєстрації вручається особисто платнику податків чи його законним представникам або надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення. У разі відмови платника податків або його законних представників від підписання акта (довідки) перевірки посадовими особами контролюючого органу складається відповідний акт, що засвідчує факт такої відмови. Відмова платника податків або його законних представників від підписання акта перевірки не звільняє такого платника податків від обов'язку сплатити визначені контролюючим органом за результатами перевірки грошові зобов'язання. Заперечення по акту перевірки розглядаються у порядку і строки, передбачені пунктом 86.7 цієї статті. Податкове повідомлення-рішення приймається у порядку і строки, передбачені пунктом 86.8 цієї статті. (п.86.4 ст.86 ПК України).

Відповідно до п.86.6 ст.86 ПК України ОСОБА_1 (довідка) документальної невиїзної перевірки складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів).

Акт (довідка) документальної невиїзної перевірки після його реєстрації вручається особисто платнику податків чи його законним представникам або надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення. У разі відмови платника податків або його законних представників від підписання акта (довідки) перевірки посадовими особами контролюючого органу складається відповідний акт, що засвідчує факт такої відмови. Відмова платника податків або його законних представників від підписання акта перевірки не звільняє такого платника податків від обов'язку сплатити визначені контролюючим органом за результатами перевірки грошові зобов'язання. Заперечення по акту перевірки розглядаються у порядку і строки, передбачені пунктом 86.7 цієї статті. Податкове повідомлення-рішення приймається у порядку і строки, передбачені пунктом 86.8 цієї статті.

Відповідно до п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПК України об'єктом оподаткування є: прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.

Якщо відповідно до цього розділу передбачено здійснення коригування шляхом збільшення фінансового результату до оподаткування, то в цьому разі відбувається: зменшення від'ємного значення фінансового результату до оподаткування (збитку); збільшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування (прибутку).

Якщо відповідно до цього розділу передбачено здійснення коригування шляхом зменшення фінансового результату до оподаткування, то в цьому разі відбувається: збільшення від'ємного значення фінансового результату до оподаткування (збитку); зменшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування (прибутку).

Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу. Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Якщо у платника, який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, в будь-якому наступному році річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує двадцять мільйонів гривень, такий платник визначає об'єкт оподаткування починаючи з такого року шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень цього розділу.

Для цілей цього підпункту до річного доходу від будь-якої діяльності, визначеного за правилами бухгалтерського обліку, включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи;

Відповідно до п.138.2 ст.138 ПК України Фінансовий результат до оподаткування зменшується: на суму розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до пункту 138.3 цієї статті; на суму залишкової вартості окремого об'єкта основних засобів або нематеріальних активів, визначеної з урахуванням положень цієї статті Кодексу, у разі ліквідації або продажу такого об'єкта; на суму дооцінки та вигід від відновлення корисності основних засобів або нематеріальних активів в межах попередньо віднесених до витрат уцінки та втрат від зменшення корисності основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

Відповідно до п.185.1 ст.185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з:

а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;

б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу;

в) ввезення товарів на митну територію України;

г) вивезення товарів за межі митної території України;

е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

З метою оподаткування цим податком до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений Митним кодексом України.

Відповідно до п.185.1 ст.185 ПК України Місцем постачання товарів є:

а) фактичне місцезнаходження товарів на момент їх постачання (крім випадків, передбачених у підпунктах "б" і "в" цього пункту);

б) місце, де товари перебувають на час початку їх перевезення або пересилання, у разі якщо товари перевозяться або пересилаються продавцем, покупцем чи третьою особою;

в) місце, де провадиться складання, монтаж чи встановлення, у разі якщо товари складаються, монтуються або встановлюються (з випробуванням чи без нього) продавцем або від його імені.

Відповідно до п.198.1 ст.198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Відповідно до п.198.2 ст.198 ПК України Датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно зпунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Датою збільшення податкового кредиту орендаря (лізингоотримувача) для операцій фінансової оренди (лізингу) є дата фактичного отримання об'єкта фінансового лізингу таким орендарем.

Датою віднесення сум до податкового кредиту замовника з договорів (контрактів), визначених довгостроковими відповідно до пункту 187.9 статті 187 цього Кодексу, є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами).

Для товарів/послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів/послуг засвідчується даними обліку.

Відповідно до п.198.6 ст.198 ПК України Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше: ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної; для платників податку, що застосовують касовий метод, - ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку; для банківських установ при одержанні ними права власності на заставне майно.

Як вбачається з письмових доказів, наявних в матеріалах справи, у контролюючого органу виникло право на призначення документальної позапланової перевірки на підставі пп.78.1.1, пп.78.1.11 п.78.1 ст.78 ПК України, яке було реалізовано шляхом видачі оскаржуваного наказу від 03.02.2015 р. №37 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615)».

Крім того, наявність зазначеної вище податкової інформації як підстави для формування та направлення позивачу наказу від 03.02.2015 р. №37 та повідомлення про проведення перевірки від 04.02.2014 р. №1538/04-03-22-03 була підтверджена відповідачем шляхом надання до суду відповідних письмових доказів на підтвердження факту існування такої інформації, а саме: копій таких документів як: акт перевірки по платнику податків ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) від 19.05.2012 р. №01764/1501/35544098 Лівобережної ОДПІ м.Дніпропетровська з питань дотримання вимог податкового законодавства, своєчасності, достовірності, повноти нарахування по податку на додану вартість за період з 01.04.2009 р. по 01.05.2011 р.; акт по платнику податку ДП «ЦАС» ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 36094554) від 28.01.2013 р. №1101/231/35544098 Лівобережної ОДПІ м.Дніпрпоетровська з питань дотримання вимог податкового законодавства, своєчасності, достовірності, повноти нарахування по податку на додану вартість за період з 01.04.2009 р. по 01.05.2011 р.; постанова слідчого ОВС СУ ФР ГУ Міндоходів у Житомирській області від 14.11.2014 р.; акт по платнику податків ТОВ «Ривс» (код ЄДРПОУ 34914473) від 21.12.2012 р. №7211/224/34914473 щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків ТОВ «Пасіфік» (код ЄДРПОУ 31684481) за вересень 2011 р., ТОВ «Будівництво та реконструкція» (код ЄДРПОУ 36274510) за листопад 2011 р., ТОВ «Олимп» (код ЄДРПОУ 31441243) за вересень 2011 р., ПП «СВ Гермес» код ЄДРПОУ 36293292 за березень 2011 р., БПП «Сура» (код ЄДРПОУ 30668399) за вересень 2011 р., ТОВ «Хімагросервіс» (код ЄДРПОУ 37237904) за листопад 2011 р., ТОВ «Кафепродакшн» (код ЄДРПОУ 37275541) за січень 2011 року, ТОВ «Інфотерм» (код ЄДРПОУ 31343537) за червень 2011 р., ПВП «Форест» (код ЄДРПОУ 25158846) за червень 2011 року, їх реальності та повноти відображення в обліку; акт перевірки по платнику податку ТОВ «Матадор» (код ЄДРПОУ 31820299) від 21.12.2012 р. №7200/224/31820299 з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з контрагентами ТОВ «Інфотерм» (код за ЄДРПОУ 31343537) за червень 2011 р., ТОВ «Олімп» (код за ЄДРПОУ 31441243) за вересень 2011 р., ПП «СВ Гермес» (код за ЄДРПОУ 36293292) за березень 2011 р., ПВП «Форест» (код за ЄДРПОУ за ЄДРПОУ 25158848) за червень 2011 р., ТОВ «Кафепродакшн» (код за ЄДРПОУ 37275541) за січень 2011 р., ТОВ «Пасіфік» (код за ЄДРПОУ 31684481) за вересень 2011 р., БПП «Сура» (код за ЄДРПОУ 30668399) за вересень 2011 р., ТОВ «Хімагросервіс» (код за ЄДРПОУ 37237904) за листопад 2011 р., їх реальності та повноти відображення в обліку; акт перевірки по платнику ПП «Полюс» (код ЄДРПОУ 32350538) від 10.04.2013 р. №1170/224/32350538 під час здійснення господарських відносин з ТОВ «Інфотерм» (код за ЄДРПОУ 31343437) за червень 2011 р., ПП «СВ Гермес» (код за ЄДРПОУ 36293292) за березень 2011 р., ПВП «Форест» (код за ЄДРПОУ 25158848) за червень 2011 р., ТОВ «Кафепродакшн» (код за ЄДРПОУ 37275541) за січень 2011 р.; акт перевірки по платнику податків ПП «Вісмут» (код ЄДРПОУ 38113463) від 06.12.2013 р. № 397/223/38113463 з питань правомірності проведених господарських відносин із платниками податків за період з 01.10.2010 р. по 30.11.2013 р.

Відтак, викладене вище має наслідком наступне. Оскаржуваний наказ Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 03.02.2015 р. №37 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615) є прийнятим відповідачем на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, без ознак будь - якої форми дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь - якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямований зазначений наказ; своєчасно, що виключає як протиправний характер оскаржуваного наказу, так і наявність у суду правових підстав для задоволення позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування наказу в межах правового поля в спосіб захисту права, обраний позивачем.

Щодо позовної вимоги про визнання протиправними дій Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області щодо проведення позапланової невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» з питань дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) за лютий 2011 року, ДП «ЦАС», ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 36094554) за лютий 2011 року, ТОВ «РИВС» (код ЄДРПОУ 34914473) за грудень 2011 року, січень 2012 року, травень 2015 року - вересень 2012 року, ТОВ «Матадор» (код ЄДРПОУ 31820299) за квітень 2012 року - вересень 2012 року, серпень 2012 року - вересень 2012 року, ПП «Полюс» (код ЄДРПОУ 32350538) грудень 2011 року, березень 2012 р. - квітень 2012 року, ПП «Вісмут» (код ЄДРПОУ 38113463) за жовтень 2012 року - грудень 2012 року» суд зазначає наступне.

Здійснивши системний аналіз наведених вище норм чинного законодавства України та встановивши в судовому засіданні наведені вище по тексту обставини з підтвердженням їх відповідними письмовими доказами, наявними в матеріалах справи, судом не встановлено факту порушення з боку відповідача порядку проведення позапланової невиїзної перевірки Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області та складення за її результатами акту від 04.02.2015 р. №103/9/04-03-22-03/31197615 «Про результати позапланової документальної невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615) з питань дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) за лютий 2011 р., ДП «ЦАС», ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) за лютий 2011 р., ТОВ «РИВС» (код ЄДРПОУ 34914473) за грудень 2011 р., січень 2012 р., травень 2012 р. - вересень 2012 р. ТОВ «Матадор» (код ЄДРПОУ 31820299) квітень 2012 р. - червень 2012 р., серпень 2012 р. - вересень 2012 р., ПП «Полюс» (код ЄДРПОУ 32350538) грудень 2011 р., березень 2012 р. - квітень 2012 р., ПП «Вісмут» (код ЄДРПОУ 38113463) за жовтень 2012 р. - грудень 2012 р.», оскільки відповідач діях у відповідності до норм чинного ПК України як під час прийняття наказу від 03.02.2015 р. №37 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615)», так і під час проведення самої перевірки, за результатами якої складено акт перевірки від 04.02.2015 р. №103/9/04-03-22-03/31197615, висновки якого стали підставою для прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.

Щодо оскаржуваних податкових повідомлень-рішень від 11.02.2015 р. №0000342205 на загальну суму 17 693 408,00 грн. та №0000332205 на загальну суму 18 071 174,00 грн. суд зазначає наступне.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що підставою для їх винесення слугували акти перевірок інших ДПІ отриманих Дніпродзержинською ОДПІ по контрагентам зазначених вище по тексту та акт планових виїзних перевірок ТОВ НВП «Алмет», а саме: акт перевірки від 26.09.2011 р. №55/5127/23-206/31197615 «Про результати планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідності НВП «Алмет» код ЄДРПОУ 31197615 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2010 р. по 30.06.2011 р. валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2010 р. по 30.06.2011 р.»; акт перевірки від 17.09.2014 р. №3804/31/04-03/22-01-08/3119761 «Про результати планової документальної виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2011 р. по 31.12.2013 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2011 р. по 31.12.2013 р.». Будь-яких інших документів контролюючим органом для проведення перевірки у позивача не витребовувались.

Щодо контрагента ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) то в акті перевірки від 19.05.2012 р. №01764/1501/35544098 контролюючим органом встановлено, що підприємство не мало достатніх виробничих потужностей, працівників, офісних та складських приміщень, інших основних засобів для забезпечення введення фінансово-господарської діяльності в обсягах задекларованих показників.

Щодо контрагента ДП «ЦАС» ТОВ «Єва-Дніпро» контролюючим органом в акті перевірки від 28.01.2013 р. №1101/231/35544098 встановлено, що у зазначеного підприємства відсутнє майно та інші матеріальні ресурси: трудові ресурси, основні фонди, складські приміщення, транспортні засоби, які економічно необхідні для здійснення операцій з купівлі-продажу.

Щодо контрагента ТОВ «РИВС» суд зазначає наступне.

Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області було отримано постанову слідчого ОВС СУ ФР ГУ Міндоходів у Житомирській області від 14.11.2014 р. при цьому зазначено, що в ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «РИВС» знаходиться в стані «16-припинено (ліквідовано, закрито)», за місцем реєстрації фактично не знаходиться, не має основних фондів, виробничих активів, складських приміщень, транспортних засобів, персоналу та інших умов для ведення господарської діяльності. Актом перевірки від 21.12.2012 р. №7211/224/34914473 по платнику податку ТОВ «РИВС» контролюючим органом встановлено відсутність об'єктів оподаткування по операціях з придбання (послуг) у підприємств-постачальників та по операціях з продажу цих товарів (послуг) підприємствам-покупцям у 2011-2012 році.

Щодо контрагента ТОВ «Матадор» контролюючим органом в акті перевірки від 21.12.2012 р. №7200/224/31820299 встановлено, що у підприємства відсутні об'єкти оподаткування податком на додану вартість по операціях з продажу товарів (послуг) підприємствам-покупцям.

Щодо контрагента ПП «Полюс» (код ЄДРПОУ 31197615) контролюючим органом в акті перевірки від 10.04.2013 р. №1170/224/32350538 встановлено відсутність об'єктів оподаткування податком на додану вартість по операціях з продажу товарів (послуг) підприємствам-покупцям.

Щодо контрагента ПП «Вісмут» контролюючим органом в акті перевірки від 06.12.2013 р. №397/223/38113463 встановлено відсутність необхідних умов для досягнення результатів господарської діяльності, при цьому документально не підтверджено проведені господарські операції з платнками податків з 01.10.2010 р. по 31.11.2013 р.; не встановлено відображення в податковому обліку господарських операцій та розрахунків з платниками податків з 01.10.2010 р. по 30.11.2013 р.

З урахуванням зазначеного вище, суд критично ставиться до наданих позивачем документів в підтвердження здійснення господарських операцій з зазначеними контрагентами за період, що перевірявся контролюючим органом, а саме: договорів, податкових накладних, видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, актів приймання-передачі векселів тощо, оскільки у відповідності до ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» документи, які надаються у якості первинних, мають силу первинних документів лише у разі реального здійснення господарських операцій, на підтвердження здійснення яких такі документи надаються.

При цьому суд зазначає, що позивачем на виконання вимог головуючого у даній справі не було надано підтверджуючих доказів в розумінні ст.70 КАС України, щодо реєстрації наданих податкових накладних, в матеріалах справи також відсутня інформація щодо пред'явлення векселів, які містяться в матеріалах справи, до виконання.

Щодо товарно-транспортних накладних, копії яких містяться в матеріалах справи, суд зазначає, що у надедених накладних не вказано конкретні пункти навантаження та пункти розвантаження товарно-матеріальних цінностей. При цьому як зазначено в адміністративому позові позивачем, товар визначений в товарно-транспортних накладних перевозився транспортним засобом, який зареєстрований за ТОВ НВП «Алмет», однак як вбачається з висновку про дефектність первинних документів, який міститься в матеріалах справи, то при аналізі трьох товарно-транспортних накладних датованих від 31.03.2012 р. та зареєстрованих під однаковим номером №31/03-12 на транспортування профілю алюмінієвого у кількості 15,0 тн., у кожній але по різним цінам за 1 тн. автомобілем Камаз із номерним знаком 501801 АА встановлено, що вантажовідправником є підприємство ПП «Полюс», а автопідприємством зазначено ТОВ НВП «Алмет», згідно бази даних АІС «Автомобіль» ДАІ МВС України - інформації за вказаним автомобілем відсутня, що має наслідком про те, що даний автомобіль, яким начебто було здійснено перевезення товару, не зареєстрований ні за однією з юридичних осіб.

Також, суд критично ставиться до позиції позивача, викладеної в адміністративному позові щодо його посилань на наявність постанов Дніпропетровського окружного адміністративного суду та ухвал Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, а саме: постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.03.2013 р. №804/1873/73-а у справі №804/1873/13-а та ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 19.07.2013 р. у справі №804/1873/13-а щодо визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Ривс» за результатами якої був складений акт від 21.12.2012 р. №7211/224/34914473; постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.02.2013 р. №804/1440/13-а та ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.05.2013 р. у справі №804/1440/13-а щодо визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби щодо формування в акті перевірки від 21.12.2012 р. №7200/224/31820299 об'єктів оподаткування по операціях з продажу товарів (послуг) підприємствам-покупцям у період 2011-2012 років; щодо визнання протиправними дій Державної податкової інформації у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби щодо коригування показників податкової звітності ТОВ «Матадор» на підставі акту перевірки від 21.12.2012 р. №7200/224/31820299; щодо зобов'язання Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби відносити показники податкової звітності ТОВ «Матадор» за період з грудня 2011 р. по жовтень 2012 р., в тому числі зобов'язання відобразити в базі даних В«Деталізована інформація по платнику податку на додану вартість щодо результатів автоматичного співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПС УкраїниВ» суми податкового кредиту та податкових зобов'язань з податку на додану вартість, які ТОВ В«Матадор» (код ЄДРПОУ 31820299) включило до податкових декларацій з податку на додану вартість за період з грудня 2011 р. по жовтень 2012 р.; постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.01.2014 р. у справі №804/16827/13 та ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.12.2014 р. у справі №804/16827/13-а щодо визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів Дніпропетровської області щодо включення (коригування) на підставі акту перевірки №1170/224/32350538 від 10.04.2013 р. суми податкового кредиту та податкових зобов'язань з податку на додану вартсть, які визначенні ПП В«Полюс» у податкових деклараціях за період квітень 2011 р. по травень 2012 р. та зобов'язано Державну податкову інспекцію у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів Дніпропетровської області відновити в електронній базі даних «Автоматизована система співставленн Інформаційної системи Міністерства доходів і зборів України «Податковий блок» показники податкової звітності ПП «Полюс» (код ЄДРПОУ 32350538), зазначених останнім в податкових деклараціях за період з березня 2011 р. по травень 2012 р., виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до тексту постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.03.2013 р. у справі №804/18373/13-а, залишеної без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 19.07.2013 р. у справі №804/1873/13-а, а відтак, такої, що набрала законної сили 19.07.2013 р. відповідно до вимог ст.254 КАС України, судом з'ясовано, матеріалами справи підтверджено, що зазначена постанова за результатами розгляду адміністративного позову Приватного підприємства «Полтава-Проект-Монтаж» до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області, стосується виключно ПП «Полтава-Проект-Монтаж», оскільки зазначеною вище постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.03.2013 р. у справі №804/18373/13-а визнано протиправними дії ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Ривс» за результатами якої був складений акт від 21.12.2012 р. №7211/224/34914473.

Відповідно до тексту постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.02.2013 р. у справі №804/1440/13-а, залишено без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.05.2013 р. у справі №804/1440/13-а, відтак такої, що набрала законної сили 16.05.2013 р. відповідно до вимог ст.254 КАС України, судом з'ясовано, матеріалами справи підтверджено, що зазначена постанова за результатами розгляду адміністративного позову ТОВ «ЛАДА-ЛТД» до ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська, стосується виключно ТОВ «ЛАДА-ЛТД», оскільки зазначеною вище постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.02.2013 р. у справі №804/1440/13-а визнано протиправними дії ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області ДПС щодо формування в акті перевірки №7200/224/31820299 від 21.12.2012 р. об'єктів оподаткування по операціях з продажу товарів (послуг) підприємствам-покупцям у період 211-2012 років; визнано протиправними дії ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровсько області ДПС щодо коригування показників податкової звітності ТОВ «Матадор» за період з грудня 2011 р. по жовтень 2012 р., яке відбулось на підставі акту №7200/224/31820299 від 21.12.2012 р.; зобов'язання ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області ДПС відновити показники податкової звітності ТОВ В«Матадор» за період з грудня 2011 р. по жовтень 2012 р.

Відповідно до тексту постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.01.2014 р. №804/16827/13-а, залишено без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.12.2014 р. №804/16827/13-а, відтак такої, що набрала законної сили 16.12.2014 р. відповідно до вимог ст.254 КАС України, судом з'ясовано, матеріалами справи підтверджено, що зазначена постанова за результатами розгляду адміністративного позову ПП «Полюс» до ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області стосується виключно ПП «Полюс», оскільки зазначеною вище постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.01.2014 р. у справі №804/16827/13-а визнано протиправними дії ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів Дніпропетровської області щодо виключення (коригування) на підставі акту №1170/224/32350538 від 10.04.2013 р.; зобов'язано ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів Дніпрпоетровської області відновити в електронній базі даних В«Автоматизована система співставлення Інформаційної системи Міністерства доходів і зборів України «Податковий блок» показники податкової звітності ПП «Полюс» (код ЄДРПОУ 32350538), зазначених останнім в податкових деклараціях за перезень 2011 року по травень 2012 р. та немають ніякого відношення до ТОВ НВП «Алмет».

А відтак, враховуючи той факт, що зазначеними вище рішеннями не встановлено жодних обставин щодо позивача у даній справі, суд приходить до висновку про відсутність преюдиційного характеру наведених вище рішень Дніпропетровського окружного адміністративного суду та Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду при розгляді і вирішенні даної справи.

Також, надаючи належну оцінку всім доказам, наведеним в матеріалах справи, суд зазначає, що при такій оцінці жодної переваги не може бути надано будь-якій із позицій сторін, а суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі, проте, безумовно, суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування.

З огляду на викладене, дослідження обставин у справі та перевірка їх доказами в процесі оцінки доказів у справі не обмежується з боку суду лише посиланням на надані відповідачем акти перевірок, а саме: акт від 19.05.2012 р. №01764/1501/35544098 з питань дотримання вимог податкового законодавства, своєчасності, достовірності, повноти нарахування по податку на додану вартість за період з 01.04.2009 р. по 01.05.2011 р.; акт від 28.01.2013 р. №1101/231/35544098 з питань дотримання вимог податкового законодавства, своєчасності, достовірності, повноти нарахування по податку на додану вартість за період з 01.04.2009 р. по 01.05.2011 р.; акт від 21.12.2012 р. №7211/224/34914473 з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з контрагентами ТОВ «Інфотерм» (код ЄДРПОУ 31343537) за червень 2011 р., ТОВ «Олімп» (код ЄДРПОУ 31441243) за вересень 2011 р., ПП «СВ Гермес» (код за ЄДРПОУ 36293292 за березень 2011 р., ПВП «Форест» (код за ЄДРПОУ 25158848) за червень 2011 р., ТОВ «Кафепродакшн» (код ЄДРПОУ 37275541) за січень 2011 р, ТОВ «Пасіфік» (код за ЄДРПОУ 31684481) за вересень 2011 р., БПП «Сура» (код за ЄДРПОУ 30668399) за вересень 2011 р., ТОВ «Хімагросервіс» (код за ЄДРПОУ 37237904) за листопад 2011 р., їх реальності та повноти відображення; акт від 21.12.2012 р. №7200/224/31820299 з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з контрагентами ТОВ «Інфотерм» (код за ЄДРПОУ 31343537) за червень 2011 р., ТОВ «Олімп» (код ЄДРПОУ 31441243) за вересень 2011 року, ПП «СВ Гермес» (код за ЄДРПОУ 36293292) за березень 2011 р., ПВП «Форест» (код за ЄДРПОУ 25158848) за червень 2011 р., ТОВ «Кафепродакшн» (код за ЄДРПОУ 37275541) за січень 2011 року, ТОВ «Пасіфік» (код за ЄДРПОУ 31684481) за вересень 2011 р., БПП «Сура» (код за ЄДРПОУ 30668399) за вересень 2011 р., ТОВ «Хімагросервіс» (код за ЄДРПОУ 37237904) за листопад 2011 року, їх реальності та повноти відображення; акт від 10.04.2013 р. №1170/224/32350538 під час здійснення господарських взаємовідносин з ТОВ «Інфотерм» (код за ЄДРПОУ 31343537) за червень 2011 р., ПП «СВ Гекрмес» (код за ЄДРПОУ 36293292) за березень 2011 р., ПВП «Форест» (код за ЄДРПОУ 25158848) за червень 2011 р., ТОВ «Кафепродакшн» (код за ЄДРПОУ 37275541) за січень 2011 р.; акт від 06.12.2013 р. №397/223/38113463 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ПП «Вісмут» (код за ЄДРПОУ 38113463) з питань правомірності проведених господарських відносин із платниками податків за період з 01.10.10 по 30.11.13 року».

Проте, дослідження як зазначених актів та рішень ДОАС та ДААС, так і документів, наданих позивачем у якості первинних, дозволяє суду прийти до наступних висновків.

Обгрунтовуючи свою позицію відповідно до заявленого адміністративного позову, позивачем, в контексті досліджуваних судом обставин щодо наявності змін у русі активів у процесі господарської діяльності позивача з зазначеними вище контрагентами, отримання прибутку від реалізації начебто отриманого, внаслідок укладення наведених вище правочинів товару або використання такого товару у власній господарській діяльності; з'ясування з боку позивача наявності фізичних та технологічних можливостей у своїх безпосередніх контрагентів щодо здійснення господарської діяльності відповідно до укладених договорів; наявності спеціальної податкової правосуб'єктності у зазначених контрагентів, тощо, не було надано будь-яких доказів змін у русі активів ТОВ НВП «Алмет» внаслідок використання начебто отриманого від наведених вище контрагентів товару у власній господарській діяльності або реалізації такого товару третім особам; наявності як у вказаних контрагентів, так і у безпосередньо позивача фізичних та технологічних можливостей щодо здійснення господарської діяльності відповідно до укладених правочинів; тощо.

Натомість суд зазначає, що позивачем як до перевірки, так і під час судового розгляду справи не було надано підтверджуючих документів щодо реальності виконання умов договорів, укладених ТОВ НВП «Алмет» з ТОВ «Єва-Дніпро», ДП «ЦАС» ТОВ «Єва-Дніпро», ТОВ «Ривс», ТОВ «Матадор», ПП «Полюс», ПП «Вісмут».

В контексті наведеного, як вбачається з тексту договору купівлі-продажу від 01.12.2011 р. №120111 укладеного між ТОВ «Алмет» та ТОВ «РИВС» останній зобов'язувався продати, а ТОВ НВП «Алмет» купити товар в асортименті та кількості, вказаних у видаткових накладних.

Відповідно до накладних, копії яких містяться в матеріалах позивач повинен був отримати смугу алюмінієву та прокат алюмінієвий, смугу алюмінієву та профіль алюмінієвий.

Начебто в підтвердження виконання умов зазначеного вище договору позивачем було надано у якості первинних документів копії таких документів, як: податкові накладні, видаткові накладні та товарно-транспортні накладні (стор. 11-181 (Т.2 а.с.)).

Однак суд зазначає, що зазначені вище документи не є належними та допустимими доказами реальності операції, начебто здійсненої ТОВ НВП «Алмет» та ТОВ «РИВС» в розуміні ст.70 КАС України, оскільки позивачем жодними належними та допустимими доказами не було доведено факту реального переміщення товару за договором купівлі-продажу від 01.12.2011 р. №120111 від ТОВ «РИВС» до безпосередньо ТОВ НВП «Алмет» в обсягах і в періоди, визначені у доданих до адміністративного позову видаткових та податкових накладних.

З тексту договору купівлі-продажу №402/01 від 02.04.2012 р., укладеного між ТОВ НВП «Алмет» та ТОВ «Матадор» останній зобов'язувався продати товар, а ТОВ «Алмет» купити товар в асортименті та кількості вказаних у видаткових накладних.

Відповідно до накладних, копії яких містяться в матеріалах позивач повинен був отримати смугу алюмінієву та прокат алюмінієвий, смугу алюмінієву та профіль алюмінієвий.

Начебто в підтвердження виконання умов зазначеного вище договору позивачем було надано у якості первинних документів копії таких документів, як: видаткові накладні, податкові накладні, товарно-транспортні накладні - стор.182-229 (Т.2) та стор. 1-60 (Т.3 а.с.).

При цьому суд зазначає, що зазначені вище документи не є належними та допустимими доказами реальності операції, начебто здійсненої ТОВ НВП «Алмет» та ТОВ «Матадор» в розуміні ст.70 КАС України, оскільки позивачем жодними належними та допустимими доказами не було доведено факту реального переміщення товару за договором купівлі-продажу від 02.04.2012 р. №402/01 від ТОВ «Матадор» до безпосередньо ТОВ НВП «Алмет» в обсягах і в періоди, визначені у даних до адміністративного позову видаткових та податкових накладних.

Аналогічних висновків суд приходить і досліджуючи документи, надані позивачем у якості первинних по іншим контрагентам наведеним вище, оскільки будь-яких належних та допустимих доказів щодо підтвердження реального факту виконання зобов'язань по договорам, укладеним з наведеними контрагентами, матеріали справи не містять.

Як вбачається з матеріалів справи, документи, надані позивачем у якості первинних документів, не були предметом дослідження з боку контролюючого органу при проведенні позапланової документальної невиїзної перевірки, за наслідками якої був складений акт від 04.02.2015 р. №103/9/04-03-22-03/31197615 «Про результати позапланової документальної невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615) з питань дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 35544098) за лютий 2011 року, ДП «ЦАС», ТОВ «Єва-Дніпро» (код ЄДРПОУ 36094554) за лютий 2011 року, ТОВ «РИВС» (код ЄДРПОУ 34914473) за грудень 2011 року, січень 2012 року, травень 2015 року - вересень 2012 року, ТОВ «Матадор» (код ЄДРПОУ 31820299) за квітень 2012 року - вересень 2012 року, серпень 2012 року - вересень 2012 року, ПП «Полюс» (код ЄДРПОУ 32350538) грудень 2011 року, березень 2012 р. - квітень 2012 року, ПП «Вісмут» (код ЄДРПОУ 38113463) за жовтень 2012 року - грудень 2012 року».

Також, як було встановлено в судовому засіданні та підтверджено поясненнями представника позивача, про що свідчить Журнал судового засідання від 15.04.2015 р., триста сімдесят вісім справ за 2000-2011 роки ТОВ НВП «Алмет» було знищено на підставі акту від 12.01.2015 р. №12/01/15-1 «Про вилучення для знищення документів, не внесених до НФА України» затвердженого директором ТОВ НАП «Алмет» ОСОБА_3 12 січня 2015 р. та схваленого протоколом ЕК архівного управління м.Дніпродзержинська міської ради від 30.01.2015 р., копія якого міститься в матеріалах справи (стор.173 Т.1 а.с.).

При цьому представником позивача не було зазначено, які саме документи було знищено, а в судове засідання надано всі документи у якості первинних по взаємовідносинам з переліченими вище контрагентами.

Зазначене, на обґрунтовану підозру суду, свідчить лише про намагання з боку позивача будь-якими засобами обґрунтовувати реальний характер господарських відносин з наведеними вище контрагентами та не відповідає дійсним обставинам справи.

Також позивачем, будь-якими належними та допустимими доказами в розумінні ст.70 КАС України та в порядку, передбаченому ч.1 ст.71 КАС України не було доведено змін у власному русі активів внаслідок укладання наведених вище правочинів із зазначеними вище контрагентами; використання начебто поставлених товарів у власній господарській діяльності або отримання прибутку від реалізації таких товарів третім особам; як не було підтверджено і факт виявлення належної обачності з боку ТОВ НВП «Алмет» щодо перевірки належної податкової правосуб'єктності у власних контрагентів; наявності у зазначених контрагентів необхідних фізичних та технологічних можливостей для здійснення господарської діяльності відповідно до укладених з ТОВ НВП «Алмет» правочинів, а також не було доведено наявності фізичних та технологічних можливостей безпосередньо у ТОВ «Алмет» на здійснення господарської діяльності відповідно до укладених з такими контрагентами правочинів.

Статтею 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» визначено, що первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. Господарською операцією є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.

Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Згідно ст. 9 вказаного вище Закону визначено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання, назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійснення господарської операції.

Отже, будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки, тощо) мають силу первинних документів лише у разі фактичного здійснення господарської операції.

Якщо ж фактично здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх оформлених реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

З метою встановлення факту здійснення господарської операції, формування витрат для цілей визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток або податкового кредиту з податку на додану вартість належить з'ясовувати, зокрема, такі обставини як рух активів у процесі здійснення господарської операції.

З урахуванням викладеного, для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

Відсутність доказів реального вчинення господарських операцій виключає правомірність визначення платником податкового кредиту за такими операціями, не зважаючи на наявність у нього податкових накладних, що за формою відповідають вимогам чинного законодавства, а також доказів сплати продавцю вартості товару з ПДВ.

Таким чином, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

При цьому суд зазначає, що надані представником позивача копії витягу з книги обліку приходу сировини на склад (стор.235 -250 Т.5 а.с.; стор.1-31 Т.6 а.с.), начебто в підтвердження здійснення умов укладених з зазначеними вище по тексту контрагентами договорів судом не приймаються у якості належних та допустимих доказів в розумінні ст.70 КАС України оскільки, зазначені копії витягу з книги обліку ТОВ НВП «Алмет» не несуть будь-якої доказової бази без наявності первинних документів, що підтверджували б реальність виконання укладених договорів.

Відтак, надані представником позивача документи у якості первинних, які начебто підтверджують господарські взаємовідносини ТОВ НВП «Алмет» з ТОВ «Єва-Дніпро», ДП «ЦАС» ТОВ «Єва-Дніпро», ТОВ «РИВС», ТОВ «Матадор», ПП «Полюс», ПП «Вісмут» за відсутності підтвердження належними та достовірними доказами самого факту поставки за вказаними договорами, мають характер лише формально складених, але недостовірних документів, що виключає наявність правових підстав для включення відповідних сум до складу податкового кредиту з податку на додану вартість та не можуть вважатися належними доказами реального здійснення господарської операції з наведеними вище контрагентами.

Системний аналіз наведених вище норм чинного податкового законодавства України у сукупності з обставинами, встановленими судом в процесі розгляду даної справи на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, дозволяє суду прийти до висновку про відсутність з боку позивача обґрунтування належними доказами в розумінні ст. 70 КАС України незаконного та необґрунтованого характеру оскаржуваних податкових повідомлень-рішень від 11.02.2015 р. №0000342205 на загальну суму 17 693 408,00 грн. та №0000332205 на загальну суму 18 071 174,00 грн.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Також відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Згідно ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Відповідно до платіжного доручення від 23.02.2015 р. №110 за подання адміністративного позову позивачем був сплачений судовий збір у розмірі 487,20 (чотириста вісімдесят сім) грн. 20 коп., який у повному розмірі зараховано до Державного бюджету України.

Враховуючи відмову у задоволені позовних вимог, позивач повинен сплатити за подання до адміністративного суду адміністративного позову судовий збір у розмірі 4 872,00 грн., а сплатив лише 487,20 грн., тому суд приходить до висновку про необхідність стягнення решти судового збору з позивача в сумі 4 387,80 грн. (4 872,00 грн. - 487,20 грн.).

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративногосудочинстваУкраїни, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Алмет» до Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій; скасування наказу від 03.02.2015 р. №37 «Про проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ НВП «Алмет» (код ЄДРПОУ 31197615)»; визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 11.02.2015 р. №0000342205 на загальну суму 17 693 408,00 грн. та №0000332205 на загальну суму 18 071 174,00 грн., - відмовити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Алмет» решту судового збору в сумі 4 384,80 грн. (чотири тисячі вісімдесят чотири грн., 80 коп.) до Державного бюджету України.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 11 червня 2015 року.

Суддя ОСОБА_4

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.06.2015
Оприлюднено30.09.2015
Номер документу50999559
СудочинствоАдміністративне