копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 липня 2011 р. Справа № 2a-1870/3739/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Павлічек В.О.
за участю секретаря судового засідання - Дикач О.О.,
представника відповідача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми до товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Безпека" про стягнення заборгованості ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, УПФУ в Ковпаківському районі м. Суми, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача на користь УПФУ в Ковпаківському районі м. Суми заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 60949,08 грн.
Позов обґрунтовується тим, що всупереч вимогам Закону України "Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до якого сплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є обов'язковою для всіх суб'єктів підприємницької діяльності, у відповідача за період з 01.01.2011 по 26.01.2011 виникла заборгованість перед Пенсійним фондом у сумі 60949,08 грн. Також, позивачем була проведена перевірка правильності повноти нарахування, своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів до Пенсійного фонду за результатами якої був складений акт перевірки. На підставі зазначеного акту відповідачу рішеннями донараховано страхових внесків та штрафні санкції.
Представник позивача надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечував мотивуючи тим, що з актом перевірки та вимогами позовної заяви незгоден, оскільки, перевірка підприємства проводилась згідно законодавства України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а відповідач є платником єдиного податку. Представник відповідача, також, зазначив, що згідно вищевказаного Закону у 2003 році КМУ зобов'язали внести у ВР України законопроект про внесення змін в Указ президента України про спрощену систему оподаткування, що зроблено не було.Таким чином, виходячи з вищевикладеного, відповідач вважає, що акт перевірки не відповідає нормам чинного законодавства.
Суд, заслухавши представника відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Безпека" є платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до ст. 1 Закону України В«Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхуванняВ»та ст. 14 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» (в редакції чинною на момнент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до статті 1 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» від 9 липня 2003 року N 1058-I (в редакції чинною на момнент виникнення спірних правовідносин) (надалі -Закону), страхові внески -це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно ч. 3 ст. 18 Закону, страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч.6 ст. 20 Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Частиною 2 ст. 20 зазначеного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Згідно з ч.12 ст. 20 вищезазначеного Закону, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
В силу ч.2 ст. 106 Закону, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Частиною 3 цієї ж норми Закону встановлено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату. Протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Як свідчать матеріали справи, 22.06.2006 УПФУ в Ковпаківському районі м. Суми була проведена перевірка правильності повноти нарахування, своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів до Пенсійного фонду ТОВ "Бізнес-Безпека". За результатами перевірки був складений акт № 67 від 22.06.2006 (а.с. 5-7). Зазначений акт був отриманий відповідачем, що підтверджується підписом керівника ТОВ "Бізнес-безпека" (а.с. 7).
На підставі вказаного вище акту відповідачу рішенням № 253 від 22 червня 2006 року (а.с. 8) було донараховано страхових внесків та застосовано штрафні санкії в загальному розмірі 4477,98 грн. Зазначене рішення відповідач отримав, про що свідчить підпис головного бухгалтера ТОВ "Бізнес-Безпека" (а.с. 8).
Також, до відповідача рішенням № 1769 від 27 липня 2009 року (а.с. 10) були застосовані штрафні санкії в розмірі 56471,10 грн. Зазначене рішення відповідач отримав, про що свідчить повідомлення про отримання поштового відправлення (а.с. 11).
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед Пенсійним фондом становить 60949,08 грн.
За наведених обставин та правових норм, вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми до товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Безпека" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Безпека" (м. Суми, вул. Рибалко, 2, оф. 49, п/р 26008119526 в СОД Райффазен банк Аваль, код 22978485, МФО 3800805) на користь управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми (40002, м. Суми, вул. Шкільна, 17, п/р 25608311182 в Сумському обласному управлінні Ощадбанку, МФО 337568, код 22977089) заборгованість в сумі 60949,08 грн.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 11 липня 2011 року.
Суддя (підпис) В.О. Павлічек
З оригіналом згідно
Суддя В.О. Павлічек
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2011 |
Оприлюднено | 30.09.2015 |
Номер документу | 51020431 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
В.О. Павлічек
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні