ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
06.04.2015 р. Справа № 914/653/15
Суддя господарського суду Львівської області Мазовіта А.Б., при секретарі Юрків М.Г., розглянувши матеріали справи
за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю «БТЛК-Групп Україна», м.Новий Розділ, Львівська область; до відповідача:Міжнародної комерційної компанії «WINSLOW CONSULTING LTD», Беліз-Сіті, Беліз; про:стягнення 588 345 доларів США.
За участю представників:
від позивача: ОСОБА_1, представник (довіреність від 25.02.2015 р.);
від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
На розгляд господарського суду Львівської області подано позов Товариства з обмеженою відповідальністю «БТЛК-Групп Україна», м.Новий Розділ, Львівська область до Міжнародної комерційної компанії «WINSLOW CONSULTING LTD», Беліз-Сіті, Беліз про стягнення 588 345 доларів США.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, наведених в позовній заяві.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 76 Закону України «Про міжнародне приватне право», суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у ст. 77 цього Закону.
Умовами п.8.1. укладеного між сторонами договору про надання послуг з представлення рухомого складу №15/11/2013 від 15.11.2013 р. (в редакції додаткової угоди від №1 від 23.12.2013 р.) сторони погодили, що всі спори і розбіжності, які можуть виникнути з договору або у зв'язку з ним, сторони будуть вирішувати шляхом переговорів. У випадку якщо сторони щодо наявних спорів і розбіжностей не досягнуть домовленості шляхом переговорів, то спори і розбіжності будуть вирішуватися в Господарському суді Львівської області.
Положення ст. 64 ГПК України передбачають обов'язок суду повідомити сторонам спору про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, шляхом надіслання на адресу сторін ухвали про порушення провадження у справі.
Відповідно до ст. 123 ГПК України, іноземні суб'єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов'язки, що і суб'єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною ОСОБА_1 України.
Відповідно до ст.125 ГПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною ОСОБА_1 України.
Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною ОСОБА_1 України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Пунктом 2.1. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України і Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 р. №1092/5/54, передбачено, що у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном. Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України. Доручення адресується компетентному суду запитуваної держави.
Якщо міжнародним договором України не передбачено інше, доручення про вручення документів складається згідно з додатком 1 до Інструкції. Також додається формуляр підтвердження про вручення документа згідно з додатком 2 до Інструкції.
Відповідно до п.2.1.5 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, доручення підписується суддею та скріплюється гербовою печаткою суду України, який складає доручення.
У разі надіслання судом України доручення для виконання за кордоном цивільна справа, у зв'язку з якою складається доручення, призначається до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном. У разі можливості судом України призначається дата наступного судового засідання, на яке може прибути особа, що викликається (п. 2.2. Інструкції).
Доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України. Документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову. (п. 2.3. Інструкції).
Суд України направляє доручення через Головне управління юстиції до Мін'юсту, якщо інше не передбачено міжнародним договором України (п.2.5. Інструкції).
Пунктом 2.6. Інструкції встановлено, що Головне управління юстиції перевіряє наявність та чинність міжнародного договору України, відповідно до якого складено доручення, у відносинах з запитуваною державою, відповідність оформлення такого доручення положенням відповідного міжнародного договору України, у тому числі наявність у дорученні інформації, що вимагається для його виконання згідно з міжнародним договором України, та направляє доручення до Мін'юсту протягом десяти днів з дня його надходження.
У разі виявлення недоліків чи порушень вимог міжнародного договору або законодавства України, допущених при оформленні доручення, Головне управління юстиції у той самий строк повертає його суду України з рекомендаціями щодо доопрацювання.
Якщо у відносинах з запитуваною державою відсутній чинний міжнародний договір України, доручення надсилається Міністерству юстиції України для його направлення через дипломатичні канали.
Зважаючи на те, що відповідач у справі - Міжнародна комерційна компанії «WINSLOW CONSULTING LTD» є нерезидентом, місцем знаходження якого є Беліз-Сіті, Беліз, з метою повідомлення його про розгляд справи в господарському суді Львівської області, у суду виникла необхідність звернутися до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави з судовим дорученням.
Оскільки між Україною та Белізом відсутній чинний міжнародний договір про правову допомогу, доручення слід направити через Головне управління юстиції у Львівській області Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
У зв'язку з необхідністю вручення документів нерезидентові шляхом направлення судового доручення в порядку ст. 125 ГПК України, розгляд справи слід відкласти на розумний строк, необхідний для пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном.
Керуючись ст.ст. 77, 86, 125 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Звернутися через Головне управління юстиції у Львівській області до компетентного органу за місцем знаходження Міжнародної комерційної компанії «WINSLOW CONSULTING LTD» із судовим дорученням про вручення документів.
2. Розгляд справи відкласти на 09.11.15 на 10:00. У разі, якщо виклик (повідомлення) на виконання вимог ухвали суду не буде вручено своєчасно, суд врахує це та розгляне справу в день наступного судового засідання, що відбудеться 16.11.15 о 10:00 год.
Судове засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, зал судових засідань №7 (2-й поверх).
Явка представників сторін в судове засідання обов'язкова.
3. Зобов'язати позивача у строк до 20.04.2015 р.:
- надати суду належним чином нотаріально засвідчений переклад англійською мовою у трьох примірниках наступних документів:
- ухвали про порушення провадження у справі №914/653/15 від 02.03.2015 р.;
- ухвали про виправлення описки у справі №914/653/15 від 03.04.2015 р.;
- ухвали про відкладення розгляду справи №914/653/15 від 06.04.2015 р.;
- позовної заяви від 25.02.2015 р.
4. Зобов'язати відповідача:
- подати документи, видані уповноваженим органом іноземної держави у встановленій формі, що є доказом правосуб'єктності відповідача;
- подати письмовий відзив на позовну заяву з документальним і нормативним обґрунтуванням своїх доводів;
- вжити заходів для врегулювання спору в добровільному порядку, докази надати суду;
- представити суду докази відсутності правових підстав виникнення боргу, стягнення якого є предметом позову;
- представити суду докази погашення заборгованості в повному обсязі.
Суддя Мазовіта А.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2015 |
Оприлюднено | 30.09.2015 |
Номер документу | 51051856 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Мазовіта А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні